Aygün, gemileri yaktı

28. hafta karşılaşmasında Kastamonuspor’un, Karabükspor’u 1-0 mağlup etmişti. Müsabakanın ardından ise istenmeyen görüntüler oluşmuştu

Aygün, gemileri yaktı

 

OLAYLI MAÇIN ARDINDAN BAŞKAN AYGÜN’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Aygün, gemileri yaktı

28. hafta karşılaşmasında Kastamonuspor’un, Karabükspor’u 1-0 mağlup etmişti. Müsabakanın ardından ise istenmeyen görüntüler oluşmuştu. Karabüksporlu bir futbolcunun rakip takım oyuncusuna saldırması sonrasında saha karışmış ve arbede yaşanmıştı. Yaşanan olaylara görevli polis ekipleri müdahalesiyle sonlanmıştı. Olaylı maçın ardından açıklamalarda bulunan Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, bundan böyle Karabükspor’a ‘Kardeş Takım’ ibaresini kullanmanın yanlış olacağını söyledi.

“YÖNETİMİ VE OYUNCULARINI ESEFLE KINIYORUM”

Yaşanan olayları üzülerek karşıladığını ifade eden GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Aygün, “Futbolda asla görmek istemediğimiz bu tür olayları komşu şehir Karabük’te yaşamak; şahsımı ve camiamızı daha da çok üzmüştür. Ev sahipliğinden ve misafirperverlikten bihaber olan Karabükspor yönetimini ve oyuncu grubunu esefle kınıyorum. Mevcut Karabükspor yönetimi ve oyuncu grubu değişene kadar; iki takım arasında “Kardeş Takım” unvanını kullanmak şahsen yanlış olacaktır diye düşünüyorum. Bu arada Karabükspor takımının özellikle bizimle oynadığı maçlarda daha hırslı ve saldırgan tavrı da dikkatimi çeken önemli bir husus. Keşke aynı hırsı ve saldırgan tavrı diğer müsabakalarda da göstermiş olsalardı. O zaman belki daha iyi bir noktada olabilirlerdi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER