Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu Kastamonuspor'a herkesin sahip çıkmasını istiyoruz

Kastamonuspor 1966 ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Kastamonuspor ile ilgili her gittiğim yerde seçim çalışması boyunca da aynı şeyi dile getirdim. Alt yapıyı kuvvetlendirmemiz lazım ve Kastamonuspor’a sabit ve kalıcı gelir sağlamalıyız. Bunun haricindeki her şey havanda su dövmektir” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu  Kastamonuspor'a herkesin sahip çıkmasını istiyoruz
banner72

 

Kastamonuspor 1966 ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Kastamonuspor ile ilgili her gittiğim yerde seçim çalışması boyunca da aynı şeyi dile getirdim. Alt yapıyı kuvvetlendirmemiz lazım ve Kastamonuspor’a sabit ve kalıcı gelir sağlamalıyız. Bunun haricindeki her şey havanda su dövmektir” dedi.

Gündelik yardımlarla Kastamonuspor’un dönmeyeceğini ifade eden Galip Vidinlioğlu, “Bugün iş adamına gidip Kastamonuspor’un şu kadara ihtiyacı var yarın bir başka iş adamına gidip demek insanlarda bıkkınlık yaratır. Kaldı ki bir kriz döneminde yaşananları beraberce gördük. Şimdi deniz bitti sıkıntılar başladı. Bu sıkıntıların başlayacağı da dünden belliydi. Ben seçim döneminde ne dediysem aynı şeyleri söylüyorum. Ama daha henüz belediyeye oturduk. Sanki Kastamonuspor sadece belediyenin takımıymış gibi iğneli laflar benim tarzım olan şeyler değil hoş da değil” diye konuştu.

“TFF’YE 500 BİN TL ÖDENDİ”

Kastamonu Kalkınma Vakfı toplantısında yaklaşık 500 bin TL yardım toplandığını ve bu paranın Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) ödendiğini ifade eden Galip Vidinlioğlu, “Kastamonuspor bu şehrin bütününün takımıdır. Biz de elimizden gelen her türlü desteği elbette Kastamonuspor’a veririz. Ama bizim belediye olarak en fazla kanunen de bu iş böyledir. Amatör sporlara zaten destek oluyoruz. Bir sürü okulumuza, öğrencimize bu anlamda destek oluyoruz. Profesyonel kulüplere yapılabileceğimiz bir destek kanunen zaten mümkün değil. Yine de yapılabileceğimiz şeyleri iyi ilişkilerle çözmeye çalışıyoruz. Bunun neticesinde de Kastamonu Kalkınma Vakfı’nın toplantısında yaklaşık 500 bin lira gibi bir rakam Kastamonuspor için sözü alındı. Salı günü itibariyle federasyona yatması gereken bir rakam vardı. Valilik ve belediyenin ortak hesabından da denetim altında olması anlamında federasyona bu ödeme yapıldı. Bunun lisanslarla ilgili olarak ödenmesi gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

“2. LİG’DE KALIRSAK…”

Kastamonuspor 1966’nın mutlaka 1. Lig’e yükselmesi gerektiğini ifade eden Başkan Galip Vidinlioğlu, “İnşallah bir üst lige çıkarız. Gönlümüz o yönde. Bu Kastamonuspor’u ekonomik olarak da rahatlatacak çünkü bir üst ligde gelirler çok daha fazla. Ama tabi şehrin de sahip çıkması lazım. Allah korusun, düşünmek bile istemiyorum, biz yine 2’nci Lig’de kalırsak ne bu kadroyu çok fazla muhafaza edebilme ve bundan sonrasına güvenle bakabilme şansımız gitgide azalır. Bizim için mutlaka bir üst lig çıkmamız gerekiyor. İyi bir takımız. Diğer grubun takımları daha zayıf. İnşallah bir üst lige çıkarız. Kastamonuspor’a herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Biz de bu anlamda gerekli destekleri veriyoruz” açıklamasında bulundu.

BELEDİYESPOR’A TEBRİK

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde 2018-2019 sezonunu şampiyonlukla noktalayan Kastamonu Belediyespor’u tebrik eden Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; “Belediyemizin hentbol takımı şampiyon oldu. Ben şampiyonluk maçında burada değildim ama tüm belediye ekibi başkan yardımcılarımız meclis üyelerimiz oradalardı. Hentbol takımımızı kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. İnşallah cumartesi günü de Eskişehir’de Türkiye Kupası finalimiz var. O kupayı da alırız sezonu çifte kupayla kapatmış oluruz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER