‘Önceki dönem gibi yemeye devam ediyorlar’

CHP İl BAŞKANI ERBİLGİN'DEN BELEDİYE BAŞKANI VİDİNLİOĞLU'NA TEPKİ:

‘Önceki dönem gibi yemeye devam ediyorlar’
banner72

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Millet Bahçesi ve seçim öncesi vaatlere atıfta bulunarak Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na yüklendi. Belediyenin temsil ve ağırlama giderleriyle ilgili bir konuşan Erbilgin; “Tıpkı önceki dönem gibi tıksırıncaya kadar yemeye devam ediyorlar” dedi.

Millet Bahçesi'nin 41 milyon liraya ihaleye çıktığını hatırlatan İl Başkanı Erbilgin; “Ama biz biliyoruz ki; iktidarın açıkladığı hiç bir ihale söylenen rakamlara bitmedi. Bu 41 milyon, Kastamonu Belediyesinin açıklanan borcunun yarısı. Eğer Kastamonu Belediyesi’nin borcu artmışsa, bu ihale rakamının da artacağını herkes bilmeli. Çünkü, Adalet ve Kalkınma Partisi; kendi yandaşlarını zengin etmenin aracı olarak ihale düzenliyor. Öncesinde Alparslan Türkeş Botanik Parkı olan, 937 ada 371 parseli satılığa çıkardılar. Belediyeler elbette parsel satar ama şunu hiç unutmayalım, Kastamonu'da satılan hiç bir parsel bugüne kadar Kastamonuluların hayrına olmamıştır. Kendi yandaşlarını zengin etmişlerdir'' diye konuştu.

KastaMall üzerinden önceki dönem belediye yönetimine yüklenen Hikmet Erbilgin; “Kastamonuluların cebinden yaklaşık 60 milyon lira çalınmıştır. İnebolu Yolu'nda 20 milyon liraya satışa çıkarılan parsel daha sonra 10 milyon liraya satılmıştır. Konak-arsa takaslarından zengin olanları sakın unutmayın” ifadelerini kullanarak, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na şöyle seslendi; “Yerel seçimlerden önce teleferik konusunu gündeme taşıdı. Burayla ilgili referandum yapacağım dedi. Ama ne referandum yapabildi, ne tamamlayabildi, ne de o ucube ayakları sökebildi. Bizim çağrımız şu, eğer yatırım süreci tamamlanmışsa hemen faaliyete geçir Kastamonuluların hizmetine sun, tamamlanmamışsa o ucube ayakları oradan sök. Bunu yapması gerekiyor. Sayın Vidinlioğlu, her sürecin şeffaf olacağını söyledi. Geçen rakamlar verdim, temsil ve ağırlama giderleri için yaklaşık 10 milyon 530 bin lira, ayda 440 bin lira haftada 100 bin lira demek. Tıpkı önceki dönem gibi tıksırıncaya kadar yemeye devam ediyorlar. Şimdi Kastamonu Belediyesiyle ilgili bir tartışma olduğunda sürekli Tahsin Babaş işaret ediliyor. Tahsin Babaş'ın döneminde o mecliste 11 tane de Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyesi vardı ve hiç birisi de bir karara itiraz etmedi ve uyum içerisinde karar alıyoruz dediler. Öyleyse geçmiş dönemde çalınan her kuruşta Milliyetçi Hareket Partisi'nin de vebali var. Geçmiş dönemde yapılan her yapılan yağmada vebali vardır. Uçak kafe vardı, millet kıraathanesi olarak. Hiç kullanılmadı. Şimdi o uçak kafeyi de kaldırıyorlar.”

Kastamonu'da israf ve yolsuzluğun olduğunu öne süren Erbilgin; “Kastamonu'nun geleceği çalınırken, AK Parti ve MHP'nin yöneticileri; milletvekilliği adaylığı açıklamakla meşguller. AK Parti'nin eski milletvekili yeniden milletvekilliği adaylığı açıklamakla meşgul” diye konuştu. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER