-CENGİZ AYGÜN’DEN ‘BİRLİKTELİK’ ÇAĞIRISI ŞEHİR VARSA BİZDE VARIZ

Onursal Başkan Cengiz Aygün, “Takıma el birliği ile sahip çıkılacak. Ben bu sahiplenmeyi gördüğüm takdirde devam edeceğim. Olmazsa af dileyip çekileceğim” dedi.

 -CENGİZ AYGÜN’DEN ‘BİRLİKTELİK’ ÇAĞIRISI  ŞEHİR VARSA BİZDE VARIZ

 


Onursal Başkan Cengiz Aygün, “Takıma el birliği ile sahip çıkılacak. Ben bu sahiplenmeyi gördüğüm takdirde devam edeceğim. Olmazsa af dileyip çekileceğim” dedi.

·         Aygün ayrıca, Aygün ailesinin verdiği 12 milyon liranın dışında kulübün geriye kalan 16 milyon liralık borcunun 8 milyon lirasını karşılamaya hazır olduklarını borcun diğer kısmının ise şehir tarafından karşılanmasını beklediklerini dile getirdi.

 

 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, geçtiğimiz gün akşam internet üzerinden yayın yapan TV366 kanalında gazeteciler Erkan Yılmaz ve Erhan Veren’in sorunlarını yanıtladı.

Kurban Bayramı’nda gerçekleştirdikleri toplantının ayrıntılarını paylaşan Cengiz Aygün, kırmızı-siyahlıların 12 milyon lirası Aygün Ailesi’ne olmak üzere 28 milyon lira borcu olduğunu söyledi.

Aygün Ailesi olarak Kastamonuspor’a verdikleri 12 milyon lirayı geri istemediklerini yineleyen Onursal Başkan Cengiz Aygün, geriye kalan 16 milyon liralık borcun 8 milyon lirasını karşılamaya hazır olduklarını borcun diğer kısmının ise şehir tarafından karşılanmasını beklediklerini dile getirdi.

KRİTİK TOPLANTI HAFTAYA

Önümüzde ki hafta Vali Avni Çakır’ın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirileceğini ifade eden Cengiz Aygün, ‘Devam mı?’, ‘Tamam mı?’ sorusunun cevabını bu toplantı sonunda vereceklerini ifade etti.

Aygün, “Enes’in başkanlığa devam edip etmemesi önemli değil. Böyle bir şartım yok. Orada başka biri de başkan olsa yine aynı şeyleri söylüyorum. Bundan ötesi takım kayyuma gider. Başkasının gelip yine takımı borca sokmasına izin vermem. Takıma el birliği ile sahip çıkılacak. Ben bu sahiplenmeyi gördüğüm takdirde devam edeceğim. Olmazsa af dileyip çekileceğim” dedi.

“BORÇLAR ÖDENMEDEN BU KULÜBÜN İLERLEME ŞANSI YOK”

Kastamonuspor’un borçları ödenmeden yoluna devam etme şansının olmadığını vurgulayan GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün açıklamaları şöyle;

“Şuanda takımın 8 milyon lira civarında transfer yasağına neden olan borcu var. Bunun yanında yeni transferlere peşinat verilmesi gerekiyor. Bu borçların tek kuruşu Enes Ege Aygün döneminin borcu değil. Hepsi önceki dönemlerin borcudur. Bu kulübün hesap ve kitaplarının altından kimse çıkamaz. Bu kulüp Kastamonu’nun değeridir. Takımın borçlarının bitirilmesini istiyoruz. Borçlar biterse bu takım yürür gider ama borcunu bitiremezse bu takımın ilerleme şansı yok.

“HERKES BU KULÜBE MENFAAT İÇİN YARDIM ETMİŞ”

Bizim dönemimizde Murat Demir ve ailesi ile Şah Urfa Ocak Başı Sahibi Salih Olağ dışında yardım eden olmadı. Geçmiş dönemlerde baktığımızda herkes yarım etmiş ama hepsi menfaat için yarım etmiş. Son dönemde beni arayan hiç kimse de olmadı. ‘Başımıza Kastamonuspor’u neden bela ediyorsun’ diye Play-Off maçları öncesinde bana sitem ettiler. Herkese saygı duyuyorum. Kimsenin yardım etme zorunluluğu yok. Ben kendim devam edeceksem edeceğim olmuyorsa ‘Elimden gelen budur’ deyip çekileceğim. Biz geldikten sonra bırakın yarım etmeyi geçmiş dönemden kulübe hibe ettiği parayı geri almaya çalışanlar var.

“STAT YAPILMASI LAZIM”

Transfer yasağını açmayacaksak benim orada olmamın bir anlamı yok. Çünkü insanlara ne söyleyeceğim. ‘Cengiz abi geldi yapmadı’ diyecekler. Bugüne kadar takıma gelir getirici hiçbir proje yapılmamış. Devam edeyim ama bu sorunların hepsiyle nasıl uğraşayım. Kastamonuspor’a yardıma devam edeceksem stat yapılması lazım. İlimizin stat problemi ortada.

“BEN KASTAMONU’YA HERKESLE DOST OLMAYA GELDİM”

İsmail Dikmenli Tesisi’nin yanında ki arsa mevzusunda diyecek bir şeyim yok. O dönem belediye başkanı satmış. Belki bana gelmiş olsaydı bende alabilirdim. Bu benim sorunum değil ilin problemi. Onun için benle uğraşmayın. Arkamdan konuşma konusuna gelirsek 40 yıldır arkamdan konuşuluyor. Ben antrenmanlıyım. Günü geldiğinde muhatabına en ağır cevabı veririm. Ben Kastamonu’ya herkesle dost olmaya geldim. İlime döndüm, memleketime döndüm iyi şeyler yapmaya geldim. Niye arkamdan konuşuyorsunuz benim. İyilik dışında ne yaptım insanlara.

“BÜTÜN İLİN KATILIMIYLA YENİ KONGRE YAPILMALI”

Devam edeceksek de mutlaka yeni bir kongre yapılmalı. Bütün ilin katılımıyla takıma sahip çıkalım. Artık bu kulübü kimsenin kullanmasına izin vermeyelim. Kim ne yapıyorsa her şey açık olsun. Bakkal yönetir gibi kulüp yönetilmez. Kimse bu hesapları veremez. Bundan önceki yönetimlerin hiçbiri bu hesapları veremez.

“TRANSFER ÇALIŞMAMIZI YAPIYORUZ”

Devam edecekmişiz gibi transfer çalışmalarını yapıyoruz’ diyen Cengiz Aygün, “Son bir haftadır birçok futbolcu kardeşimizle temas halindeyiz. Onlarla görüşüyoruz. Transfer konusunda aşağı yukarı iskeleti çıkartmış durumdayız. Devam edecek olursak son noktayı hızlı bir şekilde koyacağız. Bu konuda da gerekli çalışmalar yapılıyor” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER