2. LİG’DE 40 TAKIM OLACAK

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Şanlıurfaspor, Kırmızı Grup'ta Kardemir Karabükspor küme düşürülürdü. Gelecek sezon 2. Lig’e TFF 1. Lig’den düşen 3 takım ve TFF 3. Lig’den çıkacak olan 6 takım ilave edilecek. Buna göre 40 takımdan oluşacak olan lig 20’şerli olarak Kırmızı ve Beyaz olmak üzere 2 ayrı gruba bölünmesi bekleniyor...

 2. LİG’DE 40 TAKIM  OLACAK

 


TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Şanlıurfaspor, Kırmızı Grup'ta Kardemir Karabükspor küme düşürülürdü. Gelecek sezon 2. Lig’e TFF 1. Lig’den düşen 3 takım ve TFF 3. Lig’den çıkacak olan 6 takım ilave edilecek. Buna göre 40 takımdan oluşacak olan lig 20’şerli olmak Kırmızı ve Beyaz olmak üzere 2 ayrı gruba bölünmesi bekleniyor

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, önceki gün gerçekleştirdiği toplantının ardından TFF 2, 3 ve Bölgesel Amatör Lig’de sezonları tescil etti.

Tescil kararlarının ardından birçok takıma liglerinde kalma müjdesi çıktı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Şanlıurfaspor, Kırmızı Grup'ta Kardemir Karabükspor, TFF 3. Lig 1. Grup'ta Tokatspor A.Ş. ve Manisaspor takımları matematiksel olarak küme düştükleri için bir alt ligde önümüzdeki sezon mücadelelerini sürdürecek.

Buna göre TFF 2. Lig önümüzdeki sezon 40 takımdan oluşacak.

2. Lig’den yalnızca Şanlıurfaspor ve Kardemir Karabükspor küme düşürülürken, lige TFF 1. Lig’den düşen 3 takım ve TFF 3. Lig’den çıkacak olan 6 takım ilave edilmiş olacak.

40 takımdan oluşacak olan ligin  20’şerli olmak Kırmızı ve Beyaz olmak üzere 2 ayrı gruba bölünmesi bekleniyor.

TFF 3. Lig ise yeni sezonda 58 takımla oynanacak. Sadece 1. Grup’ta yer alan Tokatspor ve Manisaspor’un küme düşürüldüğü lige 11 Bölgesel Amatör Lig şampiyonu dahil olacak. 58 takımın mücadele edeceği 3. Lig yine 3 grupta oynanacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER