'Yazıklar olsun'

CHP'Lİ BALTACI, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÇELİK'E YÜKLENDİ:

'Yazıklar olsun'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik'i sert sözlerle eleştirdi. Geçtiğimiz hafta TBMM’de, Batı Karadeniz'de yaşanan afetle ilgili araştırma komisyonu kurulmasına dair önergeyi hatırlatan Baltacı; “Metin Çelik, tüm Türkiye'nin karşısında kendi memleketini ilgilendiren bir konuda araştırma önergesini reddetti. Kendi partisini, kendi memleketinin çıkarlarına oy kullanmaya ikna edemeyen milletvekiline yazıklar olsun, sen o partiyi ikna edemiyorsan bu görevi yapma” dedi.

KASTAMONU BEDEL ÖDEMESİN İSTİYORUZ”

11 Ağustos’ta Batı Karadeniz’de yaşanan sel afetiyle ilgili geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sundukları önergenin reddedilmesi hakkında konuşan Milletvekili Baltacı; “Bulduğumuz her platformda bu konuyla ilgili konuşmaya gayret ettik. Meclisin açıldığı ilk günlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk araştırma önergesi de Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinin araştırılması için Araştırma Komisyonu kurulmasını, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne partimiz adına teklif ettik.  Memleketim adına en çok üzüldüğüm gün o gündür. Bir felaket olmuş, 10 ilçe, binlerce insan etkilenmiş, hayatını kaybedenler olmuş, işini kaybedenler olmuş ve biz bunun araştırılmasını istiyoruz. Bu sel felaketinin nedenleri ortaya konulup bir daha yaşanmasın, hiç bir insanımız böyle bir felaketle karşı karşıya kalmasın, Kastamonu bedel ödemesin istiyoruz. Sadece nedenlerini değil sonuçlarını da araştıralım, sonuçta birçok insan mağdur oldu. Bu mağdur olanlara gelen yardım paralar nereye harcandı? Mağdur olanların gelecekleriyle ilgili yapılacak planlamayı konuşalım, orada bir ihale oldu; ilk giden Kastamonu firmalarına neden daha sonradan iş verilmedi bunu konuşalım istedik. Yapılan zarar tespitleri doğru mu değil mi, araştırılsın istedik. Sel afetinde mağdur olan ailelerin çocukları yarın öğrenim hayatlarına nasıl devam edecek bunu konuşalım istedik. İşini kaybedenlerin yarın ne yapacağını araştıralım istedik” diye konuştu.

“CİDE, NEDEN TEK BİR KURUŞ ALMADI”

CHP’li belediye yönetimindeki Cide'nin afet bölgesi ilan edilen ilçeler arasına alınmamasına da tepki gösteren Hasan Baltacı; “10 ilçe bu afetten etkilendi, 9'unu afet bölgesi kapsamına aldılar. CHP'li Cide ilçemizi almadılar. Bunun nedeni nedir? O Cide ki, kendisi felaketle karşı karşıya kaldığı halde Şenpazar'a ilk yardım elini uzatan belediyedir. O Cide ki, Kastamonu yolu kapatıldığında Şenpazar'ın 8-10 gün bütün ihtiyaçlarını karşılayan belediyedir. Şimdi bu belediyenin içme suyu hattı zarar gördüğü halde bu 996 milyon liradan tek bir kuruşu niye almadı, konuşalım istedik” ifadelerini kullandı.

“METİN ÇELİK, KASTAMONU'NUN ÖNÜNDE ENGELDİR”

Baltacı, AK Parti Kastamonu Milletvekillerine ise şöyle yüklendi; “Kastamonu'nun benden başka iki tane daha milletvekili var, sayın Metin Çelik ve Hakkı Köylü… Biri çıktı kürsüde konuşma yaptı ve araştırma önergesinin reddedilmesi için oy kullandı. Tüm Türkiye'nin karşısında kendi memleketini ilgilendiren bir konuda araştırma önergesini reddetti. Şimdi buradan diyorum; kendi partisinin kendi memleketinin çıkarlarına oy kullanmaya ikna edemeyen milletvekiline yazıklar olsun, sen o partiyi ikna edemiyorsan bu görevi yapma. Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu'nun önünde engeldir. Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Kastamonu'nun önünde engeldir. Cumhur İttifakı, Kastamonu'nun önünde engeldir. Bu engeli, hep birlikte aşacağız.” (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER