AYGÜN’DEN ‘A.Ş.’ ÖNERİSİ

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Özel İdare, belediye ve katkı vermek isteyen bütün bileşenlerin katılımıyla Kastamonuspor, Kastamonu Belediyespor ve bütün amatör branşları bünyesine alacak bir anonim şirket (A.Ş.) kurulması gerektiğini söyledi.

AYGÜN’DEN  ‘A.Ş.’ ÖNERİSİ

 


      GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Özel İdare, belediye ve katkı vermek isteyen bütün bileşenlerin katılımıyla Kastamonuspor, Kastamonu Belediyespor ve bütün amatör branşları bünyesine alacak bir anonim şirket (A.Ş.) kurulması gerektiğini söyledi.

·         Aygün, “Kulübün bulunduğu 22 dönümlük arsa Kastamonuspor’a geri verilsin. Kulübü anonim şirkete çevirelim. Kulübe devredilen arsaya da gelir getirecek bir proje yapalım ve bir daha hiç kimse Kastamonu’da sporu düşünmesin. Bu olursa kim gelirse gelsin, kulübü kim yönetirse yönetsin parasal sıkıntı yaşanmaz” dedi.

 

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, geçtiğimiz gün akşam TV366’da yayınlanan Kastamonu’da Spor programının konuğu oldu.

Kastamonuspor’la ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunan Cengiz Aygün, takımın şanssız bir 3 hafta geçirdiğini söyledi.

Futbolcuların ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıttığını söyleyen Aygün, ilk haftalarda alınan kötü sonuçlara rağmen kırmızı-siyahlıların bu sezon yine en az play-off oynayacağına inandığını söyledi.

Transfer yasağı için devre arasını işaret eden Aygün, Kastamonu’nun içine düştüğü durumu, iş adamlarının tutumunu vatandaşların görmesini istediği için sezon başında transfer yasağını kaldırmak için girişimde bulunmadığını ifade etti.

“KASTAMONU’DAN PARA KAZANANLAR LÜTFEN BİR ŞEYLER YAPIN”

Temmuz ayı içerisinde Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar ve İGM Başkanı Güray Parçal ile gerçekleştirdikleri toplantıların ardından ‘Devam’ kararı aldığını hatırlatan Aygün, “Gerçekleştirdiğimiz toplantılarda ‘transfer yasağını şehir olarak biz kaldıralım, sizde kulübün yapacağı yeni transferler ve ödemelerle ilgilenin’ denilmişti. Ancak valimiz, belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve il başkanlarımız ellerinden gelen gayreti göstermelerine rağmen bu şehirden gelir elde eden ve kendine Kastamonulu diyen iş adamlarımızdan gerekli geri dönüşü alamadık. ‘Biz spora destek vermeyiz’ diyorlar.  Hiç kimse bu takıma sahip çıkmadı. Kastamonu’dan para kazananlar lütfen bu şehir için bir şeyler yapın” dedi.

“DESTEK KAMPANYASINDA 70 BİN TL TOPLANDI”

Kastamonu Valiliği öncülüğünde Kastamonuspor için düzenlenen destek kampanyasına beklenen ilgilin olmadığını dile getiren Cengiz Aygün, “Türkiye genelinde 2 buçuk 3 milyon Kastamonulu var. Ama kentimizin tek profesyonel takımı için düzenlenen yardım kampanyasında yalnızca 70 bin TL toplanabildi” ifadelerini kullandı.

“BİZ BU TAKIMIN MADDİ VE MANEVİ HİZMETKARIYIZ”

‘Biz bu takımın maddi ve manevi hizmetkarıyız” diyen Aygün, “Ben Kastamonulu Cengiz olarak bu güne kadar bu takım için elimden geleni yaptım, ömrün yettiğince de bu takımın yanında olmaya devam edeceğim. Biz bu takımın maddi ve manevi hizmetkarıyız. Sayın valim başkanlığında toplanan heyet bana ‘Biz bu parayı bulamayabiliriz’ deseydi, o gün zaten 5 milyon lira koyacağım, 8 milyon daha koyup transfer yasağını kaldırayım diyebilirdim. Ben ilk defa o güzel yürekli insanların sonuca varacağına inanmıştım. Bu saatten sonra ben ilden hiçbir şey beklemiyorum” diye konuştu.

“KULÜBÜ A.Ş. YAPALIM” 

Kastamonuspor’un geleceği ile ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulunan Onursal Başkan Cengiz Aygün, “Sayın valimizle, belediye başkanımızla, milletvekillerimizle, il başkanlarımızla görüşmeler yapıyoruz. GMG Kastamonuspor, Belediyespor ve amatör branşların geliri olmazsa, geçmişte olduğu gibi sıkıntılar yaşanmaya devam eder. Sporun geliri olması lazım. Sayın valimiz ve belediye başkanımız öneriler getirdi. Benimde önerim oldu. Kulübün bulunduğu 22 dönümlük arsa Kastamonuspor’a geri verilsin. Kulübü anonim şirkete çevirelim. Bu şirketin sahibi Özel İdare, belediye ve katkı verecek bütün birleşenler olsun. Bu şirket bünyesinde yalnızca Kastamonuspor değil, Kastamonu Belediyespor ve amatör branşları da alalım. Kulübe devredilen arsaya da gelir getirecek bir proje yapalım ve bir daha hiç kimse Kastamonu’da sporu düşünmesin. Bu olursa kim gelirse gelsin, kulübü kim yönetirse yönetsin parasal sıkıntı yaşanmaz” şeklinde konuştu.

“YALNIZCA SPORLA İLGİLENMEK İSTEMİYORUM”

Son yıllarda sürekli olarak Kastamonuspor ile gündeme geldiğini ve bu durumdan rahatsız olduğunu dile getiren Cengiz Aygün konuşmasını şu şekilde noktaladı;

“Beni Kastamonu’da ki her şey ilgilendiriyor. Yapılan yanlışlarda beni ilgilendiriyor. Oradaki başka yatırımlarda ilgilendiriyor. Hastanede, Ballıdağ’da, Yurdum Tepe’de başka bir otel yatırımı olacak onlarda beni ilgilendiriyor. 2 tane yeni fabrikanın Kastamonu’da açılması için Taşköprü’de yer bakıyoruz. Ben Kastamonulu Cengiz’im. 1-2 yıldır hep Kastamonuspor’u konuşarak bir araya geliyoruz. Ama benim uğraştığım şey sadece Kastamonuspor değil. Kaç tane caminin ve okulun ihtiyacı var onlarda beni ilgilendiriyor. Sadece Kastamonuspor’u konuşmak istemiyorum. Kastamonuspor’u konuşacağımız dönem bundan sonra başlayacak. Atacağımız adımlarla Kastamonu’da sporla ilgili düşüneceğimiz bir şey kalmayacak. Ben sadece sporla anılmak istemiyorum. Spor güzel bir şey, hep içinde olalım ama yapmamız gereken çok şey var.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER