banner38

banner46

banner47

01 Haziran 2020 Pazartesi

AHMET YILDIRIM’DAN SİTEM SANKİ ŞEHİR TAKIMI DEĞİL KASABA TAKIMIYIZ

* “Herkes sanki şehir takımı değiliz de kasaba takımıymışız gibi davranıyor.” * “Karabük’e puan kaybedebiliriz, Uşak’a yenilebiliriz, hiçbir şey bitmiş değil.” * “Destek yerine köstek olacak taraftar varsa kusura bakmasınlar.”

04 Mart 2020 Çarşamba 09:43
AHMET YILDIRIM’DAN SİTEM  SANKİ ŞEHİR TAKIMI DEĞİL  KASABA TAKIMIYIZ
 

Dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, “Halk arasında takım bitmiş gibi intiba var. Karabük maçından sonra da böyle oldu. Herkes sanki şehir takımı değiliz de kasaba takımıymışız gibi davranıyor” dedi.

Bu takımın kurulma sebebinin kümede kalma olduğunu hatırlatan Ahmet Yıldırım, “Sezon başı biz ilk geldiğimizde taraftar grup liderlerinden bazıları da ‘Hocam düşmeyiz değil mi?’ gibi söylemlerde bulunuyordu. Bu söylemleri hem bize hem de takımdaki arkadaşlarıma hakaret olarak düşünüyordum” ifadelerini kullandı.

Herkesi takıma manevi destek olmaya çağıran Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, “Gelinen noktada öyle tavırlar sergilenmeye başladı ki şampiyonluğa giden takım Karabük ile berabere kaldı diye yerin dibine sokmaya çalışıldı. Bu takımın amacı zaten düşmemekti. Karabük’e puan kaybedebiliriz, Uşak’a yenilebiliriz, hiçbir şey bitmiş değil. Bu takıma sahip çıkan Cengiz başkanımız Enes başkanımız var. Ama geldiğimiz günden beri biz herkesi manevi destek olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

‘Destek yerine köstek olacak taraftar varsa kusura bakmasınlar’ diyen Ahmet Yıldırım, “Bir futbolcu arkadaşımız kafeye gidiyor. Taraftarlardan bir tanesi de birisiyle oturuyor. Futbolcumuz şampiyon olacağımızı söylüyor taraftar lideri olamayacağımızı söylüyor. Taraftar liderlerinden birisi bunu diyorsa, bu çocuk da etkileniyor. İçimizde olan birisinin bunu söylemesi çok yanlış çok ayıp nasıl motive edeceğiz adamı. Ben sonuna kadar bütün oyuncularıma inanıyorum, herkese çok inanıyorum” dedi.

‘Zor şartlar altında çalışıyoruz’ diyen Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, “Bir buçuk aydır antrenman yapamıyoruz sahamız pirinç tarlası. Suni çim, halı sahada idman yapıyoruz. Bazı şeyleri göz ardı etmemek gerekiyor. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Bu yarıştan, bu kavgadan vazgeçmek istemiyoruz” diye konuştu.

“BİR ŞEHRİ AYAKTA TUTAN SPORDUR”

“Takımın yerin dibine sokulduğunu gördük, biz mücadelemize devam ediyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız ellerinden gelenin fazlasını yaparak şehri hedefte tutup şehrin itibarını ayakta tuttular. Şehrin ileri gelenlerinin gündeminde olmasını sağladılar. Bunu Avrupa’da oynayan hentbol takımımız da yapıyor, tebrik ediyorum. Bir şehri ayakta tutan spordur, iki takım da bunu yapmaya çalışıyor.

Belediye Başkanımızı, hiç bize destek olmamasına rağmen valimizi hep ayakta, el üstünde tutmaya çalışıyoruz. Velimeşe maçında destek olması gerekirken köstek olmaya çalıştılar. Bizler yolun sonuna kadar devam edeceğiz, kovalayacağız, mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Biz her tülü zorluğa karşı mücadele eden Şerife Bacı’nın torunlarıyız.”

“BURAYA GELEN TAKIMIN RAHAT GELMEMESİ LAZIM”

“Dere boyundaki bayraklar bizleri çok mutlu ediyor. Bunda yeni yönetimin de çok büyük payı var. Bir yarışın içindeyiz. Kimsenin bizi yarışın içine katmadığı bir mücadeleyi veriyoruz. Bizi destekleyen insanları olunca görünce o kadar mutlu oluyoruz ki. Başkanımız ve yöneticilerimizle gecenin ilerleyen saatlerine kadar istişare yapıyoruz. Bir avuç insanın bu kadar mücadele ettiği yerde bu şehrin esas mücadele etmesi gereken kişilerin hiçbir şey yapmaması…

Birazcık mücadele edin. Sahada, tribünde, sosyal medyada oyuncuna sahip çıkman gerekir. Vali Bey videoyu seyredip, çalışan personeli çağırıp ‘Sen neden böyle yaptın’ diyor. Yapmak zorundayız. Spor içerisinde bu var. Buraya gelen takımların rahat gelmemesi lazım. Bu da psikolojik bir baskıdır. Mücadeleyi biz bırakmayacağız, kim bırakırsa bıraksın. Bu takıma sahip çıkan, itibarını kurtarmaya çalışan adama kupayla teşekkür etmenin peşindeyiz.”

“DESTEK İSTEMİYORUM, EN AZINDAN BU SÖYLEMLERDEN UZAK DURSUNLAR”

18 milyon bu takım için çok büyük bir borç. Ama bunu sahiplenmiş bir kahraman Cengiz Aygün, Enes Aygün var. Bu kulübün itibarını kurtarmak için uğraşıyorlar. Maçtan sonra Cengiz başkan ile konuştum üzgündü, emek veriyor sonuçta. Şehrin itibarını, belediye başkanının, valinin itibarını kurtarmak istiyor. Cengiz Aygün’ü arayıp takımı soranlara bizi arasınlar ki biz de anlatalım diyorum. Hiçbir zaman hiç kimseye kötü bir şey söylemem. Bir futbolcunun evine ekmek para götürmesini sağlayan bir başkana kimsenin kötü laf etmesine gerek yok. Bu takım bırakın şampiyonluğu Play-Off’u dahi kaçırmış olsa seneye tertemiz bir takım ortaya çıkacak.

Bizim hedefimiz bu güzel insana şampiyonluk hediye edebilmek, yine vazgeçmedik, sonuna kadar kovalayacağız. Destek de istemiyorum artık en azından bu söylemlerden uzak dursunlar. Ne iyi anlamda ne kötü anlamda hiçbir şey söylemesinler. Biz mücadelemizi vereceğiz, savaşacağız, elimizdeki kadroyla gerekirse alt yapıdan oyuncu çekerek mücadele edeceğiz. Kimsenin karamsar olmasına gerek yok, bu zamana kadar oldular zaten.

“KAVGA ETMEK, LOBİ OLUŞTURMAK ZORUNDAYIZ”

“Velimeşe’de kavga ettik. Benim elimden ekmeğimi, şampiyonluğu almaya çalışıyorlar. Hiçbir iddiası olmayan takım o kadar agresif davranıyor. Mücadele edecek oyuncunun her zaman yanındayım ama biz teknik adamlar hem duruşumuzla hem de saha içindeki oyuncuları yetiştirme tarzımızla hiçbir takımı rencide edecek, oyuncaya saygısızlık yapacak bir şey yapmamamız gerekiyor. Hocaların bu şekilde yapmaması lazım. ‘Yatın, kalkmayın, vakit geçirin, Bandırma şampiyon olsun’ kenarda duran teknik adama yakışmayacak şeyler olduğu için kavga etmek, ona cevap verme isteğinde bulundum. Mücadele tamam ama kenardaki adamın bu söylemleri beni delirtti. Çok da mutluyum. Şehrin kavga etmesini, elindeki fırsatı kaçırmamak için bu tür işlere de girmemiz gerektiğini söylüyorum. Masada, koltukta oturup hadi şampiyon olalım demekle olmuyor.

Lobi oluşturmak lazım. Hakemler, seyirciyle, takımla, federasyonla alakalı lobi oluşturmak ve gerekiyorsa sonuna kadar savaşmanız lazım. Bunun en güzel örneği de Türkiye’de Fatih Terim. O basın yoluyla kavga ediyor. Kavga etmek zorundayız, kimse göz ardı etmesin. Kovulsam da bu şehir için, bu memleket için, bu takımın şampiyon olması için herkesle kavga edebilirim. Etmem gerekiyor çünkü bir hedefim var. 7 maçım var, 7’sinde de kavga etmem gerekiyorsa ederim. Şampiyon olmak, 1’inci Lig’de olmak, oyuncu grubunun hak etmesinden dolayı mücadele ederim. Herkes istediğini söyleyebilir, ahde vefa diye bir şey var. Allah nasip ederse isteğimiz şampiyon olabilmek, olamasak da borcu tertemiz bir takım bırakabilmek. Buradaysak bu şehir için herkesten fazla katkı yapmak istiyoruz.”

KAPTAN FARUK ÖCAL: PSİKOLOJİK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

GMG Kastamonuspor Takım Kaptanı Faruk Öcal, “Şampiyon olmak istiyoruz, inşallah olacağız ama olamasak da dünyanın sonu değil. Bizim en çok psikolojik desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Faruk Öcal açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Sezon başındaki konumumuz ile şimdi arasında siyah ile beyaz kadar fark var. Bunu buraya getiren bu oyuncu grubu, bu teknik ekip, bu yönetimdir. Dışarıdan görüldüğü gibi her şey kolay gitmiyor. Çoğu şeyle boğuşuyoruz. Transfer yasağımız vardı. Şampiyonluğu kovalıyoruz ama kart sınırında isimler var, inişler çıkışlar oluyor. Neredeyse 1 aydır antrenman yapamıyoruz, halı sahada çalışıyoruz. Burada bir başarı var, bu göz ardı edilmemeli.  Şehirde başarıyı destekleyen ama takım başarısız olsa da çomak soksak düşüncesinde olanlar var. Bizi desteklemeyecekseler de köstek olmasınlar. Önümüzde 7-8 maçımız var. En güzel şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Şampiyon olmak istiyoruz, inşallah olacağız ama olamasak da dünyanın sonu değil. Sezon başında ne şartlarda sahaya çıktığımızı biliyoruz. İlk idmanda üzerimize giyecek antrenman kıyafetimiz yoktu. Dışarıda iki güzel söz duymak bizi motive ediyor. Karabük maçından sonra iddia bayisinin önünden geçerken ‘Buraya takılıyor mu bu’ diye soran oldu. Sosyal medyayı hiç okumuyorum artık. Bizim en çok psikolojik desteğe ihtiyacımız var. Şampiyonluğu kaçırırsak Play-Off var. Şampiyon olacağımıza inanıyoruz ama Play-Off’a kalsak da hiçbir şey bitmiş değil.” 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV