-BENİ BU İLE OLAN TUTKUMDAN KİMSE VAZGEÇİREMEZ

‘Ben elimden geldiği kadar bu kulübe destek olurum’ diyen GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, “Onlar bana düşman olabilir, beni sevmeyebilir, hatta bana kızıyor olabilirler. Ama benim bu ile olan tutkumdan kimse vazgeçiremez. Ben bu toprakların çocuğuyum” dedi.

-BENİ BU İLE OLAN TUTKUMDAN KİMSE VAZGEÇİREMEZ

 


 ‘Ben elimden geldiği kadar bu kulübe destek olurum’ diyen GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, “Onlar bana düşman olabilir, beni sevmeyebilir, hatta bana kızıyor olabilirler. Ama benim bu ile olan tutkumdan kimse vazgeçiremez. Ben bu toprakların çocuğuyum” dedi.

 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, internet üzerinden yayın yapan TV366’da gazeteci İrfan Salcı ve Erkan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı.

Enes Ege Aygün’ün başkanlık sürecinde özellikle İstanbul’da ki iş adamlarından sözler aldığını ifade eden Cengiz Aygün, “Çok sevdiğim abilerim var içlerinde. Canı gönülden yapmak istediklerine de eminim. Ama şuana kadar bu kulübe 70 Bin lira Şah Urfa Ocak Başı’nın yani Salih beyin ve 100 bin lirada eski vekilimiz Murat Demir’in ailesinin bir desteği var. Yani dışardan gelen destek yalnızca 170 Bin TL. Şuana kadar benim cebimden çıkan para ise 11-12 Milyon TL civarındadır” dedi.

KAMP PARASINI ÖDEMEMİŞLER

20-28 Temmuz tarihleri arasında oynanacak olan 2. Lig Play-Off maçları için kampa göndermek istediklerinde daha önceki yönetim döneminden borç kaldığı için tur şirketi ile sorunlar yaşadıklarını ifade eden Aygün, “Önceki yönetimimiz takımı Antalya’ya kampa götürmüş ve kamp parasını ödememiş. Tur şirketi ‘Benim bu takımdan alacağım var. Bunu almadıkça size otel vermiyorum’ dedi. Ödenmeyen para 158 Bin TL falan çıkıyordu. Bizde tur şirketine bu parayı ödedik. Daha sonra takımın şimdi yapacağı kamp için gerekli ücretleri ödedik” diye konuştu.

Önceki yönetimin kasaba olan 15 Bin TL borcu bile ödemediğini dile getiren Cengiz Aygün, “Tesisten çıkarken bir çocuk geldi yanıma. Dayısının kasap olduğunu ve kendisiyle görüştürmek istediğini söyledi. Kasaptan et almışlar 15 Bin lira borç varmış, bunu ödememişler” ifadelerini kullandı.

“BU KULÜBÜN ŞUANDA BİZİM KOYDUĞUMUZ PARALARI ÇIKIN 15 MİLYON TL DAHA BORCU VAR”

Kulübün şuanda Aygün Ailesi’nin koyduğu 12 Milyon TL’nin dışında 15 Milyon TL daha borcu olduğunu ifade eden Onursal Başkan Cengiz Aygün konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Bu kulübün şuanda bizim koyduğumuz paraları çıkın 15 milyon TL daha borcu var. Yani neredeyse yarısı kadar borç benim, yarısı kadar daha diğer insanların. Ben koyduğumuz parayı almayacağımızı söyledim. Bu para benim param değil, ailemin parası. Ailem sağ olsun ‘biz bu ile bir şey yapalım, bu takıma destek olalım’ dedi.

“BENİ BU İLE OLAN TUTKUMDAN KİMSE VAZGEÇİREMEZ”

Ben Kastamonu’da ne siyaset yapmayı, ne de ticaret yapmayı düşünüyorum. Ben bu ile aşığım. Aşk öyle bir tutkudur ki, kim ne yaparsa yapsın vazgeçiremez. Benim bu ile olan tutkumdan kimse vazgeçiremez. Ben bu toprakların çocuğuyum. Annemde buralı, babamda buralı. Varsa elimde bir imkan yaparım. Yoksa borç bulur yine yaparım. Ben bazıları kadar zengin değilim. Ama benim yüreğim onların 10 katı daha zengin. Aynı sevginin 10’da 1’ini, 5’te 1’ini sizde duyun. Destek verin şu ile.

“TEMLİKLERİNİ KALDIRACAĞINA SÖZ VERENLERİN HİÇBİRİ SÖZÜNÜ TUTMADI”

Galip başkanımız kulübün gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. Kulübe personel verdi. Alt yapının deslasman masraflarını karşılıyorlar. Ama kulübün masrafları çok. Spor Toto’dan bu sezon 4 buçuk, 5 milyon TL civarında para geldi. Hepsi daha önce koyulan temliklere gitti. Bu yıl TFF’den ve Spor Toto’dan hiç para almadık. Ben Enes başkan olduğunda ‘hedefimiz borçsuz Kastamonuspor’ dedim. O dönem temliklerini kaldıracağına söz verenlerin hiç biri sözünü tutmadı.

“HEPİNİZ BENDEN KAT VE KAT ZENGİNSİNİZ, BU İLİ GÖRÜN”

Kalkınma Vakfı’nın toplantısından sonra bir büyüğüme, ‘Kastamonuspor’a destek olun’ dedim. O büyüğüm bana dedi ki ‘Kastamonuspor bizi hiç ilgilendirmiyor. Umurumuzda da değil’ dedi. ‘Kastamonuspor’u konuşuyorsak, senin hatırın için’ dedi. Onun düşüncesidir. Saygı duyuyorum. Ama o büyüğümü eleştiriyorum. Durumu da çok iyi bir büyüğüm. Yolda da bir arkadaşımız ‘Bir kuruş para vermem’ demiş. Bende talep etmedim. Ben imkanlarımla, cebimde ki param kadar yaparım. Ben elimden geldiği kadar, bu kulübün yanında olurum. Onlar bana düşman olabilir, beni sevmeyebilir, hatta bana kızıyor olabilir. İlin dengelerini değiştiriyorum diye. Bunu ben yapmadım. Allah bu ilin dengelerini değiştirecekmiş, buna da ben vesile oldum. Hepiniz benden kat ve kat zenginsiniz. Bu ilinizi görün. Birçoğunuz bu topraklarda gömülecek. Başka yerde gömülecekseniz bile size Kastamonulu diyecekler.”

“BEN ÇOCUKLARIMA GÜVENİYORUM”

20-28 Temmuz tarihleri arasında Antalya’da oynanacak olan 2. Lig Play-Off maçlarında GMG Kastamonuspor’a güvendiğini dile getiren Cengiz Aygün, “Ben takımdaki bütün futbolcu kardeşlerimi güveniyorum. Oldukça özverili davrandılar. Futbolcular benim evlatlarım. Ben inanıyorum, aslanlar gibi çıkıp savaşacaklar. Bu kadro zor günlerin kadrosu. Ben Kastamonuspo’un Tuzla’yı da yeneceğine, bir üst lige de çıkacağına inanıyorum. Manisaspor’da gözümüzde büyütecek bir takım değil. Ben çocuklarıma da inanıyorum, Manisa’yı da yeneceklerdir. Ben çocuklarıma güveniyorum. Sonuna kadar şampiyon olacaklarına inanıyorum. Olmazlarsa da seneye mücadeleye devam ederiz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER