“Sürekli yalan söylüyorlar”

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’i ve Milletvekili Hasan Baltacı’yı topa tutan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bay Kemal’in Kastamonu’daki temsilcileri de, 7/24 yalan söylemeye devam ediyorlar” ifadesini kullandı

“Sürekli yalan söylüyorlar”AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNLÜ, CHP’Lİ ERBİLGİN VE BALTACI’YI HEDEF ALDI:

“Sürekli yalan söylüyorlar”

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’i ve Milletvekili Hasan Baltacı’yı topa tutan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bay Kemal’in Kastamonu’daki temsilcileri de, 7/24 yalan söylemeye devam ediyorlar” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Erbilgin’in, Kastamonu’da sağlık alanında yatırım yapılmadığını söylediğini savunan AK Parti İl Başkanı Ünlü, sağlık alanındaki yatırımlarla ilgili bir canlı yayın gerçekleştirdiklerini ve Kastamonu’daki yatırımları, bir programa zor sığdırdıklarını iddia etti. İl Başkanı Ünlü, Erbilgin ve Baltacı’yı hedef göstererek, “Bunların gözleri var, görmüyorlar, kulakları var, duymuyorlar. Dilleri doğru söylemeyi unutmuş. Sürekli yalan söylüyorlar” dedi.

“YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARI GÖRMEZDEN GELİYORLAR”

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin düzenlediği basın toplantısında AK Partililere bir dizi eleştiride bulunmuştu. Erbilgin’in eleştirilerine cevap veren İl Başkanı Ünlü, şunları söyledi; “Ülkemizde yatırımlar devam ederken, ilimizdeki yatırımlar da durmuyor. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle; ‘7/24 yalan söylemeye devam ediyor’. Tabi Bay Kemal’in Kastamonu’daki temsilcileri de, CHP’nin buradaki temsilcileri de 7/24 yalan söylemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı, Kastamonu’da yatırım yapılmadığını, sağlık alanında yatırım olmadığını söyledi. Biz sağlık alanında geçen bir program yaptık, bir programa zor sığdırdık. Bütün ilçelerimizde sağlık alanındaki yatırımlar devam ediyor. Birçoğunu bitirdik, birçok hastanemizin de yapımına devam ediliyor. Aile Sağlığı Merkezlerimiz yapımına devam ediliyor. Geçen yıl, devlet hastanemizde iç donanım olarak, bakanlığımızın göndermiş olduğu 25 milyonluk malzeme ekipman desteği verildi. Bizim sağlık alanında yaptığımız yatırımları görmezden geliyorlar. Ama halkımız bunu, çok iyi biliyor. Onları üzmeye devam ediyoruz, onlara hizmet nasıl yapılıyormuş göstermeye devam ediyoruz.  Allah’ın izniyle, fizik tedavi hastanemizi de, ek binamızı da yapacağız. Kalan sağlık alanındaki diğer yatırımları da tamamlayacağız. Biz her zaman; yaparsa, AK Parti yapar diyoruz. Bugüne kadar nasıl yaptıysak, bundan sonra da sağlık alanındaki yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz.”

“ONLAR KONUŞACAK, BİZ YAPACAĞIZ”

Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarının Kastamonu’da olmadığını söyleyenlerin olduğunu savunan Doğan Ünlü; “1-2 yıldır ilimizde, 50’ye yakın okulumuzun birçoğu yenilendi ve yenilenmeye de devam ediyor. Bunların; gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, dilleri doğru söylemeyi unutmuş. Sürekli yalan söylüyorlar. Geçen gün Tosya’daydık. Tosya’dan da söyledik. Tosya ilçemizde, 2020 yılında başlayan ve devam eden projeleri bir günde, biz ziyaret edemedik, yetiştiremedik. Ve bunların içerisinde 9 tane okulumuz var. Milli eğitim Bakanlığı yatırımlarında Kastamonu ilk 3 arasında yer alıyor. Önümüzdeki süreçte, Milli Eğitim Bakanlığımızın yatırımları devam edecek, eksik kalan ve yapılması gereken okulları da her zaman yaptığımız gibi, biz yapacağız. Onlar konuşacak, biz yapacağız” dedi.

“SENİ SÖYLEDİ DİYE HANGİ YATIRIMI YAPACAĞIZ?”

İnebolu Yolu’na bin lira para ayrıldığını iddia eden Erbilgin’e yüklenen Ünlü, “Kimin aklıyla oynuyorsun sen?” dedi. İnebolu Yolu’nda 450 kişinin çalıştığını savunan İl Başkanı Ünlü bu yıl yapacakları iş tutarının; 500-600 milyon lira olduğunu savundu. Daday Yolu’yla ilgili de CHP Milletvekili Hasan Baltacı’ya yüklenen Ünlü; “Daday Yolu’yla ilgili de, o gün de ihale yapılmayacak diyorlardı. Bu yolun ihalesi durdu diyorlardı. Biz ne demiştik; o yol yapılacak, yol yapılırken bile yalan söylüyorlardı. Milletvekili Baltacı, o gün yalan söylüyordu. Biz ne dedik; bu yol yapılmaya devam ediliyor, ihalesi de yapılacak, tamamlanacak dedik. Şükürler olsun, ihalesini yaptık. Azdavay-Ağlı arasındaki yolun ihalesini yaptık. Kırık tünelimiz devam ediyor. Diğer yollarımız devam ediyor. Utanmadan, uslanmadan, sıkılmadan yalan söylemeye devam ediyorlar. Ben bu zavallı siyaset anlayışını, Kastamonu halkına havale ediyorum. Bir de utanmadan diyorlar ki; Baltacı’nın girişimiyle Daday Yolu yapılmış. Hangi girişiminle bugüne kadar ne yaptın? Milletvekili olduğun günden bu güne bir arpa boyu yol aldın mı? Bir dikili ağacın var mı? Seni söyledi diye, seni niye itibar edip de; hangi yatırımı yapacağız? Milletvekillerimiz, gece gündüz demeden koşturuyorlar. Bizler Kastamonu’nun tüm yapılacak, yatırımlarını takip ediyoruz. Her alanda yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor” diye kaydetti.

“KARŞIMIZDAKİ ZİLLET İTTİFAKINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Geçtiğimiz günlerde 112 Acil Çağrı Merkezi’nin açılışını yaptıklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “3 Şubat’ta MİEM’in ihalesini yaptık. 2021 yılı içerisinde de hükümetimizin bütün yatırımları Kastamonu’muzda hızla devam ediyor. Biz, başkaları gibi laf üretmiyoruz. İcraat üretiyoruz, proje üretiyoruz, halkımıza hizmet üretiyoruz ve hizmet etmeye de devam edeceğiz. Onlar kendi partilerindeki milletvekillerinin istifalarına baksınlar. Onlar kendi partilerinin içindeki şerefsizce, ahlaksızca olan olaylara baksınlar. Tacizlere, tecavüzlere baksınlar. Geliyorlar, bir de Cumhur İttifakı’na laf ediyorlar. Cumhur İttifakı onların kurduğu zillet ittifakı gibi kapalı kapılar ardında, karanlık odaklarla, karanlık düşüncelerle kurulmuş bir ittifak değil. Cumhur İttifakı; 15 Temmuz’da, hain FETÖ terör örgütü üyeleriyle olan mücadele de kurulmuş, bir kutlu ittifaktır. Cumhur İttifakımızla beraber 2023 hedeflerine doğru hep beraber çalışacağız. Karşımızdaki zillet ittifakına da fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER