Kastamonu, şehidini vatan toprağına emanet etti ACIMIZ BÜYÜK

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Bölgesi'nde görevden dönen askeri araç, kaza yaptı. Kazada 2 asker ile bir güvenlik korucusu yaralandı. Helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı askerlerden Kastamonu İnfaz Koruma Memuru Kaya Erbil'in oğlu Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil (29), tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

 Kastamonu, şehidini vatan toprağına emanet etti  ACIMIZ BÜYÜK

 

 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Bölgesi'nde görevden dönen askeri araç, kaza yaptı. Kazada 2 asker ile bir güvenlik korucusu yaralandı. Helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı askerlerden Kastamonu İnfaz Koruma Memuru Kaya Erbil'in oğlu Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil (29), tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Kaza, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Bölgesi'ndeki Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç üs bölgesinde meydana geldi. Üs bölgesinden intikal faaliyetinde bulunduktan sonra dönen askeri araç, kontrolden çıkarak kaza yaptı. Meydana gelen kazada 2 asker ile bir güvenlik korucusu yaralandı. Helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı askerlerden, evli ve 1 çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehidimiz Erbil için, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda dün tören düzenlendi. Törenin ardından şehidimizin naşı askeri uçakla Kastamonu’ya getirildi.

KASTAMONU HAVALİMANI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ

Şehit Erbil’i Kastamonu Havalimanı’nda ailesi, Kastamonu protokolü ve askeri erkân karşıladı. Kastamonu Havalimanı'nda şehidin eşi Kübra, babası Kaya ve annesi Sebahat Erbil ile şehidin yakınları, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. 

Şehit Furkan Erbil’in eşi Kübra Erbil, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak, “Ben seni bu şeklide mi gönderdim. Bizim aşkımız bitemez, ben seni çok seviyorum. Her şeyimsin sen benim, ben seni çok seviyorum. Ben sensiz şimdi ne yapacağım” diyerek feryat etmesi yürekleri dağladı. 

Vali Avni Çakır ve protokol üyelerinin de katıldığı havalimanındaki törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehidin öz geçmişi okundu, Kastamonu İl Müftüsü Mustafa Bilgiç tarafından dua edildi.

NASRULLAH CAMİİ’NDE CENAZE NAMAZI KILINDI

Daha sonra baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Erbil'in tabutu, Nasrullah Camisi'ne götürüldü. Şehit Erbil’in naşı, Nasrullah Camiinde yüzlerce kişinin katılımı ile kılınan cenaze namazının ardından Gümüşlüce de bulunan aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze törenine Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Belediye Başkanı R.Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil’in akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kastamonu Havalimanı’nda düzenlenen tören ile Nasrullah Camiinde kılınan cenaze namazı sırasında şehidimizin babası, annesi ve eşi güçlükle ayakta durabildi.

ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ FURKAN ERBİL’İN ÖZ GEÇMİŞİ

Şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, 08 Aralık 1991 tarihinde Kastamonu’da doğdu. Şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, 11 Kasım 2014 - 22 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbul Piyade Okul Komutanlığında kursiyer eğitimini tamamlamaya müteakip, 23 Mart 2015 – 09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Gaziantep 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığında görev yapmış, 2020 yılı atmaları ile 10 Temmuz 2020 tarihinde 34’üncü Hudut Tugayı Şemdinli Komutan Yardımcılığı 6’ncı Hudut Tabur Komutanlığı emrine atandı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, 01 Eylül 2020 tarihinde 34’üncü Hudut Tugayı Şemdinli Komutan Yardımcılığı 6’ncı Hudut Tabur Komutanlığı (Aktütün) Sorumluluk Sahasında bulunan Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç Üs Bölgesine yapılan ikmal faaliyetinden dönen aracın yoldan çıkarak yuvarlanması sonucu ağır yaralanmış, müteakiben kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, evli ve bir çocuk babasıydı.

Serkan Horuz


Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER