'ÜÇ DEKARLIK MÜJDE'

CHP İl Başkanlığı Temmuz ayı İlçe Başkanları toplantısını CHP Taşköprü İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Taşköprü’de gerçekleştirdi

'ÜÇ DEKARLIK MÜJDE'

CHP İl Başkanlığı Temmuz ayı İlçe Başkanları toplantısını CHP Taşköprü İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Taşköprü’de gerçekleştirdi.  CHP Parti Meclisi Üyesi ve Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in katılımında Taşköprü Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleştirilen ilçe başkanları toplantısının ardından ise Halk Buluşması düzenlendi. Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı halk buluşmasının açılış konuşmasını CHP Taşköprü İlçe Başkanı Özkan Keskin yaptı. Keskin’in ardından CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ile CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı kürsüye çıktı.

KESKİN: “İLK YEREL SEÇİMDE TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİ’Nİ KAZANACAĞIZ''

İlk yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Taşköprü Belediyesi’ni kazanacaklarını belirten CHP Taşköprü İlçe Başkanı Özkan Keskin konuşmasında şunları söyledi;

“Köylerimizin yolları çamur içindeyken, köyde yaşayan vatandaşımız 21’nci yüzyılda suya, internete, telefona ulaşamazken; kamu kaynaklarını ballı ihalelerle yandaş müteahhitlerinin kasalarına aktaranların Taşköprü’ye ve hemşerilerimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. 31 Mart seçimleri bence bunun bir göstergesi olmuştur. Referandumda ortaya çıkan “hayır” iradesi ne kadar baskılanmaya çalışılırsa çalışılsın, 31 Mart’ta; İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Mersin’de, Cide’de ve Araç’ta yurttaşlarımızın ‘ben bu şekilde yönetilmek istemiyorum. Tek adam rejimini istemiyorum’ dediğini gördük. Taşköprü halkının gözlerinde ben bu umudu görüyorum. İnanıyor ve söz veriyorum ki; Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk yerel seçimde Taşköprü Belediyesi’ni kazanarak halkçı belediyeciliği Taşköprülü hemşerilerimize armağan edeceğiz. ''

HİKMET ERBİLGİN: ''AK PARTİ'NİN İŞİ YALAN SÖYLEMEK''

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise AK Parti’ye Kastamonu Belediyesi’nin su zammı talebi üzerinden yüklendi. Ülkede art arda gelen zamların tek sorumlusunun AK Parti olduğunu ancak MHP’li Kastamonu Belediyesi’nin su zammı talebine AK Parti’li belediye meclis üyelerinin ‘hayır’ oyu vererek ittifak ortağının yanında duramadığını belirten Hikmet Erbilgin, “AKP zehirli bir propaganda aygıtıdır demiştim. Bunlar elektriğe yüzde 15 zam yaparlar, bunlar doğalgaza yüzde 12 zam yaparlar, bunlar soframızdaki domatese, sebzeye ve meyveye zam yaparlar, bunlar her şeye zam yaparlar ama ittifak ortakları MHP’nin yönettiği Kastamonu Belediyesi suya zam yapalım dediğinde 'hayır' oyu verebilirler. Ülkedeki bütün yoksulluğun, açlığın sorumlusu iktidarken, bütün zamların sorumlusu kendileri iken merkezi iktidarken, MHP’li Kastamonu Belediyesi’nin suya zam talebinin yanında duramazlar, hayır derler. Çünkü Adalet ve Kalkınma Partisi’nin işi yalan söylemek, akı siyah göstermek, siyahı ak göstermektir. Bu ülkede temiz olan, bu ülkenin çıkarlarını savunan Millet İttifakı’dır, Kemal Kılıçdaroğlu’dur, Meral Akşener’dir, Temel Karamollaoğlu’dur, Demokrat Parti’dir. Biz bu dostlarımızla iktidarı el birliğiyle kurmaya hazırız. Eğer hazırız diyorsanız her birimize düşen sorumluluk ister AKP’ye oy vermiş olsun, ister MHP’ye oy vermiş olsun bu milleti yeniden millet yapmaktır, bu milleti yeniden birleştirmektir. Hakkari’den Edirne’ye, Tosya’dan Doğanyurt’a bu ülkeyi birleştireceğiz. Alın terini savunanlarla, bu ülkenin bağımsızlığını savunanlarla el ele vereceğiz. Kendi çocuklarını zenginleştirip, bizim çocuklarımız için ne hal, varsa görsün diyenlere karşı dimdik mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

BALTACI: 'ÜÇ DEKARLIK MÜJDE'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı ise CHP Taşköprü Halk Buluşması toplantısında eleştiri oklarını geçtiğimiz günlerde Kastamonu’yu ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yöneltti.

Bakan Pakdemirli’ye 300 kilogram sarımsak tohumu dağıtacaklarını müjde olarak Kastamonu kamuoyuna duyurması üzerinden sert cümlelerle yüklenen Hasan Baltacı, “Tarım bakanının tarımdan haberi yok, tarım bakanının çiftçiden haberi yok” ifadelerini kullandı.

Taşköprü’de 26 bin dekar alanda sarımsak ekildiğini, dağıtılacağı açıklanan 300 kilogram sarımsak tohumunun 3 dekar araziye bile yetmeyeceğini belirten Milletvekili Hasan Baltacı, “Geçenlerde Kastamonu Pınarbaşı’na Tarım ve Orman Bakanı geldi. Bu ziyaretten bırakın halkın haberinin olmasını iktidar partisinin ve milletvekilinin bile haberi yok. Bakanın geldiğini Cumhuriyet Halk Partisi’nden öğrendiler. Apar topar Pınarbaşı’na gittiler ve gece yarısı fotoğraf çektirdiler. Burada da kendisinden tekrar Kastamonu’yu ziyaret sözü almışlar. Tarım Bakanı özrünü defetmek için helikopterine binmiş ve Kastamonu’ya gelmiş. Paydaş toplantısı yapan bakan AKP ve MHP il başkanlıklarını ziyaret edip buradan çekip gitti. Giderken bazı müjdeler açıkladı. Bu öyle bir sistem ki; bakanın milletvekilinden haberi yok, milletvekilinin bakandan haberi yok, milletten hiç birisinin haberi yok. Yanındaki AKP milletvekilinin biri Taşköprülü olmasına rağmen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çıkmış ve müjde olarak Taşköprülü sarımsak çiftçisine 300 kilo sarımsak tohumu dağıtacaklarını açıklamış. 300 kilo sarımsak tohumu dağıtacaklarını müjde olarak duyurmuş. İşte bu öyle bir sistem ki Tarım bakanının tarımdan haberi yok, tarım bakanının çiftçiden haberi yok. Tarım bakanının bir dekar araziye kaç kilo sarımsak ekilir bundan haberi yok. Söylediği 300 kilogram sarımsak tohumuyla 3 dekar araziyi ekemezsiniz. 5 bin aile tarafından 26 bin dekar arazi ekiliyor Taşköprü’de. Bunu eşit dağıtalım deseler çiftçi başına bir diş sarımsak tohumu düşüyor. El insaf kardeşim.  Helikopterle gelmişsin, bürokratlarınla gelmişsin, yaktığın mazotun parası değil. Oralardan buraya niye geldin ki? Devletin kaynaklarını neden çarçur ediyorsun ki? Tarım Bakan 4 ton patates tohumu dağıtacağını söylemiş. 4 ton patates tohumu 10 dönüm arazi ekiyor. 1.755 kilogram sera örtüsü dağıtacağız demiş. Sordum soruşturdum 1.755 kilogram sera örtüsü 5 dönüm araziyi ya örter, ya örtmez dediler. Seraların 100 metrekare olduğunu varsaysak, 50 sera etmez. Oysa İnebolu’nun köylerinde kardan, fırtınadan yıkılan 300 sera vardı. Tarım ve Orman Bakanının bundan bile haberi yok. Halkıyla yüzleşmeyen, hesap vermeyen bir rejim kurdular. Bu rejimde her şey Erdoğan’a bağlı. O rejimde her şeyi tek adam belirliyor.  Bakanı tek adam belirliyor, bakan yardımcısını tek adam belirliyor milletvekilini tek adam belirliyor, genel müdürü, genel müdür yardımcısını, daire başkanını, il müdürünü tek adam belirliyor. İşte bu sarımsak dişleri gibi kenetlenmeyi başardığımızda ne Taşköprü’yü ne Kastamonu’yu, ne Türkiye’yi kimse yolundan çeviremez” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER