Aygün destekli Özcan formülü

Kastamonuspor eski Başkanı Erkan Özcan, önceki gün TV 366 kanalına konuk olarak kulüp hakkında açıklamalarda bulundu

Aygün destekli Özcan formülü
banner72

Kastamonuspor eski Başkanı Erkan Özcan, önceki gün TV 366 kanalına konuk olarak kulüp hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonda transfer tahtasının açılması ve hazırlıklar için toplam 12-13 milyon liraya ihtiyaç olduğunu aktaran Özcan, Onursal Başkan Cengiz Aygün ile görüştüklerini ve takım için 8 milyon TL’lik bir parayı denkleştirdiklerini söyledi. Geriye 4 milyon TL’lik bir açık kaldığını kaydeden Özcan, şehirden 4 milyon TL nakit para beklentilerinin olduğunu ifade etti. Özcan, tüm bu şartlar tamamlandığında ise yeni sezonda Kastamonuspor’u play-off oynayacak seviyeye taşıyacaklarının altını çizdi.

“KASTAMONU’DAN 4 MİLYON TL İSTİYORUZ”

Kastamonuspor’un 16 Temmuz çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştiremediği kongrede, başkanlığa aday olmayacağını ifade ettiğini aktaran Erkan Özcan, “Fakat 16 Temmuz’dan sonra Cengiz Aygün’le beraber bir oluşum yapmaya karar verdik. 31 Temmuz’a ertelenen kongre için bir hazırlık yapalım, bir oluşum yapalım; bu takımı heba etmeyelim, kurtaralım dedik. İlin önde gelen isimleriyle ve Cengiz Aygün’le toplantı yaptık. Belli bir aşamaya geldik ama yine tıkandık. Cengiz Bey ile birlikte bir bütçe oluşturduk. İkimizin eşit miktarda katıldığı ve bir miktarda sponsorlarla desteklediğimiz bir rakam oluşturduk. Tabii bir de bütçe çalışması yaptık.  Bu sene bize transfer tahtasını açıp, bu takımı lige hazırlayıp, ligde Mayıs ayına kadar götürebilecek bir bütçe 12-13 milyon TL civarında bir para lazım. Cengiz Aygün ile ikimiz 8 milyon TL gibi bir rakamı oluşturduk. Şehirden de 4 milyon TL gibi bir beklentimiz var ama şehirde bu beklentinin yüzde 1’lik bir kısmını bile karşılayabilecek bir oluşumun olmadığını gördük. 31 Temmuz’daki kongre için iyimser bir tahmin yapamıyorum. Başkanlığa aday olacağız gibi bir yorum veya bir yaklaşım şu anda bizlerden çok zayıf” dedi.

“KASTAMONUSPOR’UN KÖTÜ GİDİŞATI BİZLERİ ÜZECEK”

Şehirdeki siyasilerin ve işadamlarının konuya çok duyarsız olduğunu vurgulayan Özcan, şunları söyledi: “Bazıları ya Erkan Özcan, ya Cengiz Aygün çıkar bir şeyler yapar, bu işi götürür diye işi hafiften alıyorlar. Eğer Erkan Özcan ve Cengiz Aygün bir çözüm yolu bulamazsa, bu işin en büyük bedelini yine onlar ödeyecek. Şehre, Kastamonuspor üzerinden veya hizmet etme vaatleri üzerinden bir yerlere gelmiş insanlara illaki bir zararı dokunacaktır. Biz taraftarız, taraftarlar olarak Kastamonuspor’un kötü gidişatı bizleri üzecek. Önümüzde birkaç gün var. İnşallah, kalan sürede bir çare bulabilirler. Ben kulüp hesabına veya kendi hesabıma bir şey istemiyorum. Valilikte bir hesap açın, 4 milyon lirayı oraya koyun, gerisine karışmayın; biz bu takıma play-off oynatalım. 4 milyon lirayı şu anda nakit valilik hesabına yatırsınlar, gerisi bizde, hiçbir sıkıntı yok. Transferi de açıyoruz, takımı da oluşturuyoruz, lige de başlıyoruz. Belki zaman olarak geç bir tarih ama şu anda biz bunun üstesinden gelebiliriz, daha önceden de yaptık zaten.”

“PLAY-OFF’U ZORLAYAN BİR TAKIM OLUŞTURULABİLİRİZ”

Uzun yıllardan beri futbol piyasasının içerisinde olduğunu ve gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Kastamonuspor eski Başkanı Özcan, “Şu anda kadro kursak; kim nerede, kim boşta, kimi transfer edebiliriz, bunların hepsi mevcut zaten, sıkıntı değil. Bir liste yapmadım ama aklımda zaten. Mesela bizim eski futbolcularımızdan örnek verelim. Ali Küçik boşta, Tayyip Kanarya her an bir yere gidebilir; eski futbolcularımız bunlar. Takım içinden mesela Faruk Öcal devam edebilir, Özgür Yılmaz devam edebilir, Recep Yılmaz devam edebilir. Bunu kağıt üzerinde yazılı bir şekilde ayarlamamıza gerek yok. Zaten çok iyi bildiğimiz bir piyasa. Nasıl bir sıkıntımız olur. Hatırlayın bundan 2 sene evvel 36 futbolcuyla lige başlamıştık ama aldığımız birçok tecrübeli oyuncuları son dakikada almıştık. Hatta bu aldığımız futbolcuları ilk 2-3 maçta oynatamamıştık ve ilk 2-3 maçta 0 puan almıştık. Daha sonra oynadığımız 9 maçta, 8 galibiyet almıştık ve play-off potasına girmiştik. Yine böyle bir sıkıntı yaşayabiliriz, ilk 2-3 maçta takımın performansı yüzde 100 olmaz, transfer ettiğimiz futbolcuların hepsini bir anda oynatamayabiliriz ama sonuç itibariyle ligin sonunda play-off’u zorlayan bir takım oluşturulabiliriz” diye konuştu.

“EN BÜYÜK BEDELİ ONLAR ÖDERLER”

Kastamonuspor’un borçlu olduğu bütün futbolcularla görüşmeler yaptıklarını kaydeden Erkan Özcan, “Görüştüğümüz futbolcuların çoğundan da olumlu dönüşler aldık. Birkaç tane pürüz var ama halledilmeyecek pürüzler değil. O borç miktarını da hatrı sayılır bir şekilde aşağıya düşürdük. Bu zaten 12 milyonluk bütçemizi kapsayan bir borç miktarı. Bu görüşmeler yapıldı. Gönül isterdi ki bunları bir an önce halledelim, federasyona sunmamız gereken bazı evraklar var, eğer sunmazsak eksi 3 puan yiyeceğiz. İnsanların bunun da bilincinde olması lazım. İli yöneten insanlar da kongrede kimse aday olmazsa takımı kapatırız kafasında bakıyorlar. Ben o kişilere buradan sesleniyorum. Futboldan o kadar uzaklar ki, Türkiye’de kapanan bir takımın örneğini göstersinler. Buna kimse müsaade etmez. Böyle bir şey yapacak bir siyasi veya bürokratik bir ideal ve cesaret de göremiyorum. Eğer 31 Temmuz’a kadar sorumluluk sahibi kişiler, sorumluluklarını göz önüne alıp bir şeyler yapmazlarsa en büyük bedeli onlar öderler. Bazı siyasiler çıktılar ‘kulübe 20 tane başkan adayı çıkar’ dediler ama masaya ne koydular; hiçbir şey” ifadesini kullandı.

“BELEDİYENİN DIŞINDA HİÇ KİMSEDEN GERİ DÖNÜŞ ALAMADIK”

Kastamonuspor’u şu anda kurtaracak şeyin şirketleşme olamadığını dile getiren Özcan, kulübü kurtaracak formülün nakit para olduğunu söyledi. Anonim Şirket mevzusunun uzun vadede fayda sağlayacağını ifade eden Erkan Özcan, şunları dile getirdi: “Biz ne yapmalıyız; Kastamonuspor’un borcunu nakit parayla kapatmalıyız. Borcu kapattıktan sonra şirketleşmeye hem fikirim, olumlu yaklaşıyorum ama bu borcu kapatmadan ne kimse şirketleşmeye doğru bir adım atar, ne de şirketleşme takıma bir fayda sağlar. Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu ile de görüştük. Kulübün iaşe giderlerini, forma ve malzeme giderlerini ve kulüpteki 2 personelin giderlerinin haricinde bir şey yapamayacağını söyledi. Görüşmemiz bu noktada gerçekleşti. Yani bu giderlerini karşılayabileceğini söyledi. Sanırım bu sene otobüs kirasını da ödemişti ve herhangi bir maddi yardımda bulunamayacağını dile getirdi. Belediyenin dışında da hiç kimseden herhangi bir geri dönüş alamadık. Şu anda kısır döngüye girmiş bulunmaktayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER