'U' dönüşünü tamamlanmıştır'

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, uyuşturucu kullanırken çekilen skandal görüntüleriyle gündeme gelen Kürşat A. ve AK Parti dönemi Kastamonu Belediyesi İle ilgili açıklamalarda bulundu

'U' dönüşünü tamamlanmıştır'

 

CHP İL BAŞKANI ERBİLGİN; BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU'NA TEPKİ GÖSTERDİ;

'U' dönüşünü tamamlanmıştır'

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, uyuşturucu kullanırken çekilen skandal görüntüleriyle gündeme gelen Kürşat A. ve AK Parti dönemi Kastamonu Belediyesi İle ilgili açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun Kürşat A. hakkındaki açıklamalarını eleştiren eleştiren Erbilgin, “İttifak uğruna bu kentin hakkını, hukukunu, iş aş bulmak için kapı kapı, şehir şehir gezmek zorunda kalan gençlerimizin geleceğini hiçe sayan Rahmi Galip Vidinlioğlu bu ifadeyle Kastamonuluları yine ve yeniden hayal kırıklığına uğratmış, bu şehrin arzu ettiği belediye başkanlığı görevini yapamadığını, yerine getiremediğini tekrar göstermiştir” dedi.

 

''SADECE BİR ÖRNEKTİR''

Kürşat A.’nın Kasım 2017 ile Mart 2019 tarihleri arasında Kastamonu Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görevi yürüttüğünü belirten İl Başkanı Erbilgin,  “31 Mart 2019 seçimlerinden sonra belediyedeki görevinden ayrılıp AKP Genel Merkezi’nde istihdam edilen H.K.A'nın  merkezinde olduğu bu fotoğraf aslında AKP iktidarı döneminin; yolsuzluk, yasadışı yollardan zenginleşme, talan, yağma düzenini, yani büyük ve esas resmi görünür kılan örneklerden sadece biridir. Kastamonu’da ve diğer tüm illerde iktidarın yerel örgütlenmesi etrafında öbeklenmiş ve kısa sürede semirmiş sayısız Kürşat A. bulunmaktadır. Gerek yerel seçimler öncesi, gerekse yerel seçimlerden sonra bu konuda birçok kez açıklamada bulunmuş, AKP dönemine ait karanlık dönemin, eş dost akraba istihdamının, konak-arazi takaslarının, arsa satışlarının ve imar usulsüzlüklerinin araştırılıp kamuoyuyla paylaşılması konusunda eleştiri ve önerilerimiz olmuştur. Ancak yetkililer nezdinde bu eleştirilerimiz dikkate alınmamış, her bir sözümüze kulak tıkanmıştır. Geldiğimiz nokta ise bir kez daha haklılığımızı ispat etmiştir” dedi.

“DOĞAN ÜNLÜ, SAADET ZİNCİRİNİN ÜZERİNİ ÖRTMEYE Mİ ÇALIŞMAKTADIR”

Bu konuda açıklama yapması gereken ilk kişi AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü olduğunu kaydeden Hikmet Erbilgin, “AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Başkanı seçildiği dönemde Kastamonu Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevine getirilen  K.A. ile ilgili tek bir şikayet almadığı için mi bu görevde kalmasına göz yummuştur? K.A. ile ilgili kendisine şikâyet gelmişse gereğini neden yapmamıştır? K.A.'nın şaibeli müdürlük dönemi sona erdikten sonra AKP Genel Merkezi’nde istihdam edilmesine kendisi mi referans olmuştur, olmamışsa referans olanlara gücümü yetmemiştir? Doğan Ünlü söz konusu olayı sahibi olduğu yerel gazetede haber yapılmasına izin vermeyerek, Kastamonu’dan AKP Genel Merkezine kadar uzanan saadet zincirinin üzerini örtmeye mi çalışmaktadır?” diye konuştu.

 

“VİDİNLİOĞLU, ‘U’ DÖNÜŞÜNÜ BUGÜN İTİBARİYLE TAMAMLAMIŞTIR”

 

Kastamonu’nun konuyla ilgili açıklama yapmasını beklediği bir diğer kişinin Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu olduğunu dile getiren Erbilgin, Belediye Başkanı Vidinlioğlu’nun olayları yakından takip eden Kastamonu medyası yerine ulusal yayın organına demeç vermesini eleştirdi. Galip Vidinlioğlu’u eleştiri yağmuruna tutan CHP İl Başkanı Erbilgin, şu ifadeleri kullandı; “Yaptığı açıklamada K.A.'yı bir kez gördüğünü söyleyen Rahmi Galip Vidinlioğlu, seçim döneminde bizim söylemlerimiz üzerinden kurguladıkları seçim propagandası çerçevesinde gündemden düşürmedikleri AKP dönemi yolsuzluk iddialarıyla ilgili ‘Biz seçim döneminde yapacağımız projeleri söyledik’ açıklamasında bulunarak göreve geldiği günden sonra başlayan ‘U’ dönüşünü bugün itibariyle tamamlamıştır. Kastamonulular yerel seçimlerde tercihini Rahmi Galip Vidinlioğlu’ndan yana kullanıp AKP dönemindeki rüşvet ve yolsuzlukları ortaya çıkarma görevini de kendisine vermiştir. Vidinlioğlu’nun, ‘İsteyen herkes suç duyurusunda bulunabilir’ diyerek sorumluluktan kaçması seçilmiş belediye başkanından beklenen bir açıklama değildir. İttifak uğruna bu kentin hakkını, hukukunu, iş aş bulmak için kapı kapı, şehir şehir gezmek zorunda kalan gençlerimizin geleceğini hiçe sayan Rahmi Galip Vidinlioğlu bu ifadeyle Kastamonuluları yine ve yeniden hayal kırıklığına uğratmış, bu şehrin arzu ettiği belediye başkanlığı görevini yapamadığını, yerine getiremediğini tekrar göstermiştir.”

“KASTAMONU BELEDİYESİ YÖNETİMİYLE İLGİLİ MUTLAKA SORUŞTURMA BAŞLATMALIDIR”

AK Parti dönemi Kastamonu Belediyesi ile ilgili de konuşan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Merkezden çepere genişlemiş, tepeden aşağı derinleşmiş, birbirlerinin hem günah hem suçlarını örten, örtemedikleri zaman devleti, iktidarı, cemaatleri, zaman zaman mafyayı yahut ortak dava söylemini arabulucu yapan bu çıkar ağının Kastamonu ayağı ortaya çıkarılmalı, yaşanan olayın arkasındaki sis perdesi mutlaka aralanmalı Cumhuriyet Savcılarımız AKP dönemi Kastamonu Belediyesi yönetimiyle ilgili mutlaka soruşturma başlatmalıdır” ifadelerini kullandı. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER