‘93 puanın hepsine talibiz’

GMG Kastamonuspor, sezon sonuna kadar Teknik Direktör Levent Eriş’le anlaşma sağlayarak imzaları attı

‘93 puanın hepsine talibiz’

 

İMZA TÖRENİNDE KONUŞAN KASTAMONUSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERİŞ;

‘93 puanın hepsine talibiz’

GMG Kastamonuspor, sezon sonuna kadar Teknik Direktör Levent Eriş’le anlaşma sağlayarak imzaları attı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Eriş; “Gönül bağı olduktan sonra kağıt üzerinde yazılan hiçbir şeyin anlamı yoktur. Türkiye’de birçok antrenörün uzun vadede başlayıp da iki hafta, üç hafta sonra ayrıldığına çok tanık olduk. O yüzden de bizim için önemli olan sürenin çok önemli olmadığını geleceğin daha önemli olduğu bir imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

GMG Kastamonuspor İsmail Dikmenli Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Enes Aygün, Levent Hoca ile resmi olarak anlaştıklarını, uzun vadede ekiple güzel işler yapacağını dile getirdi. Başkan Aygün, ayrıca takım adına bir kan değişikliği olduğunu belirterek; “Aslında transfer yasağını açana kadar toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp. Ondan sonra da yeni bir plan ve programla bu seneyi tamamlayıp, bir sonraki senenin adımlarını atacağız. Levent hocamda bu hedeflerimizi ortaya koymakta bizlere yardımcı olacak. Güzel günlere beraber yürüyeceğiz. Şuan için sezon sonuna kadar anlaşma var ama hocamızla onu konuştuk, ilerleyen günlerde tekrar bir araya gelerek tekrar konuşacağız. Amacımız, bir sonraki senenin yapılanması, onun içinde konuşup bir sezon daha anlaşmayı uzatmayı düşünüyoruz” dedi.

ERİŞ; “GÜZEL BİR FREKANS YAKALADIK”

Çiçeği burnunda Teknik Direktör Eriş ise konuşmasında, Kastamonuspor’la anlaşma sağlandığı için oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Geçmiş dönemlerde playofflar gören ve her gün çıtasını bir tık daha yükselten bir takımı çalıştırmak için hep beraber mücadele edeceklerini vurgulayan Eriş; “İnanıyorum ki çok genç dinamik bir başkan ve yönetim kuruluyla tanışma fırsatı yakaladım. Bu anlamda da onların enerjisiyle bizimde enerjimizin yükseldiğini söylemek isterim. Kastamonuspor’u zaten tanıyorum, biliyorum. Oyuncular ile ilgili en ufak bir rahatsızlığın olduğunu düşünmüyorum. Yönetimsel olarak da son derece özverili, mücadeleci bir grubun elemanı olacağımdan da kimsenin şüphesi olmasın. Biz oyuncularla birlikte geleceğe dönük planlamanın içerisinde üzerimize düşen tüm bilgi ve birikimlerimizi aktarmaya çalışacağız. Çokta güzel bir frekans yakaladığımız düşünüyorum. Takımda çok değerli, çok genç hakikaten geleceğe ümitle bakan, hayallerinin olduğu gençlerin olması çok ümit verici. Bende burada olmaktan, onlarla beraber olmaktan ve onları geliştirmekten çok mutluluk duyacağım. Ekibimle birlikte daha önce geldiğimiz takımda aslında çok genç bir takıma sahiptik, Kastamonuspor’da yaş ortalaması 23 olan genç bir takım. Geçtiğimiz dönemlerde görev almış oyuncu kadrosuyla birlikte ve geçlerimizle ortak hareket ederek son derece başarılı bir süreç geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“93 PUANIN HEPSİNE TALİBİZ”

Takımın hedefleri hakkında da konuşan Levent Eriş, ileriki süreçte ne kadar puan toplayacaklarını öngöremediklerini ifade ederek; “Ama biz alabildiğimiz en yüksek puanı değil; ortadaki 93 puanın hepsine talibiz. Bu konuda yakarışlar ağlamalara sızlamalara çok itibar eden bir grup değiliz. Ben kendi adıma hiçbir zaman teslimiyetçi ve kaderci bir kişiliğe sahip değilim o yüzden de biz en iyisini yapmak için mücadele vereceğiz. Eksiklerimiz olacak, hatalarımız olacak sizlerinde hepimizin de desteğiyle ortaya çok daha güzel bir Kastamonu spor çıkaracağımızı ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“İYİ ŞEYLER YAPACAĞIMIZDAN EMİNİM”

Teknik Direktör Levent Eriş ayrıca yardımcı antrenörleri hakkında da konuştu. Ortaya iyi bir tablo çıkaracaklarını aktaran Eriş; “Yardımcı Antrenörlerim; İbrahim Poligon, kondisyonerimiz aynı zamanda analizcimiz Oğuz hoca, Kaleci antrenörümüz Umut Can hoca. Tabi bu senede kendisini burada çok beğendiğim, daha önce de karşılaştığım Elazığspor’da biraz sohbet etme fırsatımızın olduğu sevgili Göktuğ Hocamızla birlikte iyi bir tablo çizeceğiz. Hep beraber bu ligi çok iyi bilen bir grubun elemanı olarak iyi şeyler yapacağımızdan eminim” dedi.

“GELECEĞİN DAHA ÖNEMLİ OLDUĞU BİR İMZA ATTIK”

Kontratın süresinin önemli olmadığını vurgulayan Levent Eriş, sözlerini şu şekilde noktaladı; “Çok uzun zamandır, 22 senelik kariyer hayatımda 5 senelik anlaşmalar da yaptım, 3 senelik anlaşmalar da yaptım, bir aylık anlaşmalar da yaptım. Yani, 5 senelikte anlaşmalar da oldu, 1 aylık dönemler de oldu. O süreler benim için çok itibar edici durumlar değildir. Önemli olan uzun dönemleri kapsayan anlaşmalar yapmak değil; o sürelerde ne vermeye çalıştığınızla ilgilidir. Gönül bağı olduktan sonra kağıt üzerinde yazılan hiçbir şeyin anlamı yoktur. Türkiye’de birçok antrenörün uzun vadede başlayıp da iki hafta, üç hafta sonra ayrıldığına çok tanık olduk. O yüzden de bizim için önemli olan sürenin çok önemli olmadığını geleceğin daha önemli olduğu bir imza attık.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER