07 Ağustos 2020 Cuma

Enes Aygün'den 'Play-Off' önerisi

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı 'liglere devam' kararının alt ligler için uygulanılabilirliğinin olmadığını söyledi.

13 Mayıs 2020 Çarşamba 12:08
Enes Aygün'den 'Play-Off' önerisi
GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı 'liglere devam' kararının alt ligler için uygulanılabilirliğinin olmadığını söyledi.

Aygün, "Şu aşamda Türkiye Futbol Federasyonu’nun pandemiye karşı alınmasını istediği önlemlerin alt lig takımları tarafından karşılanma ihtimali yoktur. Federasyon, ilk 4 veya 5 takımı, kamp merkezleri olan Bolu'ya, Erzurum'a toplayıp hızlı bir Play-Off oynatmalıdır." dedi.

Enes Ege Aygün'ün açıklamaları şöyle;
"Öncelikle insan sağlığının, kazanılacak şampiyonluklardan daha önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu konu da GMG Kastamonuspor Kulübümüzün tavrı nettir. Bu sezon için de kararının en sağlıklı şekilde alınmasını bekliyoruz. Şu aşamda Türkiye Futbol Federasyonu’nun pandemiye karşı alınmasını istediği önlemlerin alt lig takımları tarafından karşılanma ihtimali yoktur. Örnek vermek gerekirse, takımımız Van deplasmanına gidecek. Otobüste her sırada bir kişi olunması isteniyor. O halde takımımız Van'a iki otobüsle gitmek zorunda kalacak. Bunun masrafını nasıl karşılayacağız? Ekonomik olarak çok zor günler geçiren alt lig takımlarının bu sistemle maç oynanması imkansızdır. Bize göre adil olan sistem; Federasyon, ilk 4 veya 5 takımı, kamp merkezleri olan Bolu'ya, Erzurum'a toplayıp hızlı bir Play-Off oynatmalıdır. Bu süreçte alt lig kulüplerinin, TFF’den ortalama 80-100 bin TL alacağı var. Federasyon, bu ödeyeceği parayı Play-Off oynayacak takımların uçak masrafları ve otel masrafları için kullanmalı. Bu karara kulüplerin itiraz edeceğini düşünmüyorum. Bununla birlikte gelecek sezon da kulüpler için hayati öneme sahip. Herkesin bildiği gibi son dönemlerde alt liglere olan ilgi devamlı artmaktadır. Bu ilginin daha donanımlı bir şekilde artmasını istiyorsak, Türkiye Futbol Federasyonu'nun gelecek sezon için transfer tahtasıyla ilgili bir önlem alması gerekmektedir. Kulüplerin geleceğini kurtarmak adına alınacak makul karar şudur; borcumuz baki kalsın, ama gelecek sezon için transfer tahtası bir sezonluğuna açık olsun. Alt liglerde rekabetin devam edebilmesi için bu planlamanın yapılması elzemdir. Aksi taktirde bir çok kulüp yok olma aşamasına gelir. Bu konu da yetkili kurumların gereken adımları atacağına inanıyoruz.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV