Yalanlama, tepki ve eleştiri

MHP Kastamonu İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. MHP İl Başkanı Emin Çınar, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Sözmen ve MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın gündeme dair açıklamalarda bulundu

 

MHP İL TEŞKİLATI TARAFINDAN BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Yalanlama, tepki ve eleştiri

MHP Kastamonu İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. MHP İl Başkanı Emin Çınar, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Sözmen ve MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, toplantıda yaptığı konuşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ın Kürşat A. olayının ardından ‘Müdürlüğün bütçesi 2 milyon TL’  ifadelerine cevap veren Galip Vidinlioğlu, “Tahsin Bey, sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyor. 2018 kültür başkentindeki bütçe, 8 milyon 410 bin TL, 2017 yılında 1,5 milyon lira ek bütçe ilave edilmiş.  O günkü bütçesi de 5,5 milyon TL. Seçime kadar da toplam harcanan miktar 3 ayın içerisinde 3 milyon 32 bin 471 TL” dedi.

MHP İl Başkanı Emin Çınar, konuşmasında Cumhur İttifakı vurgusu yaparken, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in HDP'nin savunuculuğunu yaptığını savundu.

MYK Üyesi Yüksel Aydın,  CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in geçmişte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylediğini iddia ettiği sözleri hatırlatarak şöyle konuştu: “’Kılıçdaroğlu konuşmasa daha iyi sonuç alırız sanırım’  ifadelerini kullanmış. Bunu yazan Hikmet Erbilgin, sen liderini tanımıyorsun, Kastamonu'da ‘İl Başkanıyım’ diye kırıta kırıta geziyorsun. Biz ne zaman susacağımızı, konuşacağımızı biliriz. Bizle çok fazla topa girme. Şu saatten sonra külahları değişiriz, işine bak. Senin Kastamonu'ya yapacağın hiç bir şey yok.”

MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen de programda yaptığı konuşmada; “Çalışmalarımıza pandeminin zorluklarına rağmen devam ediyoruz. Pandemi, siyaseti de etkiledi. Hareket alanlarımızı kısıtladı ama buna rağmen devam ediyoruz. Hilal Masa aracılığıyla halka açığız. Bütün birimlerimiz halka açık. Herkes ulaşabilir, derdini anlatabilir. Ancak şahsi menfaatler ya da o günkü ruh hâline göre insanlar yazıp çizilebiliyor. Kimse sosyal medya üzerinden efelik yapmasın, biz buradayız. Caddeyiz, sokaktayız. Sıkıntısı olanın problemini çözüyoruz, biz dertlerine derman oluruz” ifadelerine yer verdi. (Zehra Beyza Güler)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER