Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Kalafat, bayrağı Sayıkoğlu’na devretti

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi, Belediye Başkanlığı Nikâh ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

08 Şubat 2021 Pazartesi 10:54
Kalafat, bayrağı Sayıkoğlu’na devretti
 

AK PARTİ KASTAMONU İL GENÇLİK KOLLARI 6. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI:

Kalafat, bayrağı Sayıkoğlu’na devretti

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi, Belediye Başkanlığı Nikâh ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren İbrahim Oğuzhan Sayıkoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu. 

Kongrenin Divan Başkanlığını Şükrü Sert, Yardımcılığını Nursel Çiftçioğlu, Katip Üyeliklerini de Yusuf  Emre Özsoy, Ertuğrul Demirel ve Ferhat Gündeç yaptı.

Kongreye; AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sümeyye Çakar Bozkurt, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Merve Nur Bağlan, AK Parti Gençlik Kolları Kastamonu İl Koordinatörü Şükrü Sert, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Partili ilçe belediye başkanları, İGM Üyeleri, İl ve ilçe teşkilatlarından isimler ile partililer katıldı.

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Küçükömeroğlu, Arzu Zoralioğlu, Atakan Oğulcan Pehlivan, Ayşe Nur Bozok, Betül Şahin, Binnur Yazar, Burak Dobar, Burak Kesercioğlu, Burak Tunçeli, Cansel Nur Komye, Engin Akçaoğlu, Eren Alp Filiz, Ertuğrul Bekiroğlu, Ertuğrul Demirel, Ferhat Kündeş, Feyzihan Köse, Furkan Ortaoruç, Furkan Sancaktaroğlu, Furkan Topçu, Furkan Yaman, Gözde Kömsöken, Gülcan Karabaşoğlu, Hatice Uçar, İbrahim Türkmenoğlu, İlker Çaycı, İlker Maden, Kamil Şekeroğlu, Kazım Şahin, Koray Kurtçuoğlu, Mehmet Erkuş, Mesut Altındaş, Metehan Kula, Nursel Çiftçioğlu, Seda Karadumanoğlu, Serkan Doğan, Serkan İsteyici, Tuğçe Aydın, Yiğit Alp Karamustafaoğlu, Ziya Dönmez seçildi.

Büyük Kongre Delegeleri ise, İbrahim Oğuzhan Sayıkoğlu, Musa Kalafat, Furkan Ortaoruç, Nursel Çiftçioğlu, Ayhan İncedemir, Onur Demirci, Kazım Yılmaz, Muhammet Köse, Uğur Bekkaya, Cansel Nur Komye ve Ayşe Nur Bozok oldu.

BOZKURT; “YENİ NESİLLERE 2053 VE 2071 VİZYONLARINI EMANET EDİYORUZ”

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sümeyye Çakar Bozkurt, kongrede yaptığı konuşmada, gençlik kollarının teşkilatlarının göz bebeği olduğunu söyledi. Gençlik kollarının, partinin en kıymetli, en cefakar birimi olduğunu söyleyen Sümeyye Çakar Bozkurt; “Bizler Cumhurbaşkanımızın ‘siyasette gençlere yer vermek; ustalığın şiarındandır’ sözünü, emir telakki etmiş bir siyasi partiyiz. Bugün şöyle bir baktığımızda; ana kademelerimizi şekillendiren kadrolara göz gezdirdiğimizde, milletvekillerimize baktığımızda, gençlik kollarından yetişen abilerimizle, ablalarımızla şekillendiğini büyük bir onurla gururla görüyoruz. Yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman sıklıkla ifade ettiği bir şey var; gençlerimizden aldığımız ilhamla 2023 hedeflerini hayata geçirmenin mücadelesini verdik. Yeni nesillere de 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ediyoruz. Tamda bu sebeple sorumluluğumuzun büyük, yükümüzün de ağır olduğunun farkında olmak durumundayız. Bu kongre, ülkenin dört bir yanında yapılan partimizin diğer kongreleri gibi millet iradesini birleştiren altın halkalarımızdan yalnızca biri. Görevi üstlenecek arkadaşımız ve ekibi sırtlarındaki yükün ağırlığını biliyor. Hepimiz attığımız her adımın, söyleyeceğimiz her sözün, dokunduğumuz her elin, çaldığımız her kapının bu ülkenin kalkınma davasına bir tuğla koymak olduğunu bilerek koşacağız” dedi.

 

ÇELİK; “AK PARTİ TÜRKİYE’Yİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTURDU”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşı olma heyecanını yaşamış bir insanın, asla o heyecanı kaybetmeyeceğini söyledi. AK Parti teşkilatında bulunmuş bir bireyin, hep ileri bakacağını ve inandığı yolda yürüyeceğini savunan Metin Çelik, şu ifadeleri kullandı; “İnşallah hedefimiz; geride bıraktığımız 18 yılın, kuruluştan itibaren 19 yılın sonunda geldiğimiz bugün, Cumhurbaşkanımız liderliğinde daha büyük hedeflere yürüme noktasındayız. O heyecanı yaşıyoruz. Tabi 18 yıl, 19 yıl deyince çok şey yaşadık. AK Parti iktidarı, Türkiye’yi başarıdan başarıya koşturdu. Türkiye’yi geçmiş dönemlerdeki siyasi iktidarsızlıklar, özellikle 90’lı yıllar başından itibaren hükümet krizleri, siyasi krizler, arkasından gelen ekonomik krizlerin sonunda AK Parti’yle buluştu. Sadece kurulmasından itibaren 14 ay sonra milletimiz tarafından iktidar yapılan AK Parti, millete hizmete, ülkeye hizmete, her bir seçimde milletimizden daha büyük destek alarak yolumuza devam ettik. Bu 18 yıl içerisinde hayatımızın hangi kısmına bakarsak bakalım, hangi alanına bakarsak bakalım, geçmiş dönemlerle karşılaştırılmayacak kadar büyük hizmetlere hamdolsun imza attık. Ulaşımdan ekonomiye sağlığa… Sağlıkta yaptığımız değişimi, dönüşümü, o altyapı çalışmalarının, sağlıkta geldiğimiz noktanın faydasını son bir yıl içerisinde gözler üzerine serilmiş oldu.”

ÜNLÜ; “GENÇLİK KOLLARIMIZA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de, parti olarak önlerinde zorlu bir süreç olduğuna dikkat çekti. Bu süreçte, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru hızlı bir şekilde yürüyeceklerini savunan Ünlü; “Gençlik kollarımızın çalışmaları son derece önemli ve değerli. 2023 yılına kadar yeni birçok seçmende, listeye katılmış oluyor. Gençlik kollarımıza burada büyük görevler düşüyor. Genç seçmenlerimizle hem hal olarak, onların partimize kazandırılması ile ilgili çalışmaları, gece gündüz demeden hep birlikte yapmamız gerekiyor. Ben inanıyorum ki gençlik kollarımız, yeni görevlilerimizle beraber gece gündüz demeden koşturacak, 2023’e kadar durmaksızın devam eden bir çalışmanın içinde olacak. Gençlik Kolları Başkanı olarak hizmet eden Musa Kalafat kardeşime teşekkür ediyorum. İyi günlerimiz oldu, her fırsatta partimiz için, davamız için mücadele ettik. İnşallah bundan sonra da başkanımız, yönetim kurulu üyemiz olarak devam edecek, bundan dolayı da mutluyuz. Oğuzhan kardeşime ve yeni gençlik kolları yönetimine de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

KALAFAT; “AYNI HEYECANLA PARTİMİZE, MEMLEKETİMİZE HİZMET EDECEĞİM”

Kongrede konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, görevi Oğuzhan Sayıkoğlu’na devrettiğini belirterek; “Bayrağı daha yukarılara taşıyacağını inandığım, davasına olan inancıyla Kastamonu gençliği için koşturacak olan Oğuzhan Sayıkoğlu kardeşime devrediyorum. İl başkanımız sağ olsunlar, yönetim kurulunda görev verdiler. Bundan sonra inşallah, il yönetim kurulu üyesi olarak, aynı aşkla, aynı heyecanla partimize, memleketimize hizmet etme gayreti içerisinde olacağım. AK Parti’de siyaset yapmaktan, hususi olarak da gençlik teşkilatlarında görev yapmaktan, bu görevin emanetçisi olmaktan şeref duydum. Bu onuru ve gururu da sizlerle paylaşıyorum. Herhangi bir çıkar gözetmeksizin hayatımızı şekillendirdiğimiz bu dönemde, maddi ve manevi bir korku taşımadan gençlik teşkilatlarında görev yapmanın hazzını iliklerime kadar yaşadım” diye konuştu. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV