'Yalan ve seviyesizlik'

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'e tepki gösterdi

'Yalan ve seviyesizlik'

AK Parti Milletvekili Metin Çelik,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'e tepki gösterdi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 'Kastamonu'yu bakana uydurdular' sözlerine 'algı yaratmaya çalışıyor' sözleriyle cevap vererek; programın tarihi hakkında bilgilendirme yaptı. CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in kendisinin konuşmasında 'Atatürk' kelimesini kullanmadığını söylemesine 'seviyesizliğe ve yalana imza atmışlar' diye cevap verdi ve konuşmasında Atatürk ismini kullandığını belirtti.

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü'nün bu yıldan itibaren aynı 57.Alay ve Sarıkamış Yürüyüşleri gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın programına alındığını hatırlatan AK Parti Milletvekili Metin Çelik,  ''Daha önceki yıllarda değişik tarihlerde (Ağustos, Haziran, Şubat, Eylül aylarında) yapılan yürüyüş, bu yıl 8-11 Haziran tarihleri arasında İnebolu’dan başlayıp Kastamonu’da sona erecek şekilde yapılmaktadır'' dedi.

''ÖNÜNE KONAN YANLIŞ BİLGİLERİ OKUYOR''

Programın gerçekleştiği gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalara değinen Milletvekili Çelik, ''Alışkın olduğumuz şekilde yine önüne konan yalan yanlış bilgileri okuyarak her yıl İnebolu’nun Kurtuluş Günü olarak 9 Haziran’da yapılan programın bu yıl Bakanın programı müsait olmadığı için 8 Haziran’a alındığını söylemiş. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Her yıl 9 Haziran’da İnebolu’nun Kurtuluş Günü değil Şeref ve Kahramanlık Günü kutlanır. Bu yıl da 9 Haziran’da düzenlenen programla kutlanmıştır.İnebolu hiçbir zaman işgal edilmemiştir ki Kurtuluş Günü olarak kutlansın. İnebolu’yu bombalayan yunan gemileri İnebolu’daki güçlü savunma karşısında karaya çıkamadan çekip gitmek zorunda kalmışlardır. 8 Haziran’da düzenlenen program ise daha önce farklı tarihlerde düzenlenmiş olup bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığının programına alınan Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü açılış programıdır.Bu durumu bildikleri halde programa katılan ve haberdar olan herkes tarafından takdir edilen Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşünün bakanlık programına alınmasından duydukları rahatsızlıktan olsa gerek hem CHP Genel başkanı, hem CHP Milletvekili olumsuz bir algı yaratmak adına bu asılsız ifadeleri kullanmışlardır'' diye konuştu.

''BÜYÜK BİR SEVİYESİZLİĞE VE YALANA İMZA ATMIŞLARDIR''

CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in, kendisinin konuşması sırasında 'Atatürk' kelimesini kullanmadığını iddia etmeleri ve tepki göstermeleri hakkında konuşan Milletvekili Çelik, ''Atatürk demediğimi belirterek büyük bir seviyesizliğe ve yalana imza atmışlardır. Bugüne kadar konuşmalarım ve paylaşımlarımda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hep hayırla yad ettiğimi, rahmet ve minnetle sürekli andığımı herkes bilir. Dün de konuşmam sırasında Atatürk dedim. Böyle olduğu halde Atatürk demeden sahneden indiğimi, Atatürk demekten imtina ettiğim yalanını yaymaya çalışanları Allah’a havale ediyorum. Bunlar hiç dönüp kendi partilerine bakmıyorlar mı? Atatürk’e Atatürk demeyeceğini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hala niye il başkanı olarak görevde tutuyorsunuz? Anlaşılan bu ve benzeri söylemler ile terör örgütünün siyasi sözcülüğünü yapan HDP ile olan ittifakınız nedeniyle partinizden kopmalar kimyanızı bozmuş. Böyle asılsız şeylerle bize saldırarak önümüzdeki süreçte yaşanacak kopmaları önlemeye çalışıyorsunuz'' ifadelerine yer verdi.

Pandemiye rağmen, Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşünün çok güzel bir şekilde icra edildiğini sözlerine  ekleyen Milletvekili Çelik, ''Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü inşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı şekilde yapılacaktır.Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum'' dedi.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER