Müzik indir

21 Ocak 2021 Perşembe

MHP, ittifaka sadık

Yalanı, ‘essah’ gibi konuşuyorlar

Chp cephesini ‘yalan' söylemekle itham eden Ak Parti İl başkanı Doğan Ünlü

18 Aralık 2020 Cuma 10:43
Yalanı, ‘essah’ gibi konuşuyorlar
 

AK PARTİ İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu gündemini ve sağlık alanındaki yatırımları değerlendirdi. Facebook üzerinden yayın yapan ‘AK Haber’ isimli sayfada düzenlenen canlı yayında CHP tarafına yüklenen Ünlü, şu ifadeleri kullandı; “Genel başkanları, ülkemize yapılacak yatırımlara ‘gelmeyin, yatırım yapmayın’ diyor. Bu zihniyetten ne bekleyebiliriz? Ülke menfaatine yaptığımız her hizmete karşılar. Aslında bunlar her şeyden rahatsız. Cide’de devlet hastanesi yapıyoruz; Cide Belediye Başkanı, buraya yolunu, suyunu, kanalizasyonunu götürmekten aciz. Eleştiri yapıyorlar ama dönüp aynaya bakmıyorlar. Bugün Kastamonu Milletvekili dediğimiz Hasan Baltacı da HDP’lilerle kol kola yürüyor.”

Kastamonu’da kovid-19 salgın sürecini değerlendiren İl Başkanı Doğan Ünlü, valilik koordinasyonunda ve tüm kamu kurumlarının işbirliği içerisinde çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Ünlü; “İlimizdeki sağlık yatırımları sayesinde son derece modern bir hastaneye sahibiz. Süreç içerisinde birilerinin yalan, yanlış konuştukları gibi değil. Süreç içerisinde personel, ekipman, tıbbi araç konusunda hiçbir eksiklik olmadı. Dışarıda bazıları konuşuyor; ‘ekipman yok, personel yok’ diye. Gerek korona virüse yakalanan, gerekse diğer hastalarımızın tamamına hizmet vermeye devam ediyoruz. Devlet hastanemiz pandemi hastanesi olarak devam ederken, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi de yedekte tutuluyor. Yine salgın sürecinde tamamlanan ilçe devlet hastanelerimiz, yeni hastanelerimiz halihazırda tutuluyor. Ama herhangi bir olumsuzluk halinde bunları da kullanabilecek durumdayız. Kamu binalarımız var, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun birçok yurt binası var. Bunlar da hali hazırda bekliyor. Ama bu güne kadar ihtiyaç duyulmadı. İnşallah da duyulmaz. İhtiyaç duyulduğu halde hastalarımızın tedavi edilebileceği, barınabileceği hastanelerimiz, kamu binalarımız mevcut” diye konuştu.

OCAK AYINDA YENİ SAĞLIK PERSONELLERİ GELECEK

Sağlık personeli yetersiz olduğu yönünde iddiaların olduğuna değinen Ünlü; “Sağlık Bakanlığı bünyesinde birçok personel alımı gerçekleşti. Bu durumu bakanlığımızla istişare ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde de yine bakan yardımcımızı ziyaret ettiğimizde; Kastamonu’ya en üst seviye de sağlık personeli kazandırılması ile ilgili taleplerimizi ilettik. Ocak ayı itibariyle de yeni sağlık personellerimizi ilimize kazandırmış olacağız. Solunum cihazı talebimizde olmuştu. Yeni solunum cihazları da hastanemize geldi. Yoğun bakım kapasitesini de yükselttik” dedi.

“BALLIDAĞ İLE İLGİLİ YOĞUN ÇABA SARF ETTİK”

Ballıdağ Hastanesi ile ilgili son gelişmeler hakkında da konuşan Doğan Ünlü, hastanenin işlevlik kazandırılması adına çalışmalar yaptıklarını dile getirerek; “Rahmetli Adnan Menderes döneminde yapılan bir hastane, 1954 yılında yapılmış, 66 yıllık bir hastane... Depreme dayanıklı olmaması nedeniyle hizmete ara vermiş. Bu süreçte hastanemizin varlığının devam etmesi konusunda elimizden geleni yaptık. Belki bunu yapmamış olsaydık, nasıl eski devlet hastanesi ekonomik ömrünü tamamladığı için bugün yıkıldı. Sadece yerinde arsa var. Bizlerin sürece dahil olması ve katkılarımız sayesinde Ballıdağ Hastanesi varlığını devam ettirdi. Buraya yatırım yapmak isteyenlerin olduğunu anladığımızda, buranın tekrar ihaleye çıkmasıyla ilgili konunun takipçisi olduk. Daday’ımıza ve Kastamonu’muza kazandırılması ile ilgili yoğun çaba sarf ettik. Sağlık alanında ihaleye çıkma şartı önemli bir konuydu, bu konuyu da özellikle takip ederek, sadece sağlık alanında yatırım yapma şartıyla ihaleye çıkarıldı. 20 + 9 yıllığına ihaleye çıktı. 14 Aralık itibariyle ihale tamamlandı ve 152 bin TL bedelle özel bir yatırımcı tarafından, sağlık alanında yatırım yapma şartıyla kiraya verildi. 2021’in ilkbahar aylarında, çalışmaların başlayacağı müjdesini aldık. Burada yine göğüs hastalıkları ile ilgili bir bölümün olacağını, KOAH hastalarının da tedavisinde kullanılacağını, Türkiye’ye örnek bir sağlık tesisi oluşturacaklarını ifade ettiler. 100-150 milyon civarında bir yatırımla hayata geçeceği söylendi. Daday’ımıza hayırlı olsun. İhaleyi alan Cengiz Aygün’e de teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ALANINDA GÜÇLÜ BİR İL HALİNE GELECEĞİZ”

Uğurlu Hastanesi’nin ruhsatının 4 defa uzatıldığını kaydeden İl Başkanı Ünlü; “Şuanda faaliyet göstermeyen bir hastanenin 4 defa ruhsatının uzatılmasının Türkiye’de başka bir örneği yoktur. Geçmiş olduğumuz dönemde, 2 defa da ihaleye çıkarıldı ancak ihalelerde alıcı olmadı. Biz bu süreçte yatırımcılarla görüşüyoruz, teşvik ediyoruz. İflas Masası’nda bulunan hastanenin, 13 Ocak’ta ihalesi gerçekleştirilecek. Tüm yatırımcılarımıza hastanenin alınarak, biran önce özel hastane olarak hizmete girmesini arzu ediyoruz. Onlara da her zaman destekçi olacağımızı ifade ediyoruz. Aslında bu iki yatırım Ballıdağ ve Uğurlu birlikte özel sektör eliyle devreye girdiğinde Kastamonulu hemşehrilerimizin sağlık alanındaki yelpazesini genişletecek. Bugün Kastamonu’dan Karabük’e hastaneye giden oluyorsa, özel hastane için gidiyor. Tosya’daki hemşehrimiz giderse Çankırı’daki özel hastaneye gidiyor. Karabük’e veya Çankırı’ya devlet hastanesi için gitmiyor.  Biz artık Tıp Fakültesi’nin hayata geçmesiyle birlikte kadroları güçlendirerek hizmete devam edeceğiz. Hem devlet eliyle gerçekleşen yatırımlarla, hem de özel sektör yatırımlarla sağlık alanında güçlü bir il haline dönüşeceğiz. Ballıdağ ve Uğurlu’da özel sektör yatırımları ile etkin hale geçmesi bütün Kastamonulular adına son derece önemli” şeklinde konuştu.

SAĞLIK YATIRIMLARI…

2020 yılı içerisinde ilimizde yapılan yatırımlardan bahseden Ünlü, şunları ifade etti; “Bozkurt Devlet Hastanesi, 2020 yılında yapımına başlandı. 35 yataklı hastanenin yapımı devam ediyor. Hastane bittiğinde Bozkurtlu hemşehrilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Sağlık alanında bir diğer yatırım da Cide Devlet Hastanesi, hastanenin yapımına başlandı ve devam ediyor. 35 yatak kapasitesi bulunan hastane 2021 yılında halkımızın hizmetine sunulacak. 10 yataklı Küre Devlet Hastanesi’nin de yapımına başlandı. Toplum Sağlığı Merkezi (TSM), Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun (ASHİ) birleştiği bir projeyi de Ağlı’ya kazandıracağız. Doğanyurt’ta da aynı şekilde bir sağlık kompleksini halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bunlar 2020 yılı içerisinde başlayan ve devam eden projelerimiz.”

“KASTAMONU, SAĞLIK ALANINDA BÖLGEDE LİDER KONUMUNA GELECEK”

2020 yılında biten projeleri aktaran Ünlü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapılan Aile Sağlığı Merkezi’nin tamamlandığını bildirdi. Doğan Ünlü; “Yine Saraçlar Mahallesinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 istasyonu da tamamlandı ve hizmete girdi. Devrekani TSM, ASM, 112 ASHİ içinde olacağı sağlık merkezi de bu yıl içerisinde tamamladık. Tosya İlçemizde de TSM, ASM ve 112 ASHİ binası da halkımızın hizmetine sunuldu. Taşköprü TSM, ASM ve 112 ASHİ bulunduğu merkezde tamamlandı. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Sağlık alanında yatırımlarımız her daim devam edecek. İlçelerimizde bulunan hastanelerimizi de yenileceğiz. Kastamonu’yu bölgede bir sağlık merkezi haline getireceğiz. İlimiz devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürüldü, bunu daha da geliştireceğiz. Bizim sağlık alanında büyük hedeflerimiz var. Devlet hastanemizi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanemizi, ağız ve diş sağlığı ve 112 Acil İstasyonu’nun da içinde bulunduğu, morfoloji binasının da içerisinde yer aldığı bir sağlık kompleksine dönüştürme projemiz var. Fizik tedavi hastanesi 250 yataklı ve son derece modern bir hastane olacak. 2021 yılı içerisinde Tıp Fakültesi Morfoloji binası da tamamlanmış olacak. Tıp Fakültesi binası da 250 yatak kapasiteli olacak. Önemli konulardan birisi de 112 Acil İstasyonu tamamlanmak üzere. Burayı komple bir sağlık alanı olarak düşündüğümüzde, bir sağlık vadisi olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Bu ilimiz açısından son derece önemli, toplam olarak 500 yatak kapasitesi de artacak. Kastamonu, bu yatırımların tamamlanmasıyla birlikte, sağlık alanında bölgede lider konumuna gelecek” açıklamalarında bulundu.

 “BUNLAR YALANI GERÇEK GİBİ KONUŞUYORLAR”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Milletvekili Hasan Baltacı’yı kastederek yalan söylediklerini savunan Doğan Ünlü; “İkisi de CHP zihniyetinin ürünü. İkisi de uç kısımda siyaset yapma anlayışı içerisindeler, bunlara milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir. Yalanı gerçek noktasında konuşma açısından, bu iki siyasiye ödül vermek gerekiyor. Bunlar yalanı, ‘essah’ gibi konuşuyorlar. Bunu yapmayı da utanmadan devam ediyorlar. Onlar yalanlarına devam etsinler. Biz gece-gündüz demeden ilimiz için, davamız için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün hastanenin yemekhanesinin yoğun bakıma dönüştürüldüğü yalanını söyleyen CHP İl Başkanı, sağlık çalışanlarımıza iftira atarak onların moral ve motivasyonunu da bozuyor. Buna da izin vermeyiz, sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Biz her zaman sağlıkçılarımın yanındayız. Hiçbir şey yaptıkları yok aslında, tek yaptıkları; kaos çıkarmak, yalan konuşmak, olumsuzluklarla ülkeyi sıkıntılı bir sürece taşımak” ifadelerini kullandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV