Müzik indir

19 Ocak 2021 Salı

‘Halk perişan halde’

Tesadüf mü, ziyaret mi?

Dünya kadar derdin arasında, Kastamonu siyasetinin gündemi

01 Aralık 2020 Salı 11:32
Tesadüf mü, ziyaret mi?
 

AZDAVAY Kaymakamı Melih Aydoğan'ın AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü'yle bir araya gelmesi ve Ünlü'nün bunu sosyal medya hesabından paylaşması, Kastamonu'daki siyaset kazanını kaynattı. İlk olarak CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin; “Bu memlekette sadece AKP mi var?” ifadeleriyle tepki gösterirken, CHP Milletvekili Hasan Baltacı da, “Liyakat geleceği kurtarır kaymakam” ifadeleriyle tepki gösterdi.

CHP cephesinden gelen bu tepkilere karşı İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal; “Biz sizlere il başkanı ve milletvekili olamazsınız demedik, ahlaksız ve çirkin siyasetle bir yere varmazsınız dedik” ifadeleriyle cevap verirken, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek de, “Rabbim şahit olsun biz bu ziyarette il başkanımız ve meclis başkanımızın girişimleriyle, Turizm Bakanımız ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik ve Suğla Yaylası Turizm Projesi için 1 milyon yardım ödeneği çıkarttık” ifadelerini kullanarak cevap verdi.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in ziyaret fotoğrafına atıfta bulunarak; “Devlet adamı olmak ile kaymakam olmak arasında çok fark var. Biz kaymakam olamaz demedik. Liyakat, devleti temsil edenlerin herkese eşit ve adil bir mesafede olmasıdır'' ifadeleriyle tartışmanın fitilini ateşlerken, Milletvekili Hasan Baltacı da “'Tek adam döneminin binlerce fotoğrafından sadece biri. Sadakat bugünü, liyakat geleceği kurtarır kaymakam” ifadeleriyle CHP İl Başkanına destek vermişti.

PARÇAL: “YALAN SİYASETLE SALDIRANLARI KINIYORUZ”

CHP tarafından gelen tepkiler üzerine İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal; “Azdavay kaymakamımız ve belediye başkanımızın iş yerime yaptıkları özel ziyaret esnasında İl Başkanımız Doğan Ünlü’nün de tesadüfen karşılaşması üzerine hayırlı olsun dileklerini ileten Azdavay kaymakamımıza büyük bir ahlaksızlıkla ve yalan siyasetle saldıranları esefle kınıyoruz. Biz sizlere il başkanı ve milletvekili olamazsınız demedik, ahlaksız ve çirkin siyasetle bir yere varmazsınız dedik'' diye cevap verirken,  Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek de; “Rabbim şahit olsun, biz bu ziyarette il başkanımız ve meclis başkanımızın girişimleriyle, Turizm Bakanımız ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik ve Suğla Yaylası Turizm Projesi için 1 milyon yardım ödeneği çıkarttık.  Allah'ım sizi bildiği gibi yapsın” ifadeleriyle CHP'ye tepki gösterdi.

ERBİLGİN: “KOMİK DURUMA DÜŞÜYORSUNUZ”

Bunun üzerine bir açıklama daha yapan CHP İl Başkanı Erbilgin; “AKP İl Başkanı Doğan Ünlü: ‘Azdavay Kaymakamı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu', İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal: ‘İl başkanımız ile kaymakam benim işyerinde tesadüfen karşılaştı', Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek: 'Ziyaret de yok, tesadüf de yok, turizm bakanımız ile telefon görüşmesi yaptık', Hadi bir mola alın en azından ne diyeceğiniz konusunda anlaşın. Yoksa komik duruma düşüyorsunuz. Allah şeytana benzeyen insanların şerrinden korusun, hakkında bakanlıkça soruşturma izni verilenlerin şerrinden korusun. Adaletin tecelli etmesine vesile olsun” diye cevap verdi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler: Tesadüf MüZiyaret Mi?

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV