''Ziyaretinin hiç bir anlamı yoktur''

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun sahil ilçelerinde büyük mağduriyete yol açan elektrik kesintisi problemini Meclis’te gündeme getirdi

''Ziyaretinin hiç bir anlamı yoktur''

 

ELEKTRİK SIKINTISINA DİKKAT ÇEKEN BALTACI'DAN ENERJİ BAKANINA TEPKİ:

 

''Ziyaretinin hiç bir anlamı yoktur''

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun sahil ilçelerinde büyük mağduriyete yol açan elektrik kesintisi problemini Meclis’te gündeme getirdi.

 

2018 yılında da yaşanan sorunla ilgili Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e verdiği soru önergesinin görmezden, Meclis’te yaptığı uyarıların ise duymazdan gelindiğini belirten Milletvekili Baltacı, o günden bu yana hiçbir adım atılmaması nedeniyle bugün sahil ilçelerinin karanlığa mahkûm edildiğini ifade etti.

 

Kastamonu il genelindeki trafoların, enerji nakil ve dağıtım hatlarının biran önce yenilenmesi çağrısında bulunan Milletvekili Hasan Baltacı, “Kastamonu’nun sahil ilçeleri;Çatalzeytin, Doğanyurt, Cide, Bozkurt, Abana ve İnebolu’da aralıksız4 gündüryaşanan elektrik kesintisi artık vatandaşlarımızı canından bezdirmiştir. İlçe merkezleri ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızgaz lambası ve mum ışığıyla aydınlanmaya çalışmakta,jeneratörü olan okullarda telefonlarını şarj etmek için sıra beklemek zorunda kalmaktadır. 2018 yılından bu yanasoru önergelerimizi görmezden, uyarılarımızı duymazdan gelen Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in aradan geçen süreçte kılını bile kıpırdatmayıp bugün Kastamonu’yu ziyaret etmek zorunda kalmasının hiçbir anlamı ve karşılığı yoktur. AKP’ye sesleniyorum;Ay’a sert iniş yapmadan önceKastamonu’daki trafoları, enerji nakil ve dağıtım hatlarını yenileyin” diye konuştu.  (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER