Bankalar Birliği’nden Türk futbolcuna can suyu FIRSATI KAÇIRDIK!

TBB tarafından yapılan açıklamada, "Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalarımız tamamlandıkça ilgili kulüplerimiz yasal prosedürler çerçevesinde açıklamalarını yapacaklardır." ifadelerine yer verildi.

Bankalar Birliği’nden Türk futbolcuna can suyu FIRSATI KAÇIRDIK!
banner72

 

TBB tarafından yapılan açıklamada, "Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalarımız tamamlandıkça ilgili kulüplerimiz yasal prosedürler çerçevesinde açıklamalarını yapacaklardır." ifadelerine yer verildi.

Söz konusu çalışmalarla futbol kulüplerinin mali bünyelerinin güçlendirilerek çağdaş bir yapıda faaliyet göstermelerini temin edecek kurallar ve ilkeler çerçevesinin belirleneceği aktarılan açıklamada, yeniden vadelendirmede ve yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

Yapılandırmaya konu olan finansal borçların iki yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl süre ile vadelendirileceği vurgulanan açıklamada, "Futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olmayıp her banka kendi kredi riskini yönetmeyi sürdürecektir. Bankalarımızın, kulüplerimizle ilişkisi ticari olup bundan sonra da aynı profesyonel anlayışla devam edecektir." denildi.

KASTAMONUSPOR FAYDALANAMAYACAK

Yaklaşık 8 milyon TL borcu bulunan Kastamonuspor 1966’nın ise bu fırsattan yararlanamayacağı öğrenildi. Konu ile ilgili olarak sorulan bir soruya cevap veren Erkan Özcan, “Bütçemiz olsaydı bizde yararlanabilirdik. Herkes bütçesi kadar faydalanabildiği için maalesef biz faydalanamayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 01:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER