2. ve 3. Lig’de belirsizlik - KSK’DAN PLAY-OFF TALEBİ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin akıbeti hakkında dün 2 ve 3.Lig Kulüpler Birliği ile bir toplantı gerçekleştirdi.

 2. ve 3. Lig’de belirsizlik  - KSK’DAN PLAY-OFF TALEBİ

 


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin akıbeti hakkında dün 2 ve 3.Lig Kulüpler Birliği ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılan toplantı 2 saat sürmesine rağmen kesin sonuç alınamadı.

2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği ve Kırklareli Spor Kulübü Başkanı Volkan Can, en son yaptığı açıklamada 2 ve 3. Ligdeki tüm kulüplerin görüşünü almış ve bu kulüplerin yüzde 91’inin liglerin oynanmamasından yana olduğunu açıklamıştı.

2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği yetkilileri TFF’den, ‘Gruplarında lider olanlar üst lige çıksın, Play-Off maçları oynatılsın ve küme düşme kaldırılsın’ şeklinde talepte bulunmuştu.

TFF, bu toplantıda 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliğinden yazılı olarak görüşlerini istedi.  Manisa FK, Tuzla, Sancaktepe, Buca ve Düzcespor takımları liglerin oynanmasını isterken 10’a yakın 2 ve 3. Lig takımı ise çekimser kaldı.

KSK’DAN PLAY-OFF TALEBİ

Toplantı sonunda TFF yetkilileri kulüplerden taleplerini üzerinde kulüp logosunun bulunduğu antetli kağıda yazarak 12 Haziran Cuma gününe kadar federasyona ulaştırmasını isterken alt ligler ile ilgili nihai kararın 15 ila 25 Haziran tarihleri arasında verileceği öğrenildi.

2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden GMG Kastamonuspor’un ise 12 Haziran Cuma günü federasyona göndereceği talebinde ligde kalan 6 maçın oynanmamasını, tek maç üzerinden oynanacak olan Play-Off ve Play-Out müsabakaları ile düşen ve çıkan takımların belirlenmesini isteyeceği öğrenildi.

TFF’nin Riva Beykoz’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerindeki toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir ile tüm TFF yöneticileri katıldı.

2. Lig ve 3. Lig Kulüpleri ise Birlik Başkanı Volkan Can, Cengiz Günaydın ve Celil Hekimoğlu ile temsil edildi. Toplantıda Amatör Liglerin konuşulmadığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER