14 Ağustos 2020 Cuma

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 2019'da amatör kulüplere 17,7 Milyon Lira destek

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı mali bütçesinden amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla 81 ilde, aralarında engelli spor kulüplerinin de yer aldığı 1905 amatör spor kulübüne 17 milyon 722 bin 250 lira yardım yapıldığı belirtildi.

01 Ocak 2020 Çarşamba 14:40
 Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan  2019'da amatör kulüplere  17,7 Milyon Lira destek
 

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı mali bütçesinden amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla 81 ilde, aralarında engelli spor kulüplerinin de yer aldığı 1905 amatör spor kulübüne 17 milyon 722 bin 250 lira yardım yapıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, amatör spor kulüplerinin sporun tabana yayılmasında önemli bir misyon üstlendiğini vurgulayarak, "Amatör kulüplere verdiğimiz destek bundan sonra da artarak devam edecek." ifadesini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, amatör spor kulüplerinin desteklenmesine büyük önem verdiklerini belirterek, "Amatör spor kulüplerimiz sporun tabana yayılmasında önemli bir misyon üstleniyor. Halkımızın spor yapmasında en büyük yardımcımız amatör spor kulüplerimizdir." değerlendirmesinde bulundu.

"TESİSLERİMİZ AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZİN HİZMETİNDEDİR"

Amatör spor kulüplerinin sayısının artması gerektiğini vurgulayan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Amatör spor kulüpleri halkımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı olan kuruluşlardır. Bu kulüpler aynı zamanda uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek sporcuların yetişmesi anlamında da çok önemli. Ülkemizin dört bir yanında inşa ettiğimiz tesislerimiz amatör spor kulüplerimizin hizmetindedir."

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2002 yılına kadar Bakanlıktan malzeme yardımı dışında destek alamayan amatör spor kulüplerine bu tarihten itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından maddi destek sağlandığını belirterek, "En büyük şansımız Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi, ülke sporunun gelişimine çok önem vermesi. Amatör kulüplere verdiğimiz destek bundan sonra da artarak devam edecek. Gerek merkezi hükümet, gerek Bakanlık olarak ve gerekse yerel yönetimlerle birlikte bu işe çok daha fazla zaman ayıracağız, daha fazla destekte bulunacağız." ifadelerini kullandı. (aa)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV