Müzik indir

03 Mart 2021 Çarşamba

'Milletin cebinde para yok'

Neslihan Kaya güven tazeledi

AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanlığı 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi

15 Şubat 2021 Pazartesi 10:24
Neslihan Kaya güven tazeledi
 

Neslihan Kaya güven tazeledi

AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanlığı 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kastamonu Belediyesi Nikâh ve Konferans Salonu’nda yapılan kongrede, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajı izlendi.

KAYA; “GÖNÜLLERİ FETHETMEK SEVDASIYLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Tek liste halinde gidilen kongrede güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçilen AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya Tufan, kongrede katılımcıları selamlayarak şu ana kadar emeği geçen tüm teşkilat başkan ve yönetimlerine teşekkür etti.

Gönülleri fetih ederek yoluna devam ettiklerini söyleyen Başkan Tufan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmasında; “Adalet ve Kalkınma Partisi’ni yani aşkımı, sevdamı, tutkumu, kavgamı; önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum” diyerek biz kadınların üzerine büyük bir sorumluluk yükledi. Bizler, bu bilinç ve sorumlulukla dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönle köprüler kurarak, gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“KASTAMONULU KADINLARIMIZ, BİZ KADINLARA REHBER OLACAK BİR MİRAS BIRAKTI”

Kadınların tarih boyunca ön safta yer aldığını belirten Başkan Neslihan Kaya Tufan, “Türkiye kadınları tarih boyunca istiklal mücadelelerinde daima ön safta yer almışlardır. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev alan, Şerife Bacılar, Hafız Selman İzbeliler, Halime Çavuşlar, Kara Fatmalar, Rahime Kaptanlar ve 10 Aralık 1919’da ilk kadın mitingini düzenleyerek dünyaya sesini duyuran Kastamonulu kadınlarımız, biz kadınlara rehber olacak bir miras bırakmışlardır. İşte o mirasın eseri olan bu millet 15 Temmuz gecesinde ayağa kalkmıştır. Kadını ile erkeği ile kendilerini siper etmişlerdir. Ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği en yüksek tonla diyoruz ki; başaramayacaksınız, birliğimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyecek, ezanlarımızı dindiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız. Biz inanıyoruz ki kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar” diye konuştu.

“2023 HEDEFLERİMİZE AK KADINLARIMIZLA BİRLİKTE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

AK Parti’nin mazlumların ve Türk milletinin umudu olduğunu vurgulayan Başkan Kaya Tufan, şunları kaydetti: “AK Parti, temelleri Söğütte atılmış, geleceği Çanakkale’de çizilmiş, kaderi Cumhuriyet ile ivme kazanmış bir siyasi harekettir. AK Parti, Sultan Alparslan’ın, Osman Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyeti, Sultan Abdülhamit, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan’ın hayalidir. Zalimlerin ensesinde nefesini hissettiren, dünyaya adaleti öğreten, bu milletin ve tüm mazlumların umududur. AK Parti ile ‘İnandığın Yolda Yürü’ diyerek, 2023 hedeflerimize AK Kadınlarımızla birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. Unutmayalım ki taşları eriten suyun çokluğu değil sürekliliğidir. Bu nedenle benden önceki emeği geçen, başta kurucu başkanlarımız olmak üzere tüm Kadın Kolları Başkanlarımıza ve birlikte emek veren tüm dava arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yeni Türkiye, Yeni Güç, Kadın 2023 hedefinde ‘Durmak yok, yola devam’ diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun”

Öte yandan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in kongreye katılmaması dikkatlerden kaçmazken, kongreye mesaj göndererek kutlamada bulundu. Dikkat çeken başka bir detay da Kastamonu MHP Kadın Kolları’nın da kongreye katılımı oldu. (Zehra Beyza Güler)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV