“Finali düşledik ama olmadı”

Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi A Grubu’nu 2’nci sırada tamamlayarak play-offlara kalan İstiklal Yolu, play-off rövanş maçında konuk ettiği İzmir Büyükşehir Belediyespor’a 80-67 mağlup olarak play-offlara veda etti

“Finali düşledik ama olmadı”

İSİTKLAL YOLU BAŞ ANTRENÖRÜ BİNNUR ÇELEBİ;

“Finali düşledik ama olmadı”

Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi A Grubu’nu 2’nci sırada tamamlayarak play-offlara kalan İstiklal Yolu, play-off rövanş maçında konuk ettiği İzmir Büyükşehir Belediyespor’a 80-67 mağlup olarak play-offlara veda etti. İstiklal Yolu Baş Antrenörü Binnur Çelebi, İzmir mağlubiyetinin ardından sezona dair açıklamalarda bulundu.

“GÖNÜL İSTERDİ Kİ GÜZEL BİTSİN”

Zor ama güzel başlayan bir sezon olduğunu dile getiren Baş Antrenör Çelebi, “Gönül isterdi ki güzel bitsin. Her hikayenin olduğu gibi bizim hikayemizin de sonu bugün olacakmış. Bazen kızdık, bazen kırıldık, bazen birlikte ağladık, bazen birlikte güldük... Takım olmakta zaten bunu gerektirmez mi? Küçük bir şehrin yüreği uçsuz bucaksız kızları, finali düşledik, oraya gittik. Ama olmadı. Biz iyi bir takımız, belki finallere gidemedik ama giden rakiplerimiz kadar hak ettik. Kızlarım; Sezon boyunca mücadeleden vazgeçmediniz, son maça kadar karakterinizi, yeteneğinizi ortaya koydunuz, takım ve benim için savaştınız. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

“BİZİ DESTEKLEYENLERİ MAHÇUP ETMEDEN SEZONU BİTİRDİK”

Yardımcı antrenörlerine de teşekkür eden Çelebi, “Yeri geldi benden çok yoruldular, benden çok üzüldüler. Göstermiş oldukları özveri için onlara da teşekkür ederim. İyi ki siz gençler. Yol arkadaşlarım; başkanım, başkan yardımcım ve yönetim kurulundaki dostlarım bir araya gelip Kastamonu'da basketbol ateşi yansın diye adını tarihimizden alan İstiklal Yolu Spor Kulübünü de sizinle kurmanın gururunu yaşıyorum. İyi ki varsınız. Belki bir gün burada olmam ama adı da, renkleri de güzel olan anlamlı bu kulübün kuruluşuna öncülük etmek arkamızda bırakacağımız bir eser olacak. Düşük bütçe, amatör ruh, profesyonel anlayış ile çıktığımız bu yolda bizi destekleyenleri mahçup etmeden sezonu bitirdiğimizi umuyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER