'Yalan ve algı siyasetini bırakın'

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Sayıkoğlu, CHP'nin 'yalan siyaset anlayışı'na sahip olduğunu iddia ederek tepki gösterdi

'Yalan ve algı siyasetini bırakın'

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Sayıkoğlu, CHP'nin 'yalan siyaset anlayışı'na sahip olduğunu iddia ederek tepki gösterdi.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen YKS sınavında 2  milyon 592 bin adayın ter döktüğünü söyleyen Sayıkoğlu, ''Biz de genç kardeşlerimize başarı dileklerimizi iletmek üzere, AK Parti Gençlik Kolları olarak, Aytaç Eruz Anadolu Lisesi önünde kurduğumuz stantta birçok güzel tabloya şahit olduk. Her bir üniversite adayının heyecanına, stresine; her bir ailenin ise bekleyişine şahitlik ettik'' dedi.

AK Parti'ye gönül veren her bir partilinin amacının gençlere daha iyi bir gelecek hazırlamak olduğunu söyleyen Gençlik Kolları Başkanı, ''Gençleri geleceğe hazırlarken; onları dünyadaki rakipleriyle yarışabilir, Türkiye’yi mücadele ettiği her alanda üstün temsil kabiliyetiyle taçlandırabilir olmaları hususunda gerekli donanımı sağlamak noktasında çalışmalarımız bugüne kadar milletimizin partimize teveccühünde vücut bulmuştur.  Bizler daha iyi bir gelecek düsturuyla hareket ederken, içimizdeki yalan odaklarıyla da mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bunun en net örneğini de hafta sonu deneyimledik. T24 adlı bir siteden ‘Katarlılar’a sınavsız tıp fakültesi’ yalanına, ana muhalefet partisi başkanı başta olmak üzere tüm kademelerinin ortak olduğunu maalesef büyük bir üzüntüyle takip ettik. Sınav günü öncesinde üniversite adaylarının motivasyonlarını yalanla alt üst etmeye çalıştılar. Ancak buna hiç şaşırmadık, yalanlarına alışkınız'' dedi.

CHP cephesine 'Keşke yalana ayırdıkları enerjilerini keşke başka şeylere harcasalar'' ifadeleriyle tepki gösteren Sayıkoğlu, ''Bir yalanın arkasına kapılıp gidenler, araştırmadan sorgulamadan bunu paylaşıp çoğaltanlar; dün olduğu gibi bundan sonra da milletimizin gerekli cevabıyla karşılaşacaklardır. Bundan en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır. Bu haberi paylaşan, milleti kandıran haber sitesi T24 okuyucularından özür diledi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan da detaylı açıklamalar yapıldı. Hala yalanı sürdürmeye devam ediyorlar. Bir de tüm bunlar olmamış gibi sınav günü öğrenci kardeşlerimizle sanki hemhal olmuş gibi görüntü veriyorlar. Çamur at izi kalsın ile siyaset olmaz. Hem sayıca, hem nitelik olarak teşkilatımızın gençlerinin fersah fersah gerisinde kalan malum zihniyet; yalanlarınızla tüm motivasyonlarını etkilediğiniz gençlerin size katılacağını mı zannediyorsunuz? Bırakın bu algı ve yalan siyasetini, Kastamonu’ya ne katarız, ülkemize ne katarız onun uğraşında olalım. Gençler için yalan değil, proje üretin'' dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER