'Seçimin ertelendiği her günün bir bedeli var'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, TELE1 ekranlarında İsmail Dükel'in hazırlayıp sunduğu "Habere Doğru" programının konuğu oldu

'Seçimin ertelendiği her günün bir bedeli var'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, TELE1 ekranlarında İsmail Dükel'in hazırlayıp sunduğu "Habere Doğru" programının konuğu oldu.

Milletvekili Hasan Baltacı’nın programda ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin 'Susurluk'la hesaplaşması halinde, bugün yaşanan durumların hiç birinin olmayacağını söyleyen Baltacı, ''Bugün geldiğimiz noktada AKP Susurluk’un kurumsallaşmış hali. Kadrolarıyla birlikte. O günkü kadroları da tasfiye etmemiş. O günkü kadrolara yeni aktörler eklemiş, sağda solda olanları da getirmiş birleştirmiş, zincire yeni halkalar eklemiş. Saadet zincirini genişletmiş. Tabiri caize Susurluk’u kurumsallaştırmış. Şimdi de Türkiye Susurluk sancısını yaşıyor. Hesap soramadığı, gizlediği, sakladığı, hep dibe doğru ittiği kirli ilişkileri şimdi kusuyor Türkiye'' dedi.

''HABERİN VARSA NİYE BÖYLE KONUŞUYORSUN?''

Türkiye'de maden özelleştirilmelerinin sorgulanması gerektiğini sözlerine ekleyen Baltacı, ''Belediye ihalelerine bakmak lazım. Kamu İhale Kanunu’nu sorgulamak lazım. Mega projelere bakmak lazım. 12 kat artan örtülü ödeneğe bakmak lazım.  Yargı neden bu kadar sessiz. Bu kadar iddia varken, bir savcı çıkıp da şu iddialardan birisi doğru mudur değimlidir diye niye bu iddiaların biri için bile iddianame hazırlayamıyor.  Türkiye’de 500 yıldır devam eden bir propaganda var. Padişah dönemlerinde bile vardır. Padişah bir yere bir Kadı gönderir. Vali gönderir. O Kadı veya Vali halka zulüm ettiğinde hemen padişahın bundan haberi yok derler. 20 yıldır da Cumhurbaşkanı Erdoğan için bunu söylüyorlar. Erdoğan’ın bundan haberi yok diyorlar. Erdoğan’ın yolsuzluktan haberi yok, Erdoğan’ın mafyadan haberi yok, Erdoğan’ın açlıktan haberi yok, olsa bunlara müdahale eder diyorlar. Haberin yoksa neden Cumhurbaşkanlığı yapıyorsun? Haberin varsa niye böyle konuşuyorsun?'' diye konuştu.

''VATANDAŞ ERKEN SEÇİM İSTİYOR''

Toplumun ve esnafın; kendilerinden erken seçim talep ettiğini kaydeden CHP Milletvekili, ''Biz de istiyoruz. Kastamonu’da bölge toplantıları yapıyoruz. Köy köy dolaşıyoruz. Köylü diyor ki; sandığı kuralım biz gereğini yapacağız diyorlar. Demirören, 750 milyon dolar kredi çekmiş ödememiş, köylünün traktörü, tarlası hacizde. Oğlu, kızı işsiz. Köye döndüremiyor. Köye dönmenin bir maliyeti var. Köye dönmek öyle kolay bir iş değil ki. Traktörün olacak, tarlan olacak. Ekmeye biçmeye paran olacak. Haliyle vatandaş bunu görüyor.  Türkiye’nin önündeki en büyük engel AKP iktidarıdır. Seçimin ertelendiği her günün bir bedeli var bu ülkeye. O bedel o fatura giderek ağırlaşıyor. Biz de diyoruz ki o fatura, o bedel daha da ağırlaşmadan işi ehline bırakın diyoruz. Biz bu ülkede üretilen tüm zenginlikleri hakça adilce paylaşacağız'' dedi.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER