‘Kastamonu'dan Ankara’ya vekil yollayacağız’

Saadet Partisi Kastamonu İl Başkanlığı tarafından iftar programı düzenlendi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Kastamonu İl Sorumlusu Ümit Çebi, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Saadet Partisi İl Başkanı Kadir Yalçın, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, partililer ve davetliler katıldı.

‘Kastamonu'dan Ankara’ya vekil yollayacağız’
banner72

ÇEBİ: “KASTAMONU'YA MİLLİ GÖRÜŞ BAYRAĞINI DİKMEYE SÖZ VERDİK”

İftar sonrası partililere hitaben konuşan Saadet Partisi GİK Üyesi Ümit Çebi: “Bir yıl önce genel merkez tarafından Kastamonu'ya il sorumlusu olarak atandım. Allah'a hamdolsun, Kadir ve Yüksel başkanımızla kadromuzun çalışmasıyla birlikte Kastamonu'da güzel rüzgarlar esmeye başladı. Milli Görüş’ün tek partisi olan Saadet Partisi'nin bayrağını en yüksek seviyeye taşıyacağımıza inanıyoruz.  Kastamonu'muz milli ve manevi değerlere sahip halkın oluşturduğu bir toprak. Bu toprağın her noktasında Milli Görüş’ün bayrağını dikmek için söz verdik. En yakın seçimde Saadet Partisi bu sözünün gereğini yerine getirecek ve inşallah Kastamonu'yu mecliste temsil edecek olan Milli Görüş’ten milletvekilini de Ankara'ya yollayarak ilimizin daha da iyi hizmet almasına vesile olacak” dedi.

YALÇIN: “ENGELLERİ AŞMAK, BOYNUMUZUN BORCU”

Saadet Partisi İl Başkanı Kadir Yalçın ise; “Yaşanabilir ve yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya ideallerimiz var. Bu ideallerimiz sadece bu salondakiler, sadece Kastamonulular için değil, ülkemizin her bir ferdi içindir. Ve dahası; sınırlarımızın ötesinde dil, din, ırk, inanç ayırt etmeksizin bütün insanlığın huzuru, barışı ve saadeti içindir. Bu hedef için mücadele ediyoruz ancak bu hedeflerimizi gerçekleştirmemizin önünde; ülkemizin kalkınmasına mani olan bir takım engeller vardır. Bu engelleri aşmak, bizim boynumuzun borcudur. Bu ülkenin bütün fertleri olarak ortak sorunlarımıza karşı ortak sorumluluklar yüklenerek çalışmamız gerekiyor. Geçmişten bugüne, 50 yılı aşkın süredir nasıl mücadele ettiysek, yine mücadele edeceğiz. Milli Görüş hareketimiz, dün olduğu gibi bugün de toplumun refahı için vardır. Ekonomik darboğazdan, siyasi buhrandan ve her birimizin sorunu olan ahlaki yozlaşmadan çıkmak ve ülkemizde gerçek manada maddi ve manevi kalkınmayı tesis etmek için, teşkilatlarımızla birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ARIKAN: “UYARDIK AMA İFTİRAYLA KARŞILAŞTIK”

Son olarak söz alan Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan da; “Toplum olarak her gün başka bir dert ve problemle karşı karşıya kalmak durumundayız. İktidarının ilk yıllarında Adalet ve Kalkınma Partisi, sermayenin bir kesimiyle işbirliği yaparak, sermayenin diğer kesimiyle kavga etme ihtiyacı hissetti. Kısa bir süre sonra kavga ettikleriyle barışarak daha önceki dostlarıyla kavga etme durumunda kaldı. Başörtüsü serbest bırakıldı, imam hatipler serbest bırakıldı ama Ergenekon'u yaşadık. O dönem Saadet Partisi olarak 'bakın bir şeyler ters gidiyor, düzelmesi lazım' dediğimizde Ergenekon'un dinci ayağı tarafından Saadet Partililere iftira atıldı ama daha sonra 'pardon, biz yanlışlık yaptık' dediler” diye konuştu.

“BORCUMUZ 240 MİLYAR İKEN 3 TRİLYONA ÇIKTI”

Ekonomik sıkıntılara da değinen Arıkan, şöyle devam etti; “Türkiye'de 2002 yılında 1 milyon insan sosyal yardım alma ihtiyacı hissederken, bugün bu rakam 4,5 milyona çıkmış vaziyette ama buna rağmen sayın bakanın ifadesiyle 200 binden fazla abonenin elektriği kesilmiş. Bu arkadaşlar iktidara geldiğinde 240 milyar olan borcumuz, bugün itibariyle 3 trilyon 110 milyar liraya kadar çıkmış vaziyette. İcra dairelerinde 24 milyon dosya var. Bankacılık sektörü, son 20 yılın kar rekorunu kırdı. 2022 yılının ilk üç ayında yüzde 300'lük bir kar artışı ortaya koydu. Açlık sınırımız 5 bin liraya, yoksulluk sınırımız 16 bin liraya dayandı. Liyakat sahibi insanlar tarafından yönetilmediğimiz için Nisan ayında hazinemiz 23 milyar borç ödeyecek. 23 milyarı ödeyebilmek için 27 milyar daha borç yapacağımız bir süreçle karşı karşıyayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER