Müzik indir

21 Ocak 2021 Perşembe

MHP, ittifaka sadık

‘Geçmişi masaya yatırırsam herkes hesap verir’

'A.Ş. olma konusunda Belediye Başkanımız tamam dedi ama bir takım engeller oldu herhalde. Belediye meclis üyelerinde bir takım sıkıntılar, söylemler olmuş. Ben de dedim ki; kimseyi üzmeyeyim, rafa kaldırayım.'

22 Aralık 2020 Salı 10:49
‘Geçmişi masaya yatırırsam herkes hesap verir’
 GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Geçmiş dönemdeki yapılan yanlışlardan, kulübün mali durumuna kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Aygün, kulübü anonim şirket (A.Ş.) yapma konusunu da askıya aldığını söyledi.

Kulübün şuan hali hazırda 17 milyon lira borcu olduğunu ve 2 sezonda kulübe 21 milyon lira para harcadığını söyleyen Aygün, şehirden hiç bir konuda destek alamadıklarını vurguladı. Geçmiş dönemde belediyeden iş almak için takıma para hibe edenlerin bile takımı icraya verdiğini iddia eden Aygün, o dönemlerde çok kötü futbolcu sözleşmeleri yapıldığını da söyledi.

TV366'daki programa konuk olan Cengiz Aygün, kulübün şuan yaklaşık 17 milyon lira borcu olduğunu  ve bu borcun 9,5 milyon lirasının transfer yasağına sebep olduğunu söyledi.

“ÇABAMIZA DUYARSIZ KALINDI”

Sezonun başında şehrin yöneticileriyle bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Aygün; “Bu toplantıların sonunda bir noktaya gelindi. ‘Transfer yasağını biz il olarak halledelim, siz de diğer ödemeleri gerçekleştirin’ dediler. Biz de kabul ettik. O günden itibaren takıma yaklaşık 3,5-4 milyon lira harcadık. Bu takımın gideri aylık 300-400 bin TL, şuan 5 milyon liraya yakın bir harcama var. Sezonun sonuna kadar, 7,5-8 milyon lirayı bulacak. Biz bırakmayalım, yüzüstü kalmasınlar dedik. Burası bizim ilimizin takımı dedik. Bu arada da transfer yasağı açılması konusunda ilde hakikaten bir çaba sarf ettiler ama maalesef, bu çabaya kimse duyarlı olmadı” dedi.

“FİKRİMİZ, YANLIŞ DEĞERLENDİRİLDİ”

Takımın, “Cengiz Aygün'ün takımı” gibi algılandığına fakat Kastamonuspor'un, Kastamonu'ya ait olduğuna dikkat çeken Aygün, şöyle devam etti; “Ben bir fikir ürettim, spor problemini Kastamonu'dan komple kaldıralım, takımı bir kamu A.Ş. yapalım dedik. Belediye, valilik ortak olsun dedik. Tesislerin bulunduğu araziyi de değerlendirelim dedik. Burayı müteahhite verelim, buraya bina yapılsın, gelsin belediye burayı ihale etsin, kat karşılığı yapsın. Bunun karşılığında Kastamonuspor A.Ş.'ye, buradan gelen gelir dağıtılsın, ama tüzüğüne şu koyulsun, buradan hiç kimse gelir elde edemez densin. Bu Kastamonu'yu rahatlatır. Tesisleri başka bir yere taşıyalım, bu araziden gelen gelirler de tamamen Kastamonu'da spora harcansın. Sadece Kastamonuspor değil, hentbol takımımız var. Ona da elimden geldiğinde yardım ediyorum. Amatör takımlarımız da var. Kastamonu, bu konuda spor kenti olmaya çok müsait. Hep beraber bunu yapalım dedik ama baktım ki, bu yanlış değerlendirildi. Belediye Başkanımız tamam dedi ama bir takım engeller oldu herhalde. Belediye meclis üyelerinde bir takım sıkıntılar, söylemler olmuş. Ben de dedim ki; kimseyi üzmeyeyim, rafa kaldırayım. Ben kendim için bir şey istemedim, Kastamonu için istedim.”

“TAKIMA HALA İCRA GELİYOR”

Her yıl fabrika fabrika gezilerek 300-400 bin liraların 'dilenildiğini' sözlerine ekleyen Aygün, Valiliğin yardım kampanyasında da 85 bin lira toplandığını hatırlatarak; “Bunun dışından Hanönü Madencilik 350 bin lira bağış yaptı. Bu takımın gideri yüksek, sadece transferle bitmiyor. Şuanda benim bu takımdan alacağım 20-21 milyon lirayı geçti. 21 milyon lira harcamışım, halen takımın 17 milyon lira borcu var. Oldu 38 milyon lira. İki yıldır TFF ve İddaa’dan bir kuruş para alamıyoruz. Eski borçlar ödeniyor. Senede 7-8 milyon lira. İki yılda giderimiz toplam 45 milyon lira ve hala takıma icra geliyor. Eski alacakları olan insanlar hala icra koyuyorlar. Gelin alacaklarınızı silin dedik, bir tane kardeşim iş adamı 100 küsur bin lira alacağını sildi, onun dışında bir kuruş borcunu silen yok” diye konuştu.

Kulübün mevcut borçlarının tamamının geçmişe dönük olduğunu söyleyen Cengiz Aygün, şöyle devam etti; “Takım şuan geçmişteki borçları ödüyor. Geçmişte başarılar olmuş ama tamamı borçla olmuş. Sadece şuanda transfer yasağını açacak olursak, 9,5 milyon lira yasak için lazım, 2,5 milyon lira da transferler için lazım 13 milyon lira. Hadi 10 milyona indirelim, borç 31 milyon lira olacak.”

“GEÇMİŞİ MASAYA YATIRIRSAM HERKES HESAP VERİR”

Hedeflerinin önce 1'inci Lig, daha sonra da Süper Lig olduğunun altını çizen Onursal Başkan Aygün, “Ama biz il olarak buna ne kadar hazırız? İlden hiç destek gelmiyor. Sıfır desteği olan bir takım ne kadar yürüyebilir? İlde bir hareketlilik yok. Kastamonu'ya eski belediye başkanımızın döneminde iş yapıp, Kastamonuspor'a para hibe eden insanlar, o paraları alacaklı yazdırdı. Ben bunları mı ödeyeyim? İş almış, hibe yapmış ama uyanıklık yapmış alacaklıya çevirtmiş. Sen yöneticilik yapmışsın, batırmışsınız takımı, anasını ağlatmışsınız. Eğer mesele Kastamonuspor'sa, ben fedakarlık yapıyorum. Geçmiş dönemlerde o kadar kötü sözleşmeler yapılmış ki, haince her şeyin altına takım olarak imza atılmış. Bir maç oynamış futbolcunun bile 300 bin lira alacağı görünüyor. Eğer abi olmasam, geçmişi masaya yatırırım ve herkes hesap verir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV