BÜYÜK RİSK BARINDIRIYOR

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı ‘Devam’ kararını değerlendirdi. Aygün, “Beni burada düşündüren konu, maçların deplasmanlı oynanması ve havaların aşırı sıcak olmasıdır. Uçak seyahatleri, konaklamalar ve benzeri olaylar büyük bir risk barındırıyor. Gelecek sezon ile ilgili bir kaygım yok. Dediğim gibi bu kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu gelecek sezon için de planını ve programını yapmıştır diye düşünüyorum. En azından umut ediyorum” dedi

BÜYÜK RİSK BARINDIRIYOR

 

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı ‘Devam’ kararını değerlendirdi.

TFF’nin aldığı karara saygı duyduklarını ifade eden Enes Aygün, “Bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Ancak beklediğimiz bir karar değildi. Bizim düşüncemiz; Play-Off sistemi ile ligin en kısa sürede tamamlanmasıydı” dedi.

Hem yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkisini kaybetmesinden hem de mevsim şartlarını düşünerek Play-Off talebinde bulunduklarını dile getiren Enes Aygün, “Play-Off sistemi dememizde ki en büyük amaç ise; hem mevsim şartları, hem de koronavirüsün etkisini kaybetmemesiydi. Bu süreçte bütün takımlara başarılar diliyorum. Alınan kararın tekrardan hayırlı olmasını diliyor, sorunsuz bir şekilde ligin tamamlanmasını temenni ediyorum” dedş.

TFF GELECEK SEZON İÇİN DE PLANINI VE
PROGRAMINI YAPMIŞTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Bu kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu gelecek sezon için de planını ve programını yapmıştır diye düşünüyorum. En azından umut ediyorum” diyen Başkan Aygün açıklamasını şu şekilde sonlandırdı;

Türkiye Futbol Federasyonu, böyle bir karar verdiyse eminim ki gelecek sezon için de belirli bir plan ve program düşünmüştür. Ancak beni burada düşündüren konu, maçların deplasmanlı oynanması ve havaların aşırı sıcak olmasıdır. Uçak seyahatleri, konaklamalar ve benzeri olaylar büyük bir risk barındırıyor. Yine yüksek sıcaklıkta oynanacak maçlar, futbolcularımızı kuşkusuz çok olumsuz etkileyecek. Onun dışında gelecek sezon ile ilgili bir kaygım yok. Dediğim gibi bu kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu gelecek sezon için de planını ve programını yapmıştır diye düşünüyorum. En azından umut ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER