Belediyespor’da maddi kayıp

Kastamonu Belediyesi GSK, Şampiyonlar Ligi gruplarına kalsaydı 70 Bin Euro garanti para, alınan her puan içinde Bin Euro elde edecekti. Temsilcimiz EHF Kupası’nda ise gruplara kalmayı başarırsa, 22 Bin 500 Euro garanti para ve puan başına 500 Euro alacak.

Belediyespor’da maddi kayıp

 

Avrupa Hentbol Federasyonu’nun Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek takımları açıklaması ile listede yer almayan Kastamonu Belediyespor ciddi bir gelir kaybetti. Kastamonu Belediyesi GSK, Şampiyonlar Ligi gruplarına kalsaydı 70 Bin Euro garanti para, alınan her puan içinde bin Euro elde edecekti.

Temsilcimiz EHF’nin şok kararı ile EHF Kupası’nda mücadele edecek.

Kastamonu Belediyespor burada ise şayet gruplara kalmayı başarırsa, 22 Bin 500 Euro garanti para ve puan başına 500 Euro alacak.

YEDEK LİSTEDE DE YOKUZ

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF), Şampiyonlar Ligi’nde hentboldaki temsilcimiz için kritik kararı açıklarken, 16 takımın haricinde 2 yedek takımı da belirledi. 

DELO EHF Kadınlar Şampiyonlar Liginde yer alacak ekipler: HC Podravka Vegeta, Odense Handbold, Team Esbjerg, Brest Bretagne Handball , Metz Handball, Borussia Dortmund, SG BBM Bietigheim, FTC-Rail Cargo Hungaria, Györi Audi ETO KC, WHC Buducnost, Vipers Kristiansand, CSM Bucuresti, SCM Rm Valcea, CSKA, Rostov-Don, RK Krim Mercator.

Avrupa Hentbol Federasyonu herhangi bir problemde 16 takımın yerine Şampiyonlar Ligi’ne kabul edilecek yedek iki takımı da açıkladı. Kastamonu Belediyesi GSK yedek listede de yer almadılar.

DELO EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde birinci yedek DHK Banik Most, ikinci yedek takım Storhamar Handball oldu. Her hangi bir problemde şampiyonlar liginde bu iki takım mücadele edecek.Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER