LGS Rutinini Bozmayacak

Sınav başvuruları merkezi olarak yapılan öğrenciler, bu yıl da kendi okullarında sınavlarına girecek ve alınan önlemler dışında her şey aynı şekilde kalacak

LGS Rutinini Bozmayacak

SINAVDA DEĞİŞİKLİK YOK 

Sınav başvuruları merkezi olarak yapılan öğrenciler, bu yıl da kendi okullarında sınavlarına girecek.

Öğrenciler, okulundaki bina, sıra numarası gibi bilgileri e-Okul bilgi sisteminden öğrenebilecek. Öğrencilerin sınav günü en geç saat 09.00'da okulunda hazır şekilde bulunması  gerekiyor.

Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da iki oturum halinde gerçekleştirilecek sınavda öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru sorulacak. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve 80 dakika süreleri olacak.

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplamalar yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER