‘Türkiye Cumhuriyeti yılmaz bir iradenin eseridir’

Kastamonu Ülkü Ocakları, Cumhuriyetimizin ilanının 98’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndan Kışla Parkı’na Gençlik Yürüyüşü düzenledi

‘Türkiye Cumhuriyeti yılmaz bir iradenin eseridir’

Kastamonu Ülkü Ocakları, Cumhuriyetimizin ilanının 98’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndan Kışla Parkı’na Gençlik Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Yüksel Aydın, MHP İl Başkanı Emin Çınar, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda dernek başkanı da katıldı. Ülkü Ocakları, yürüyüşün ardından Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda Cumhuriyet Konseri düzenledi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez sanatçıları Yıldırım Yıldızdoğan ve Kaya Kuzucu’nun sahne aldığı konser de yoğun ilgi gördü.

“CUMHURİYET, MİLLİ İRADENİN VARLIĞIYLA ANLAMLI VE BAKİ KALACAKTIR”

Konserin ardından açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı Haluk Yakar; “98 yıl evvel, pak ve parlak bir mazinin ilhamıyla; imanın ihtişamı, milli ruhun irade ve irfanıyla çetin yollar aşılmış, zor başarılmıştır. Türk’süz Anadolu hesabı yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevap Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir. Zalime korku, mazluma güven veren; milli birlik ve beraberliğin güvencesi haline gelen Türkiye Cumhuriyeti; bağış, lütuf veya hediye değildir. Her şeyden önce inancın, imanın ve yılmaz bir iradenin eseridir. Haklı ve haysiyetli bir mücadelenin karar ve kıvancıdır. 29 Ekim 1923 tarihi diriliş ve yükseliş eşiğidir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacak ve de önünü kesmeye, önüne geçmeye hiçbir hainin, hiçbir düşman emelin gücü yetmeyecektir. Ülkücüler daima Cumhuriyetine sahip çıkacak yeni işgal denemeleri, yeni saldırı ve komplolar Ülkücü hareketin surlarını, hisarlarını hiçbir zaman aşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, Milliyetçi Ülkücü Hareketin namus ve haysiyetine emanettir. Cumhuriyet, bu milli iradenin varlığıyla anlamlı ve baki kalacaktır. Bu itibarla Cumhuriyet’in ilanına giden zorlu ve çileli kurtuluş süreci hepimiz için rehber olacak, gerekirse aranılan cesaret ve atılganlık Türk tarihinin raflarından hiç düşünmeden indirilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yapan ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini hürmet ve şükranla anıyorum. Aziz Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER