‘Ne güçleri, ne de nefesleri yeter’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Alaattin Çakıcı arasındaki yaşanan polemik dolayısıyla CHP İl Başkanlığı tarafından dün Nasrullah Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi

‘Ne güçleri, ne de nefesleri yeter’

 

KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK AÇIKLAMASI YAPAN CHP İL BAŞKANI ERBİLGİN:

‘Ne güçleri, ne de nefesleri yeter’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Alaattin Çakıcı arasındaki yaşanan polemik dolayısıyla CHP İl Başkanlığı tarafından dün Nasrullah Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi. Düzenlenen basın açıklamasına; CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, partili belediye başkanları, belediye ve il genel meclisi üyeleri, parti teşkilatındaki isimler ile partililer katıldı. Türkiye’yi 90’lı yıllardaki gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyenlerin olduğunu döneme geri döndürülmeyeceğini söyleyen Hikmet Erbilgin, şu şekilde devam etti; “Ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 2. yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır.''

“SİZDEN KORKMADIK Kİ, GÖLGENİZDEN KORKALIM”

Türkiye’yi 90’lı yıllardaki gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyenlerin olduğunu döneme geri döndürülmeyeceğini söyleyen Hikmet Erbilgin, şu şekilde devam etti; “Ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 2. yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi de Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir. ‘Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir. Gece yarısı televizyonlara bağlanma ihtiyacı hisseden İçişleri Bakanı, bu tehdit karşısında hala sus-pus ise ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir. Sizden korkmadık ki, gölgenizden korkalım. Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan iş insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen gerçek vatansever milyonlarına saygı ile duyururuz.”

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÜÇÜNCÜ ORTAĞI MAFYADIR”

Cumhurbaşkanı’nı işaret ederek; ‘şiir okuduğu için hapse düşmesini siyasi yaşamı boyunca bir demokratik mağduriyet’ olarak kullandığını söyleyen Erbilgin; “Tek adam’ın iktidar ortağı, son olarak muhbirliğe soyunup genel başkanımızın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler. Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler. Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar. Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı Mafyadır. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır. Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan ve O’nun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen Şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır. Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin konu hakkında hukuksal sürecin bir an önce başlatılması gerektiğini vurguladı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER