Araç Belediye-EGO maçında skandal

HENTBOL Kadınlar 1. Liginde Araç Belediyespor'un grup lideri EGO SK'yı ağırladığı maçta bir skandal yaşandı

Araç Belediye-EGO maçında skandal

 

HENTBOL Kadınlar 1. Liginde Araç Belediyespor'un grup lideri EGO SK'yı ağırladığı maçta bir skandal yaşandı. Son saniyelerine 29-29 eşitlikle girilirken, mücadelenin bitmesine saniyeler kala, mücadelenin hakemi rakibimiz lehine atış hakkı verdi. Atış hakkı golle sonuçlanırken, atışın yanlış kullanıldığı ve kurallara aykırı olduğu görüldü.

Araç Belediyespor, mücadelenin ardından mücadelenin hakem ve gözlemcisine tepki gösterirken, son kararı atışın hatalı olduğunu kabul eden Türkiye Hentbol Federasyonu verecek. 

Araç Belediyespor Kulübü'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; “Hentbol Kadınlar 1. Ligi’nin 7. haftasında ilçemiz Araç’ta EGO Spor Kulübü’nü konuk ettik. Bu sezona iyi başlayan namağlup iki ekibin son dakikaya kadar üstün bir mücadelesi vardı. Hentbolun tüm güzelliklerinin yaşandığı karşılaşma, bu güzelliklerle anılsın isterdik ancak son saniyede verilen karar ve devamındaki pozisyon sonrasında maçın sonunda başka şeyler konuşulur oldu. Maçın son düdüğü çaldıktan sonra rakibimiz EGO Spor Kulübü lehine temdit atışı verildi. Bu atışın tek elden yapılması gerektiği tüm hentbol kamuoyunun malumudur. Ancak görüntülerde sabit olmak üzere topun elden ele geçmesi ve devamında pozisyonun golle sonuçlanması durumu hasıl oldu. Yanı sıra 9 metre içinden adım alarak atış yapılması, değişen kurallar gereği baraj yapılmaması gerekmesine karşın baraj yapılması gibi durumlar da incelenmesi gereken konulardır. Maçın sıcağıyla yorum yapılmasından uzak durulmuş olup pozisyonu tekraren incelemiş bulunmakta ve pozisyonda kural hatası olduğunu görmekteyiz. 29-30 biten karşılaşmada, kritik bir öneme sahip bu pozisyonun kural hatası barındırdığı gerekçesiyle Türkiye Hentbol Federasyonu’nun gerekli kurullarına başvuru yapıldığını belirtmek istiyoruz. Dileğimiz odur ki; federasyonumuz, camianın malumunda olan bu durum hakkında hentbol paydaşlarının inancını tazeleyecek bir karar verecektir.”

1.    1.  Ligde haftanın maçı, hakem skandalı nedeniyle bitmezken, THF'nin mücadeleyi 29-29 beraberlikle bitmiş olarak kayıtlara geçeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER