Müzik indir

21 Ocak 2021 Perşembe

MHP, ittifaka sadık

Ünlü'den CHP'ye misilleme

AK PARTİ İl Başkanı Doğan Ünlü, düzenlediği basın toplantısında CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Milletvekili Hasan Baltacı'nın eleştirilerine cevap verdi

11 Aralık 2020 Cuma 14:57
Ünlü'den CHP'ye misilleme
 

AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNLÜ'DEN CHP'YE SALVOLAR

Ünlü'den CHP'ye misilleme

AK PARTİ İl Başkanı Doğan Ünlü, düzenlediği basın toplantısında CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Milletvekili Hasan Baltacı'nın eleştirilerine cevap verdi. İl Başkanı Erbilgin'e 'kaymakam' konusu üzerinden “Bu söylemlerden çok daha ciddi konularla meşguliyetimiz var” diyerek cevap veren Ünlü, CHP Milletvekili Baltacı'ya da Ballıdağ Hastanesi üzerinden; “Ballıdağ’a gidip videolarda boy göstermek yerine buraya yatırımcı çekmeye çalışıyor mu?” ifadeleriyle yüklendi.

10 Aralık İlk Kadın Mitingi'nin 101. yıldönümünü anarak ve mitingin önemine değinerek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Ünlü, kovid-19 pandemisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Herkesin 'Türkiye gemisi' içerisinde yer aldığına dikkat çeken Doğan Ünlü; “Bizler AK Parti olarak milletimizin muzdarip olduğu her konuda, milletimizin menfaatine olacak şekilde, gerek bizlere verilen bilgiler doğrultusunda, gerekse bizlerin ulaştığımız bilgiler doğrultusunda yapılması gereken müdahaledir, yatırımdır, düzeltimdir, girişimdir adına her ne derseniz yetkimiz ve gücümüz nispetinde genel başkanımızın liderliğinde bakanlarımızla, milletvekillerimizle, tüm teşkilat mensuplarımızla, bürokrasideki görevlilerle birlikte gayret gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz” dedi.

“ŞAPKALARINI ÖNLERİNE KOYUP DÜŞÜNMELERİ GEREKİR”

Kürsüden konuşmanın marifet olmadığını savunan Ünlü; iş yapmanın, hizmet etmenin ve insanların duasını almanın asıl marifet olduğunu kaydetti. Cumhuriyet Halk Partisi'nin amacından uzaklaştırıldığını iddia eden İl Başkanı Ünlü; “Kendi emelleri için kullanan CHP il başkanı ve milletvekili, şuan icraat makamında olmadıkları için bahsettiğimiz bu hususun ne demek olduğunu anlayamazlar. Anlayabilselerdi anlatabilirlerdi ve bugün insanımız onların yanında olurdu. Kaldı ki mevcut il başkanı ve milletvekili, bu toplumun değerleri bir yana asgari müştereklerinden uzakta uç noktalarda yer alan insanlardır. İstedikleri kadar toplumun içine giriyormuş gibi görünsünler, istedikleri kadar toplumun derdini dert edinmiş gibi görünsünler, istedikleri kadar kürsülerden konuşsunlar, bu takiyye aziz milletimize sökmez. CHP’de üye olarak bulunan hemşehrilerimize de bu sökmez. Bunu CHP’deki seçmen ve üyelerin de bizden daha iyi bildiğini biliyoruz. Haliyle 19 yıldır AK Parti’yi iktidar yapan milletimizin duruşunu görmemezlikten gelen CHP il Başkanının ve milletvekilinin şapkalarını önlerine koyup günlerce düşünmeleri gerekir” diye konuştu.

“ÇARPIK BİR SİYASİ ANLAYIŞIN GÖSTERGESİ…”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Milletvekili Hasan Baltacı hakkındaki eleştirilerini sürdüren AK Parti İl Başkanı Ünlü; “Bilip bilmeden, elinize ulaşan her afaki konunun ne olduğunu araştırmadan mal bulmuş mağribi gibi, marifetmiş gibi, Amerika’yı yeniden keşfetmiş gibi, bir açık bulmuş gibi pervasızca saldırmak sadece tribünlere oynamaktır ve çarpık bir siyasi anlayışın göstergedir. Bu tavır Gazi Mustafa Kemal’in anlayışı değildir. Bu anlayışı inanıyoruz ki CHP’deki hemşehrilerimiz de kabul etmiyorlar. Ancak Kastamonu’da Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu CHP’ye gönül veren hemşehrilerimiz, orada kurulan çarkı henüz aşamadıkları için maalesef Gazi Mustafa Kemal’in fikirleriyle alakası olmayan uç başkanı ve vekilinin bu hallerini çekmek zorunda kalmaktadırlar” dedi.

“KASITLI BİLGİ KİRLİLİĞİ OLUŞTURUYORLAR”

Olumsuz algı oluşturmanın kimseye bir şey kazandırmayacağına dikkat çeken Doğan Ünlü, şöyle devam etti; “Felaket tellallığı yapmak başımızı göğe erdirmez. Vicdan, yapılan iyi şeyleri görmeyi emreder. Vicdan, iyi günde, kötü günde iyilik için çalışmayı emreder, birliği-beraberliği emreder. Vicdan, kuşandığımız sorumluluğun manasını anlamayı ve gereğini yapmayı emreder. CHP’nin uç il başkanının konuşmalarındaki samimiyetinin olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Yine de ben kendisine yol göstermesi bakımından birkaç konuda bazı hususları sizlerle paylaşıyorum. Yardımlar engellendi konusu bir çarpıtmadır. Olağanüstü bir dönem yaşandığı için maksat bütün herşeyin organize şekilde kurum ve kuruluşlar arasında bağı koparmadan, iş ve işlemlerin birden fazla tekrar edilmeden bir senkronizasyon içinde olması amacıyla yapılanları yok sayıp, yardımlar engellendi diye söylemek ve salgını fırsat olarak görmek, CHP il başkanının ve milletvekilinin sadece aziz milletimizden gerçeklerden ne kadar uzak olduklarını gösterir. CHP il başkanı, sağlık çalışanlarının sayısının artırılması gerektiğini ifade etmiş. Sağlık Bakanlığı, salgın sürecinde binlerce insanı sağlık alanında işe aldı. Personel alım süreci hala devam etmekte olup CHP il başkanı her konudan olduğu gibi bu konudan da bihaberdir. Hastaneler konusunda da kamuoyunda kasıtlı olarak bilgi kirliliği oluşturulmaktadır. Öncelikle hastanelerimizde hastalarımızın yatışlarıyla ilgili yer sıkıntımız yoktur. Vaka sayılarının en yüksek olduğu şu dönemde dahi hastanemizde sağlık hizmetleri yeterli bir şekilde vatandaşımıza sunulmaktadır. Gerek görüldüğünde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz ve ilçe devlet hastanelerimiz, hazır bir şekilde bekletiliyorhastaneye dönüştürülebilecek şekilde öğrenci yurtlarımız başta olmak üzere yerlerimiz fazlasıyla hasta ihtiyacını karşılayacak niteliktedir.”

“HASTANENİN YERİ BELLİ”

CHP İl Başkanı Erbilgin'e yemekhane ve acil koridorlarının yoğun bakım ünitesi olduğu yalanına inanmaması konusunda tavsiyelerde bulunan AK Parti İl Başkanı; “Arzu etmesi halinde hastanemizin yeri bellidir. Hastaneye giderek yoğun bakım ünitesi diye iddia ettiği yemekhanenin ve acil koridorlarının dediği gibi olmadığını görecektir. Sağlık çalışanlarını motive etmesi gerekirken, yalanlarıyla hem sağlık çalışanlarının hem de halkımızın moralini bozmaya çalışması tipik bir CHP ifsat zihniyetidir, buna hakkı yoktur” dedi.

“BALLIDAĞ'DAN PANDEMİ HASTANESİ OLMAZ”

Ballıdağ'ın fiziki yapısı dikkate alındığında pandemi hastanesi olarak uygun olmadığını sözlerine ekleyen Ünlü; “Ballıdağ hastanesi koğuş sistemine göre dizayn edilmiş bir binadır. Dolayısıyla covid hastalarının izole olarak tedavi görmesi gerektiğini göz önünde bulundurursak orayı pandemi hastanesi olarak kullanmak bu günkü şartlarda mümkün değildir. Merak ettiğim husus CHP milletvekili Ballıdağ’a gidip videolarda boy göstermek yerine buraya yatırımcı çekmeye çalışıyor mu? Ne yaptı ne yapacak bunu göreceğiz. Samimiyeti varsa bunu yapar. Ben bu güne kadar kendisinin böyle bir çabaya girdiğine şahit olmadım” dedi.

“İŞ BANKASI HİSSELERİYLE İHALEYE GİREBİLİRLER”

Özel Uğurlu Hastanesi'yle ilgili de açıklamalarda bulunan Doğan Ünlü; “Ruhsat süresiyle ilgili bakanlık nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda 4 defa uzatılmasını sağladık. Bugüne kadar iflas masasından iki defa ihaleye çıkarıldı, fakat alıcı çıkmadı. 13 Ocak 2021 tarihinde iflas masası tarafından Uğurlu Hastanesinin yeniden ihalesi yapılacaktır. Buranın hizmete girmesi için her kesimle görüşüyoruz, yatırımcıların talip olması için üstün bir gayret harcıyoruz. İnşallah özel sektör eliyle bu yatırım hizmete girecektir. Bizler de AK Parti kadroları olarak üzerimize düşen her konuda destekçi olacağımızı bildiriyoruz.  Bu noktada şunu da ifade etmek istiyorum. Bu gerçekleşecek ihalelere CHP il başkanı ve milletvekili samimiyetlerini göstermeleri bakımından boş konuşmak yerine İş Bankasındaki hisseleriyle girebilirler. Hiç olmazsa CHP’nin İş Bankası hisseleri topluma faydalı bir işte kullanılmış olur” ifadelerini kullandı.

“DEDİKODUYA VAKTİMİZ YOK”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Milletvekili Hasan Baltacı'nın, kendisinin Azdavay Kaymakamı Melih Aydoğan'la görüşmesi sonrasında yaptığı açıklamalara da değinen İl Başkanı Ünlü; “Dünya yerinden oynamış, büyük bir felaket yaşanmış gibi sosyal medyada ‘o onu dedi, bu bunu dedi’ gibi çocukça söylemlerle uğraşmaktadırlar. Bizim bu söylemlerden çok daha ciddi konularla meşguliyetimiz var. Dedikoduya maalesef vaktimiz yoktur. Siyasetçilerin bürokratlarla uyum ve koordine içerisinde olması CHP il başkanının zoruna gitmemesi gerekiyor. Kaldı ki bazı illerde CHP teşkilatlarının valiler ve kaymakamlarla görüşmelerinin olduğunu sosyal medyaya baktığınız zaman görürsünüz. Dolayısıyla böyle faydasız bir tartışma çıkarmaya çalışmak sadece vakit kaybıdır” diye cevap verdi. (Zehra Beyza Güler)

Anahtar Kelimeler: Ünlüden CHPye Misilleme

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV