‘Yangından mal kaçırır gibi kongre tarihi açıklandı’

EMEKLİ Başpolis Metin Topaloğlu, Pazar günü gerçekleşecek olan AK Parti İl Kongresi'nde, il başkanlığına aday olduğunu açıkladı

‘Yangından mal kaçırır gibi kongre tarihi açıklandı’

 

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN TOPALOĞLU:

‘Yangından mal kaçırır gibi kongre tarihi açıklandı’

EMEKLİ Başpolis Metin Topaloğlu, Pazar günü gerçekleşecek olan AK Parti İl Kongresi'nde, il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Kongre tarihinin, İl Başkanı Doğan Ünlü'nün karşısına aday çıkamaması için geç açıklandığını öne süren Topaloğlu; “Yangından mal kaçırır gibi, bir oldu bittiye getirircesine kongre tarihinin çok geç açıklanması kafalarda cevap bekleyen soru işaretlerine neden olmuştur” ifadelerini kullanarak, hesaplarının alt üst olduğunu gördüklerini iddia etti.

AK Parti İl Başkan Adayı Topaloğlu, yaptığı açıklamada, 24 Haziran 2018 seçimlerinde AK Parti Kastamonu milletvekili aday adayı olduğunu hatırlatarak; “Gerek siyasete girmeden önce, gerekse siyasi yaşamımda çok değerli halkımızla sıcak, samimi temaslarımız, birlikteliğimiz oldu. Bu samimiyet ve bu kardeşlik hukukumuz ise her geçen gün artarak devam etti. Turkuvaz Medya Bölge Temsilciliği görevini de üstlendiğim bu süreçte, Kastamonu’nun her köşesini çok iyi bilen, toplumun her kesiminden insanlarla derin dostluklar kurmuş, Kastamonu’ya ve Kastamonu insanına derin bir sevgiyle bağlanmış bir insanım” dedi.

“AK PARTİ'NİN İLKE VE ANLAYIŞINA TERSTİR”

Kongrenin dar bir süre zarfında tarihinin açıklanmasına tepki gösteren Metin Topaloğlu; “Hem bir şaşkınlık, hem bir hayal kırıklığı, hem de partililerimiz nezdinde kırgınlık oluşturmuştur.  Yangından mal kaçırır gibi, bir oldu bittiye getirircesine kongre tarihinin çok geç açıklanması kafalarda cevap bekleyen soru işaretlerine neden olmuştur. Bu tutum ve davranış, sevdalısı olduğumuz AK Parti'mizin ilke ve anlayışına terstir. Partimize ve davamıza zarar veren bu tutum, partililerimizce ayıplanmakta ve kınanmaktadır. Şahsıma doğrudan ulaşan veya sosyal medyada tepkilerini dile getiren partililerimiz, bu söylediklerimi doğrulamaktadır.  Kongre tarihini bilerek ve kasten gizleyip geç açıklamak suretiyle, karşısına aday çıkmasını engellemek isteyen tutum bugün beklemediği bir tepkiyle karşı karşıya gelmiştir. Bugün hesaplarının alt üst olduğunu görerek paniğe kapılmıştır.  Kongre tarihinin yakın olmasına rağmen, partililerimizin istek ve talebi üzerine Ak Parti Kastamonu İl Başkanlığına aday olmak üzere çalışmalarıma başlamış bulunuyorum. Çalışmalarımı kısa süre içinde tamamlayarak 22 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak olan Ak Parti İl Kongresinde İl Başkanlığına aday olacağımı bildiririm” ifadelerine yer verdi.

METİN TOPALOĞLU KİMDİR?

2017 yılında başpolis olarak görev yaptığı kamudan emekli oldu. Aynı yıl AK Partiye üye olarak Kastamonu Ak Parti İl Kongresi seçimleriyle birlikte il yönetiminde yer aldı. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Milletvekili aday adayı oldu.  Hitit ve Kastamonu Üniversiteleri Felsefe ve Din Bilimleri Din Sosyolojisi alanında tezli yüksek lisans sahibi olan Metin Topaloğlu, evli ve iki çocuk babası. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER