BUGÜN YENİ BİR MİLAT OLACAK

3-2 mağlup oldukları Elazığspor karşılaşmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, takımın iyi gitmediğini söyledi.

BUGÜN YENİ BİR MİLAT OLACAK3-2 mağlup oldukları Elazığspor karşılaşmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, takımın iyi gitmediğini söyledi.

·         Aygün, “Herkes üzerine düşeni sonuna kadar yapacak, ne tedbir alınması gerekiyorsa da onları alacağız. Bugünden itibaren GMG Kastamonuspor için yeni bir milat olacak, olmak da zorunda” dedi.

 

 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, 3-2 mağlup oldukları Elazığspor karşılaşmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Altyapı takımlarının antrenmanlarını gerçekleştirdiği Hasan Doğan Tesisleri’nde yaptığı açıklamada önemli konulara değinen Cengiz Aygün, “Bugün de hep beraber maçı izledik, maalesef çok rahat kazanabileceğimiz bir maçı yine kaybettik. Ben, şu anda ne yönetim kurulu üyesiyim, ne de başkanıyım. Ancak onursal ağabeyleriyim. Enes başkan hak mahrumiyeti nedeniyle burada olamadığı için ben yönetim kurulu ve Enes başkan adına huzurunuza çıktım” dedi.

“TAKIMIMIZ İYİ GİTMİYOR”

‘Takımımız iyi gitmiyor’ diyen Cengiz Aygün’ün açıklamaları şöyle;

“Birçok neden var. İyi gitmemesinin birçok sebebi var. Bunları daha önceden defalarca hep konuştuk. Nedenlerden bir tanesi, transfer yasağını açamamış olmamızdır. Yeterince ve istediğimiz transferleri yapamamış olmamızdır. Bunları tekrar tekrar etmenin de bir anlamı yok. Ancak bu geçti, bunun nedenleri ve niçinlerinin de benimle hiç alakası yok. Maalesef bu neden ve niçinlerin sebebi Kastamonu'nun belli bir kesiminin duyarsızlığıdır. Halkımızı demiyorum. Halkımızın yapabileceği bir şey yok. Ancak Kastamonu'nun belirli dinamiklerinin duyarsızlığından dolayı bu duruma geldik. Ben üzerime düşeni yaptım. Keşke bana verilen sözler böyle olmasaydı da, bunda Sayın Valimizin, Sayın Milletvekillerimizin, Sayın Belediye Başkanımızın, Sayın İl Başkanlarımızın, Sayın İl Genel Meclisi Başkanımızın da bir suçu yok. Onlar da bazı dinamiklerin bu işi çözeceğine inanmışlardı. Benden talepleri, ‘biz transferi açalım. Sen de diğer yatırımı yap’ olmuştu. Biz de bunu onlara güvenerek yaptık. Mevcut arkadaşlarımızın birçoğunu geri davet ettik. Eski kadroyu, mecburen gidenlerin dışındakilerin hepsini tekrar davet ederek işi hallettik. Bu futbolcularımızın hepsine istedikleri ücretleri verdik, tüm ödemelerini de yaptık. Transfer açılmayınca, ‘bu çocuklarımız bizi en azından ligde taşırlar, ligde en azından orta sıralarda kalırız. Transfer yasağını açınca da devam ederiz’ dedik. Ama maalesef şu anda sondan ikinci sıradayız. 6.maçın sonu diyeceksiniz ancak bana göre bu yine de bir gösterge değil. Bu çocuklarımızın, gençlerimizin bu işi çözeceklerine yine inanıyorum.”


“BURADA HERKES ALMASI GEREKEN MESAJLARI ALIYOR”

 “Ancak maalesef bir sorun var. Tabi ki suçu kimse de aramayıp kendimizde arayacağız. Burada gerek kulüp başkanımız, gerekse de yönetim kurulu üyelerimiz herkes alması gereken mesajları alıyorlar. Öncelikle söylemek istediğim çok net bir şey var. Bazı eleştirileri dikkatle takip ediyorum, -yönetim istifa- gibi sözler de oluyor. Bizim hedeflerimiz çok farklı. Bunu herkesin çok net bilmesini istiyorum.”

“SIFIRDAN BAŞLAMAK VE İLERİYE GİTMEK İSTİYORUZ”

“Biz Kastamonuspor için hedefler çizdik. Bu hedefler içerisinde daha önceden hepinize anlattığım bir anonim şirkete dönüşme olayı, Kastamonu'nun altyapısını güçlendirme olayı ki onun için sizleri buralara kadar yorduk. Yorma sebebimiz de işte burada top koşturan gençlerimiz. Bu çocuklarımız yarın öyle bir noktaya gelecekler ki inanın bana onlara artık çok önem ve değer vereceğiz. Tolga kardeşim de altyapı hocalarımız ile sürekli çalışıyorlar. Bilal Hocamız ile birlikte alt yapıda çok ciddi değişiklikler yaptık. Bilal hocamın başkanlığında değerli hocalarımız ile beraber onlar da geleceğin futbolcularını hazırlıyorlar. Bizim hedefimiz, Kastamonuspor tarihinde milat açmak. Sıfırdan başlamak ve ileriye gitmek istiyoruz.”

“TAKIMI BORCA BOĞMUŞLAR”

“Evet bugün A takımımız kötü ve başarısız olabilir. Ama toparlayacaklardır. Bu sene, sene başında söylemiştim. Şampiyonluk hedefimiz maalesef yok dedim, çünkü şampiyonluk hedeflerimiz olması için iddialarımız olması lazım. O iddialarımızın olması için de yasağın açılması lazım. Bu yasağın açılmamasının sorumlusu Cengiz Aygün, Aygün ailesi veya mevcut yönetim kurulu değildir. Bu yasağın açılmamasının sorumlusu öncelikle bu yasağa sebep olanlar, artık onları da eleştirmiyorum. Yeniden geçmişe dönmek istemiyorum ama birileri oralarda yorumlar yaparken, -yok efendim şu dönem böyleydi, bu dönem böyleydi- Hayır hiçbir dönem iyi değildi. Evet, BAL liginden getirmişler ve 2.Lige bir takım çıkarmışlar ancak o takımı borca boğmuşlar, sizin gördüğünüz veya görmediğiniz bugün kulübün 15 Milyon TL borcu var. Bizim koyduğumuz paralar ise 18-20 Milyon TL'ye dayandı. 30-35 Milyon TL bu takımın şu anki gideri... Biz iki yıldır sürekli olarak onların borçlarını ödüyoruz. Yani geçmiş yönetimlerin borçlarını ödüyoruz. Onun için hiç kimse çıkıp da ahkam kesmesin. Evet bizler de artık geçmişi eleştirmeyelim. Bizler de bu işe bilerek girdik. Kastamonu'yu bırakacak mıyım? Bir ağabey olarak benim Kastamonu'yu ve Kastamonuspor'u bırakma gibi bir lüksüm yok. Hayatımda da girdiğim hiçbir işte başarısız olmadım. Yine söylüyorum, yine söylüyorum. Allah izin verirse bu takım belki bugün değil ancak yarın önce 1.Lige, ardından da Süper Lige kadar gidecektir, gitmek de zorundadır.” 

“KASTAMONUSPOR'UN BİR ŞANSI VAR”

“Evet bugün sondan ikinci durumdayız ancak Kastamonuspor'un bir şansı var. Bakın hiçbir takımda ne bizim tesisimiz gibi tesisler var, ne de böyle ortamlar var. Altyapı diyoruz, birçok 2.Lig takımında alt yapı diye bir şey yok. Evet biz bugüne kadar alt yapıya hiç önem vermemişiz. Bir kere bunu kabul edelim.  Verildiği belirli dönemler olmuş ancak alt yapı hep es geçilmiş. Alt yapı noktasında biz burada yeni bir dönem başlattık. Gelecek buradaki çocuklarımızın. Bu evlatlarımızın sahalara gelmeleri inanın çok uzun sürmeyecek. Bundan 5-6 sene sonra bu çocuklarımız belki de hiç transfere ihtiyaç olmadan bu takımı 1.Ligde veya başka yerlerde temsil edecekler.”

“NE KADAR ELEŞTİRİRSEK ELEŞTİRELİM,
BU TAKIM BİZİM TAKIMIMIZ”

“Bugünkü yenilgiye mazeret aramıyorum. Bugün yenildik ve bugünkü yenilgi de maalesef suçlular var. Takımımızın bugüne kadar hep arkalarında durdum. Yapmam gereken de buydu. Bugün de takımımızın arkasındayım, yanlış anlaşılmasın. Onların motivasyonunu da bozmayalım. Onlara motivasyon ve güç vermeye de devam edelim. Ne kadar eleştirirsek eleştirelim, bu takım bizim takımımız. Ama burada suçlular ve hatalılar varsa, gerek futbolcularımız olsun, gerekse de hocalarımız olsun, bugüne kadar da Ekrem Hocamız ile hiçbir problemimiz olmadı. Belki bugüne kadar takımla uyum sağlayamamış olabilir, belki gerekli koordineyi kuramadılar, bunu bilemiyoruz. Bunun da sebebini bulamıyoruz. Bir mazerete de sığınmıyoruz. Futbolcularımız bazen mazeret arıyorlar, ‘istediğimiz gibi bir kadro oluşmadı, transfer olmadı’ gibi... Bu takıma sonradan gelen futbolcularımızın yüzde 80-90'ına ‘transferi açamayabiliriz’ dedik. ‘Açmak için de gayret göstereceğiz’ dedik. Bu şekilde geldiler, mazeret arama şansları da yok.”

“ÇOK NET BİR UYUM SORUNU VAR”

“Eldeki mevcut kadroyla, ayrıca bu kadro isterse çok şeyi de başarabilir. Bunu da net bir şekilde söyleyebiliyorum. Ancak olmuyor, çok net bir uyum sorunu var. Takımımız belli bir noktaya kadar geliyor, sonra gol yemeye başlıyor. Ondan sonra da bunun önü bir türlü kesilmiyor. Gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz. Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla da görüşeceğiz, onların da görüşlerini alarak bugünden itibaren acil bir takım değişiklikleri gidilmesi gerekiyorsa da gideceğiz. Geldiğimiz noktada alınan 2 puan, bize uygun bir durum değil. Bugüne kadar dayandık ve sabrettik. Olmuyorsa da bir takım şeyleri yapacağız. Hocalarımız ile son bir kez konuşacağız. Hatalı olan futbolcu kardeşlerimiz varsa, uyum sağlayamayan, onlarla da gerekirse fark etmez, zaten eksiğimiz var 1-2 eksik daha çıkarız. Bunlar daha çok hocalarımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın değerlendireceği konular. Ben kendi adıma konuşuyorum, -o bunu yapmadı, bu bunu yapmadı- gibi bir şey yok. Herkes üzerine düşeni sonuna kadar yapacak, ne tedbir alınması gerekiyorsa da onları alacağız. Bugünden itibaren GMG Kastamonuspor için yeni bir milat olacak, olmak da zorunda.”

“KASTAMONU'YA ZARAR VERİYORLAR”

“Şunu da eklemek isterim. Çok net ve açık söylüyorum. Ben her zaman bu ilin ve takımın onursal abisiyim. Şayet birileri çıkar da derse ki, -biz bunu daha iyi yaparız.- Ben tüm yönetim kurulu arkadaşlarım ve Enes başkan adına söylüyorum; hemen kongreye gitmeye hazırız. Ancak gerçekçi olunacak öyle hayali değil. Uzaktan bir iki fek hesapla -yok efendim filan başkan olsaydı çok daha iyi olurdu- Üzerine basa basa söylüyorum. Bunlar artık ortalıklarda dolanmasınlar. Gerek de yok, Kastamonu'ya zarar veriyorlar.”

“VARSA GERÇEKÇİ BİR TALİP, SEVE SEVE

KENDİLERİNE KONGRE İLE TESLİM EDELİM”

“Benim yapmaya çalıştığım tek şey, memleketime hizmet etmek. Varsa bu işe gerçekçi bir şekilde talip olan seve seve hemen kendilerine kongre ile teslim edelim ve devam etsinler. Ben yine onursal abi olarak kalmaya hazırım. Ancak yoksa da artık sussunlar ve lütfen Kastamonuspor'u rahat bıraksınlar. Zaten üzülüyorum, içim yanıyor. Ben 65 yaşındayım, işlerim güçlerim var ve 10 gündür Kastamonu'dayım ancak bir türlü İstanbul'a dönemiyorum. Hep neler yapabiliriz, alt yapıyı nasıl güçlendiririz bunu konuşuyoruz. Gittiğim her yerde -Kastamonuspor'un hali ne olacak?- sorusu bana geliyor. Varsa delikanlılar hemen çıksınlar, yoksa da sussunlar ve takımı rahat bıraksınlar. Biz de ne yapmamız gerektiğine bakalım. Şu anda hayalci konuşmak istemiyorum. Devre arasında transfer yasağına kesinlikle açıyoruz fakat yatırımımızı önümüzdeki sezona yapacağız. Ancak ben önümüzdeki sezon da demiyorum bizler artık yapmamız gerekeni yapacağız ve yatırımımızı önümüzdeki yıllara yapacağız. Esas yatırımımızı gençlerimize ve altyapıya yapacağız. Ciddi bir şekilde Kastamonu'yu futbolcu üreten bir il haline getireceğiz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmanın yolu spordur. Spor yapan bu çocuklarımız inşallah hiçbir kötü alışkanlığa yönelmezler ancak bunu bırakmamalıyız.”

“CEZALANDIRMAKTAN GERİ KALMAYIZ”

“Kimseye de sınırsız tavizimiz yok. Kim olursa olsun, gerekirse eksik kadro çıkmaya da devam ederiz. Ancak kimseyi de cezalandırmaktan geri kalmayız. Bu saatten sonra bu net bir şekilde bilinmelidir. Alınan kararları zaten Enes başkan ve yönetim kurulumuz yakın zamanda kamuoyu ile de paylaşacaktır.”

“A.Ş. KONUSUNDA HABERLER BEKLİYORUZ”

“Anonim Şirket ile alakalı belediye başkanımızdan bazı haberler bekliyoruz. Bu kararı alırken, asıl amaç kalıcı gelirin sağlanmasıydı. Şayet bu konuda gerekli adımlar atılırsa çok acil şekilde önümüzdeki ay Anonim Şirket kararını alırız. Transfer yasağını da Ocak ayından önce açmamız gerekir diye düşünüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER