'Yangın ittifakından ayrılın'

Vatan Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Güven, Vatan Partisi Kastamonu İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, ülke genelinde çıkan yangınlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu

'Yangın ittifakından ayrılın'

Vatan Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Güven, Vatan Partisi Kastamonu İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, ülke genelinde çıkan yangınlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Güven, çok acil bir şekilde Türkiye’nin sorunları için çözüm önerileri gerektiğini belirterek, bu çözümün; içerisinde Vatan Partisi’nin de yer aldığı geniş tabanlı bir milli hükümetin kurulması olduğunu kaydetti. Bu çözümün de Vatan Partisinde yer aldığını aktaran Güven; “AK Parti, vatan savaşında Türkiye’nin cephesinde MHP ile beraber çok önemli görevler yaptı fakat artık orası tıkandı. Vatan Partisi’nin çözümünden başka Türkiye’de sorunları çözebilecek program yok. Vatan Partisi’nin hem programatik hem de kitle desteğini sağlayacak bir hükümet formülü öneriyoruz. Bunun da acil yapılması gerekir. Türkiye’nin zamanı kalmamıştır” dedi.

Yangınlar üzerinden CHP ve İYİ Parti’ye de yüklenen Genel Sekreter Yardımcısı Güven; “CHP’lileri de İYİ Partilileri de uyarıyoruz buradan. Bu bir Türkiye’yi yakma ittifakıdır bu ittifaktan ayrılın. Türk milletinden özür dileyerek yangın ittifakından ayrılın. Yoksa siz de cezasız kalmazsınız” dedi.

“VATAN PARTİSİ, ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİ KURMAK İÇİN KOLLARI SIVADI”

Genel Başkanlığını Doğu Perinçek’in yaptığı Vatan Partisi’nin Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Güven, Kastamonu’ya geldi. Buradaki açıklamalarının ardından Karabük’e geçeceğini belirten Güven, Vatan Partisi’nin iktidar atılımı için ülke genelinde pek çok şehirde toplantı yaptıklarını kaydetti. Üretici ve üretici temsilcileriyle görüştüklerini söyleyen Güven; “Vatan Partisi çok büyük bir hızla Türkiye de geliyor. Türkiye siyasetine damga vurmaya devam ediyor. Daha önce deçok önemli başarıları vardı vatan partisinin. Üreticilerin milli hükümetini kurmak için kolları sıvadı ve hemTürkiye’nin 81 ilinde hem örgütlenme çalışması yapıyor hem de hükümetin iktidarın insan kaynağını örgütlüyor” dedi.

 “TÜRK MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLEYEREK YANGIN İTTİFAKINDAN AYRILIN”

Bu durumatopyekûncevap vermek gerektiğini ifade eden Güven; “PKK’nınsiyasi kolu HDP derhal kapatılmalıdır. Ayak sürümelere izin verilemez. Ayak sürümeler, Türkiye’nin daha çok yanmasına sebep olur, daha çok emekçinin itfaiyecinin telef olmasına sebep olur. Derhal kapatılmalıdır. Pişkin pişkin oradaki belediye başkanını ziyaret edip pozlar veriyorlar. Adeta katil cinayet işlediği yere geri dönüyor. Bunlar ormanların katilleridir ve cinayet yerine geri dönmüşlerdir. CHP’lileri de İYİ Partilileri de uyarıyoruz buradan. Bu bir Türkiye’yi yakma ittifakıdır bu ittifaktan ayrılın. Türk milletinden özür dileyerek yangın ittifakından ayrılın. Yoksa siz de cezasız kalmazsınız. HDP ile el ele vermek ne demek,FETÖ ile el ele vermek ne demek? FETÖ’nün bütün yayın organları bayram yapıyor. Türkiye yangınları söndüremiyor diyor. Söndürüyoruz ve çok önemli başarılar elde ediyoruz oralarda. Tabi ki bizim daha önce yangın söndürme kurumlarımız, Türk Hava Kurumumuz bunlar maalesef pasifleştirildi. Büyük hatalar yapıldı. Tekrar milli iktidarımızda bu kurumlarımızı geliştirerek bunları Türkiye sorunlarına çözüm üretir hale getireceğiz. Ancak Türkiye yangınlarına karşı başarılı bir savaş veriyor. Millet canıyla kanıyla eviyle bu yangına karşı koyarken CHP, İYİ Parti,PKK’nın yanında Türkiye’ye ateş ediyor. Yok efendim ‘Yangın yerlerine bina yapacaklarmış, oraları imara açacaklarmış, Türk devleti yangını söndüremiyor’ diyorlar. Şuan bunların zamanı mı? Elinde bir imkân varsa yangını söndürmeye koş, millete moral ver. Bu yangın Türkiye’ye bir şey yapmaz de. O ağaçları tekrar dikeriz biz daha fazlasını yaparız yeşil vatanımızı tekrar kazanırız. Ama bu Biden’ın yeni savaşına alet olursanız,Türkiye’yikaosa sürükleme planlarında yer alırsanız, Biden planlarıyla beraber gömülürsünüz. Buradan açıkça ilan ediyoruz, gömülürsünüz.Türkiye’ye yardıma koşan ülkelere bakalım; Rusya, İran, Azerbaycan, Avrupa’nın gariban ülkeleri İtalya, İspanya. NATO geliyor mu? Yangın söndürelim diye uçak gönderiyor mu? Ama Mehmetçiğe kurşun sıksın diye PKK’ya 50 bin tır silah veriyorsunuz” ifadelerinde bulundu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER