AYGÜN ELİNİ ÇEKTİ

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, TV 366’ya canlı bağlanarak takıma olan desteğini çektiğini söyledi

AYGÜN ELİNİ ÇEKTİ

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, TV 366’ya canlı bağlanarak takıma olan desteğini çektiğini söyledi. 

Geçtiğimiz hafta Kastamonu’ya gelerek Kastamonuspor ile ilgili bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu söyleyen Onursal Başkan Aygün, siyasiler başta olmak üzere, bürokratlarla da kulübün içinde bulunduğu durumu masaya yatırdıklarını vurguladı. Kırmızı-siyahlı kulüp ile ilgili bir çözüm bulamadıklarını aktaran Aygün, tüm Kastamonululardan helallik isteyerek, Kastamonuspor’a desteğini çektiğini duyurdu.

“TÜM KASTAMONULULAR HAKKINI HELAL ETSİN”

Kulüple ilgili Kastamonu’daki temasları sonrasında olumlu bir sonuç alamadığını belirten Onursal Başkan Cengiz Aygün, “Enes Ege Aygün başkan da genç yaşına rağmen oldukça iyi bir mücadele verdi. Artık o da ümidi kesti. Aile olarak çok yıprandık. Maddi olarak demiyorum ama manevi olarak çok etkilendik. ‘Abi’ olarak bunu yapacağım. Teslim aldığımız kulübün borçları meydanda, arkadaşlarımız kongrede hepsini açıklayacak. Son halinde de minimum 25 milyon TL kulübe verdiğimiz para var. Bunun da bütün hesabı var. Sosyal medyadan bazen yazıyorlar kardeşlerim, ‘bu paraya nereye gitti’ diye. En ince noktasına kadar detayları var. Biz bu parayı Kastamonu’ya hediye ediyoruz. Bu saatten sonra Kastamonuspor konusunu gündemimizden çıkartıyoruz. Tüm Kastamonu halkı ve Kastamonuspor sevdalıları hakkını helal etsin” dedi.

 “ERKAN ÖZCAN’IN ARKASINDAYIM”

Kulübün eski başkanlarıyla da konuştuğunu dile getiren Cengiz Aygün, şunları söyledi; “İvedilikle Erkan Özcan kardeşimi çağırdım. Erkan, başarılı olabilecek bir kişi, bu işi iyi biliyor ve güvenenler var. Benim Erkan’la hiçbir problemim olmadı. Kongre döneminde de ben onun arkasındaydım. Şimdi de arkasındayım. Enes bırakıyor sen düşünür müsün diye sordum. Fedakarlık yapmaya hazır olduğunu gördüm. Elindeki imkanlarla bir şeyler yapabileceğini söyledi. Onun üzerine destek verilmeli ve benim fazla destek verme şansım yok. O da ‘sen olmazsan ben aday olmam’ dedi. Ama yine de kendi kararıdır.”

“BENİM YAPABİLECEĞİM BU KADARDI”

Bütün Kastamonululardan özür dileyen Aygün, “Abi olarak devamını getirmem gerekirdi belki ama bunun devamı bugün 25 milyon, önümüzdeki yıl 45 milyon, öbür sene 60 milyon... Aygün ailesi olarak bu paralarla bu işin altından kalkmam mümkün değil. Hiç kimse kalkamaz. Benim yapabileceğim bu kadardı ve yaptım. Bütün alacaklarımı sildim, hibe ettim. Artık Kastamonuspor’u bütün Kastamonululara emanet ediyorum. Genel kurulunda aday yok ama çıkacak aday olursa, hiçbir adayı desteklemiyorum ve bunu açık net bir şekilde söylüyorum. Şartlar bunu getirdi” ifadesini kullandı. 

“AMATÖR DALLARA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Kastamonu’daki diğer spor branşlarına da desteklerini çekecekleri aktaran Cengiz Aygün, “Kastamonuspor’dan desteğimizi çekmekle birlikte, bütün spor faaliyetlerinden bu yıl bütün sponsorluklarımızı çekiyoruz. Bu yıl futbolu kafamızdan çıkarttık. Amatör dallara desteğimiz sürecek. Hemen Kastamonuspor’un isminin başından GMG’yi de çıkartılmasını istedik. Bunu ben zaten koymadım. Erkan Özcan koymuştu isim sponsoru olarak. İnanıyorum Kastamonuspor’a birileri sahip çıkacak. Bende onları alkışlayacağım ve manevi olarak elimden geleni yapacağım. İnanın yürekten söylüyorum alkışlayacağım ve adaylığa çıkacak insanların yanlarında olacağım. Varlığımızdan aday olmayanlar olmuş olabilir. Geride kalmış olabilirler. Herkesi aday olmaya davet ediyorum. Kastamonuspor’un sahipsiz olmadığını gösterelim” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER