'Özür bekliyorum'

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü programında yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu

'Özür bekliyorum'

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü programında yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Hikmet Erbilgin, AK Parti Milletvekili Metin Çelik’in programdaki konuşmasının kaydını açarak Atatürk ifadesini yalnızca “Atatürk ve İstiklal Yolu” derken kullandığına dikkat çekerek, kendisini ve CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’yı 'seviyesizlik ve yalancılıkla' itham etmesi dolayısıyla  özür dilemeye davet etti.  Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü'nde siyasi marşların çalındığını söyleyen Erbilgin, ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Kastamonu ziyareti üzerinden AK Parti cephesine de eleştirilerde bulundu.  

ERBİLGİN; '' ATATÜRK DEDİM DİYEBİLMEK İÇİN, 13 KEZ ATATÜRK İFADESİNİ KULLANDI”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik'in kendisi hakkındaki ithamlarına cevap veren CHP İl Başkanı Erbilgin, ''Programın ismi dışında, Atatürk ve İstiklal Yolu yürüyüşü demek dışında Metin Çelik program boyunca bir kez Mustafa Kemal ve Atatürk demedi. Buradan kendisini müfteri ilan ediyorum. Ancak burada iyi olan bir şey var Metin Çelik, ben Atatürk dedim diyebilmek için sosyal medyada yaptığı açıklamada tam 13 kez Atatürk ifadesini kullandı. Bundan memnun olduğumuzu kendisine de iletmek isterim'' diye kaydetti.

“BİRBİRLERİNDEN HABERLERİ YOK”

İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal'ın sözlerine de cevap veren İl Başkanı Erbilgin, AK Parti kaynaklarının İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü ile  Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’nü, ulusal  düzeyinde kutlanacağını ilan ederken İl Genel Meclis Başkanı da bunun aslında bir yerel kutlama olduğunu ve  8 Haziran’ın farklı 9 Haziran’ın farklı olduğunu ifade ettiğini söyledi.

'Kaymakam' olayına atıfta bulunarak, Milletvekili Metin Çelik ve İGM Başkanı Güray Parçal arasında 'uyumsuzluk' olduğunu iddia eden Erbilgin, ''Bunlar sabah kalkıp akıllarına ne gelirse o açıklamayı yapıyorlar.  Bunların daha birbirlerinden haberi yok. İl Genel Meclisi Başkanı’nın da Bakanı’nı dinlemediğini anlıyoruz” dedi.

“BU ÜLKENİN HİÇ MARŞI YOKMUŞ GİBİ...''

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü'nde çalınan marşlara da tepki gösteren Erbilgin,  ''Bu ülkenin hiçbir marşı yokmuş gibi bu ülkenin hafızaya nakşedilmiş hiçbir marşı yokmuş gibi bir siyasi partinin seçim propagandasını sağlayan müziği çaldılar. İl Başkanı olarak yadırgadım mı? Kesinlikle yadırgamadım. Çünkü AKP, kendi seçim müziğini, bir ülkenin tarihine entegre etmekte ne kadar mahirse, kendi il ve ilçe başkanları Yargıtay'a hakim ve savcı yapmakta da o kadar mahir. Keşke o yürüyüşte bütün ulusu bütün Türkiye’yi bütün Kastamonu’yu birleştirecek marşlarla çocuklarımızı yürütselerdi. AKP zehirli bir propaganda aracıdır” ifadelerine yer verdi.

''BAKAN GELİYOR, HABERLERİ YOK''

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye protokolün eşlik etmemesine de değinen CHP İl Başkanı, ''Ülkenin atanmış bakanı ilimize geliyor,  Doğan Ünlü’nün haberi yok, Bakan’ın yanında değil. Mecliste bizi temsil etsin diye seçip gönderdiğimiz iktidarın Milletvekili‘nin bakandan haberi yok varsa da yanında değil. Bakan seçilmişleri istememiş. Bakanın Başkanı istememiş. Bakan kendi milletvekilini istememiş. Sessiz sedasız gelmiş Pınarbaşı’na ziyaretini yapmış. Şu saate kadar İktidarın il Başkanının ve milletvekilinin ve diğer ilçe başkanlarının sosyal medyada bakan şehrimizde diye bir tane açıklaması yok. Bu nasıl bir acziyettir? Bu nasıl Kastamonu’yu savunmaktır? Bu nasıl siyaset yapma halidir?  Metin Çelik, milli iradenin tecellisi, atanmış bakanın şehre geldiğinden haberi yok. Bunu da Kastamonuluların takdirine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı, ayrıca AK Parti Milletvekili Metin Çelik'i kendisinden özür dilemeye şu sözlerle davet etti; ''Metin Çelik’i  şahsımdan ve bizlerden özür dilemeye davet ediyorum. Kendi kamera kaydını kendi basın toplantısını muhtemelen dinlememiş” dedi.  (Alperen Erkuş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER