Müzik indir

04 Aralık 2020 Cuma

Mart'a dönüyoruz!

MERHUM MENDERES DÖNEMİN TÜRKİYE'SİNE ÇAĞ ATLATMIŞTIR

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, yaptığı yazılı açıklamada, 27 Mayıs Darbesi'nin Türkiye'de ileriye dönük toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik anlamda tamir edilmesi güç tahribatlara yol açtığını belirtti.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 17:37
MERHUM MENDERES DÖNEMİN TÜRKİYE'SİNE ÇAĞ ATLATMIŞTIR
 


AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, yaptığı yazılı açıklamada, 27 Mayıs Darbesi'nin Türkiye'de ileriye dönük toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik anlamda tamir edilmesi güç tahribatlara yol açtığını belirtti.

27 Mayıs sürecinin Türk siyasi tarihinde kapanmayan yaraların açılmasına neden olduğunu belirten Ünlü, şunları kaydetti:

"Merhum Menderes, fabrikalar, yollar, barajlar, köprüler ve daha pek çok teknik ve mimari projeyle dönemin Türkiye'sine çağ atlatmıştır. Dini yasaklamaların ve zulümlerin telafisine girişerek ilk önce Türkçe okunan ezanı aslına döndürmüştür. Hem düşünce hem de ibadet özgürlüğünün önünü açan, insan odaklı hamleleriyle milletin takdirini kazanan merhum Adnan Menderes ve çalışma arkadaşlarının çığır açan bu icraatları bazı çevreleri rahatsız etmeye başlamıştır. Asılsız iddialarla itham edilen seçilmiş hükümete yönelik başlatılan algı operasyonuyla darbeye ortam hazırlanmıştır."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV