AYGÜN’DEN AÇIK KAPI

Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, Asbaşkan Metehan Hamzaoğlu ve Futbol Şube Sorumlusu Arda Acar'la birlikte kulübün bugün yapacağı kongre öncesi bir basın toplantısı gerçekleştirdi

AYGÜN’DEN AÇIK KAPI

Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, Asbaşkan Metehan Hamzaoğlu ve Futbol Şube Sorumlusu Arda Acar'la birlikte  kulübün bugün yapacağı kongre öncesi bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Park Dedeman Otel’de düzenlenen basın toplantısına, kulübün As Başkanı Metehan Hamzaoğlu ve Spor Şube Sorumlusu Arda Acar da katıldı. Toplantıda kulübün mali durumuna ilişkin önemli bilgiler veren Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, kulübün toplam borcunun 22 milyon 987 bin 47 TL olduğunu belirtti. Aygün ailesinin alacağı olan 5 milyon 647 bin 917 TL’nin ise hibe edileceğini açıklayan Enes Aygün, ödemesi yapılan diğer borçların da düşüldüğünde kulübün borcunun 16 milyon 481 bin TL’ye düşeceğini açıkladı. Kastamonu kamuoyuna son bir teklifle gelen Aygün, “250’şer bin lira verebilecek 30 kişi bulun, ben de 10 kişi bulacağım” diyerek açık kapı bıraktı.

AYGÜN: “CENGİZ AYGÜN’Ü MEMLEKETİNE KÜSTÜRMEYİN”

Kastamonuspor’un mali durumunu şeffaf bir şekilde kamuoyuna sunduklarını belirten Başkan Enes Ege Aygün, “Ne Kastamonu’nun bizden bir çıkarı var, ne de bizim Kastamonu’dan bir çıkarımız var. Biz bu harcadığımız parayı hibe edeceğimizi dile getirdik. İşgüzarlık yapanlara sesleniyorum; herkes haddini bilmeli. Bana yapılan her şeyi ben sineye çekebilirim ama bugün burada yaptığımız açıklamanın en büyük sebebi babam Cengiz Aygün’dür. Babam yapılan her türlü eleştiriden etkilenen biridir. Babam, Kastamonu’ya elinden gelen her şekilde maddi ve manevi bütün desteğini vermeye devam ediyor. Cengiz Aygün’ü memleketine küstürmeyin. Bu çıkan dedikoduları herkes bıraksın ve elini vicdanına koysun. Bugün biz şapkamızı önümüze çıkartacağız ve diyeceğiz ki biz Kastamonuspor için ne yaptık, biz eleştiri yapıyoruz ama neye göre eleştiri yapıyoruz. Bunların hepsini kendine sormasını rica ediyorum. Biz Kastamonu’nun ve Kastamonuspor’un her zaman arkasındayız” dedi.

“250’ŞER BİN TL PARA VEREBİLECEK 30 KİŞİ BULUN”

Görevi bırakma kararını ailesi ve yönetim kurulu ile istişare ettiğini söyleyen Aygün, “Peki, niye böyle bir karar verdik? Çünkü yeterince yorulduğumuzu düşünüyorum.  Bu demek değildir ki; Kastamonuspor’dan elimizi ayağımızı tamamen çekiyoruz. Biz ne dedik, biri çıksın koysun parasını, pulunu; hedefini, vizyonunu anlatsın yine elimizden geldiğince sponsor olalım, destek olalım. Kendi bilgi birikimim ne varsa onları anlatayım yine hep beraber olalım ama ben kulüp başkanı olmamayım. Bir teklifim daha var; Kastamonu, 250’şer bin TL para verebilecek 30 kişi bulsun, 10 kişi de ben bulacağım. Toplamda 40 kişilik bir yönetim yapalım, aramızda belirlediğimiz bir kişiyi de başkan yapalım. Herkes 250’şer bin TL para verirse 10 milyon TL para toplanır. Bu 10 milyon TL ile de kulübün borçlarını eritelim, transfer yasağımızı açalım, lige başlayalım. Daha sonrasında da yine biz desteğimizi verelim ve Kastamonuspor’u bu sene de yaşatalım. Biz her zaman Kastmonuspor’un arkasındayız. Keza babam Cengiz Aygün’de bunu her fırsatta dile getirdi. Bizim kimseyle bir sorunumuz yok. Bugün benden sonra buraya gelecek herhangi biriyle bir sorunum yok. Ben, hiç kimseyi zan altında bırakmak için bu basın toplantısını düzenlemedim” diye konuştu.

“BU DURUMDAN HEPİMİZİN UTANMASI GEREKİYOR”

Kulübe yapılan icra işlemi ile ilgili de konuşan Aygün, şu ifadeleri kullandı: “Bu icra konusu gerçekten kötü bir görüntüydü, haberim yoktu bir anda geldiler. Belki gene izin vermezdim ama bunu Kastamonu’nun görmesi gerekiyordu. Sizce bu icralar sadece o gün mü geldi? Bu icralar, biz görevin başındayken de geldi. Kimisine tatlı dille anlattık, kimisine parasını ödedik gönderdik, bu şekilde yaptık. Ben ne zaman bırakıyorum diye açıklama yaptım, bir gün sonra kapıya icra işlemi için geldiler. Tesisimizdeki tüm masaları, sandalyeleri alıp, götürdüler. Bu durumdan hepimizin utanması gerekiyor. Kulüp bu hale nasıl düştü. Herkes şapkasını önüne çıkartacak bunları düşünecek, bunlarla ilgili konuşacak.”

ACAR: “KİMSEYE VEREMEYECEĞİMİZ BİR HESABIMIZ YOK”

Futbol Şube Sorumlusu Arda Acar ise göreve geldiklerinde ilk hedeflerini kulübe kurumsal bir kimlik kazandırmak olduğunu ifade etti. Muhasebelerinin sağlam temellere oturmasını istediklerini aktaran Acar,  “Bizden önceki yönetimlerden kalan bize muhasebesel anlamda hiçbir şey yoktu. Ne bir dekont, ne bir evrak, hiçbir şeyimiz yoktu ama bizim yaptığımız ilk şey yönetime geldiğimizde muhasebemizi yapmak oldu. Serbest muhasebeci Yaşar Özdemir yardımcı oldu, bizden ücret talep etmedi. Biz de ön muhasebe olarak fatura, dekont, giriş-çıkış ne varsa; bunları kayıt altına alarak bir muhasebe oluşturduk. Ama bizden önce bu şekilde bir arşiv yoktu. Geçen sene Ocak ayından bu zamana kadar kimseye veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Her şey şeffaf bir şekilde kayıt altında. Bizden sonra geleceklere de bir örnek olsun. Yani kimseye veremeyeceğimiz 1 TL’lik bir hesabımız yok” şeklinde konuştu.

HAMZAOĞLU: “PARA KONUSUNDA YÖNETİME HİÇBİR ALLAH’IN KULU LAF SÖYLEYEMEZ”

As Başkan Metehan Hamzaoğlu da geçen sezonun çok büyük fedakarlıklarda bulundukları bir dönem olduğunu kaydederek, “Başkanımız ve onursal başkanımızın daha büyük oranda yaptığı maddi fedakarlıkların yanında tüm yönetim kurulu üyelerimiz, elinden geldiğince karınca kararınca maddi destek oldu. Tabii, bunlar çok büyük paralardı. Bu paranın çok büyük kısmını Aygün ailesi karşıladı. Yönetim kurulu arkadaşlarımız, gece-gündüz uykusundan feragat etti, çoluğundan çocuğundan feragat etti, işinden feragat ederek bu kulübün özellikle bu sene ligde kalması için cansiperane mücadele etti. Tabii, konuşmalar oluyor. Birçok kişi aklına geldiği gibi konuşuyor ama hem günaha girmemek, hem vebal almamak adına konuşmadan önce Arda başkanın da söylediği gibi kulübün tüm kayıtları kulüpte bekliyoruz, buyursunlar gelsinler. Belgeler üzerinde bir eksiklik, bir noksanlık bulabilirlerse; onların üzerinden yine konuşsunlar. Burada Kastamonuspor’un yönetimine para ile alakalı hiçbir Allah’ın kulu bırakın kelimeyi, bir harf dahi söyleyemez, söylettirmeyiz. Kastamonuspor’un bu sene 1 TL geliri yoktu; ne Spor Toto’dan, ne federasyondan ya da başka bir yerden. Sadece dışarıdan 500 bin TL gibi bir yardım geldi. Bu yardımlar da şu konuşulan paraların yanında devede kulak kalır. O yüzden özellikle maddi ve mali konular ile alakalı ne başkanımıza, ne de yönetim kurulu üyelerimize bir Allah’ın kulunun bir tek harf söyleme hakkı yoktur. Çünkü harcanan paraların hepsi bu 13-14 kişinin cebinden çıkan paralardır. Kastamonuspor’a herhangi bir kurum ve kuruluştan gelen bir para değildir. Kendi cebimizden harcadığımız paranın heabını veririz, anlatırız ama ithamı da kabul etmeyiz, bunu da herkes böyle bilsin” ifadesini kullandı.

“ZORLUKLAR İLE MÜCADELE ETTİK”

Geçtiğimiz günlerde kulübe yapılan icra işlemi ile ilgili de konuşan Hamzaoğlu, şunları söyledi: “Aslında bu 2015 yılında kulüpte bir çalışan tarafından başlatılmış. O kulüp kapandıktan sonra bu kulübe geçiş yapmış çalışanları devam niteliğinde saydıkları için hepsini bir gözetmiş ve alacağı maaş alacakları olanlar, 2019 yılında mahkemeye başvurmuşlar. Bu dosya, 2021’de kesinleşmiş ve hak etmiş olduğu alacağı alabilmek adına vatandaşımız icra takibi başlatmış. Ama bu icra takibi bizim yönetimi bırakma kararı aldığımız da başlatılmış. Çok öncelerinin bir borcu ama bizim dönemimizde geldi. Şimdi bakıyorsunuz biri çıkıyor ‘kulübe 1 milyon TL para vermiştim’ diyor. Bunu bağış yapmadım, borç olarak verdim diyor ve icra takibi başlatıyor. Bizimle hiçbir alakası yok. Aksine şimdi biz ödeyelim diye bizim karşımıza çıkıyor ama bunu kulübü devraldığımızda bilmiyorduk. Devraldıktan sonra çıktı bunlar. İnanır mısınız, gelmeye de devam ediyor. Bir yere mal almaya gidiyoruz, adam bize peşin paramızla mal vermiyor. Antalya kampında yaşadık bunu. Tur firmaları üzerinden orada kamp yapmak zorundasınız. Enes başkanın oteli var, otelde futbolcularımızı konaklatıp kamp yaptıramıyoruz. O tur üzerinden gitmemiz gerekiyor. Sizi almıyoruz dedi adamlar, ödemek zorunda kaldık. Biz bunlara isyan etmiyoruz ama bu zorluklar ile mücadele ettik.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER