İNEBOLULU BALIKÇILAR CHP’YE İÇİNİ DÖKTÜ

Hopa’dan balıkçıları dinlemek üzere yola çıkan CHP Gemisi İnebolu’ya da uğradı

Hopa’dan balıkçıları dinlemek üzere yola çıkan CHP Gemisi  İnebolu’ya da uğradı. İçinde Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın bulunduğu CHP gemisini İnebolu limanında CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, partililer, balıkçı kooperatifleri yöneticileri, balıkçılar ve vatandaşlar karşıladı.  Balıkçıları dinlemeye gelen Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’e hoş geldiniz çiçeğini, ailesi ve kendisi balıkçılık yapan Berrin Acar verdi.

BALTACI: ''SORUNLAR, GENEL MERKEZİMİZE SUNULACAK''

Toplantıda konuşma yapan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı; ‘’ Samsun’dan yola çıkan CHP Sinop Milletvekilimiz Barış Karadeniz, Hopa’dan İskenderuna kadar Türkiye’nin bütün kıyılarını dolaşacak balıkçılık sektörüyle ve balıkçılarımızla ilgili sorunları bire bir yerinde görecek sizleri dinleyecek. Bu sorunlar dinlendikten sonra bir rapor haline getirilecek ve genel merkezimize sunulacak. Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında hem balık sektörünün sürdürülebilir olması için hem de balıkçılarımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için gereken bütün önemler ve politikalar buralardan üretilecek’’  dedi. 

KARADENİZ ''BÜTÜN BALIKÇILARIMIZI TEK TEK DİNLECEĞİZ''

Türkiye’de denizcilik sektörünü ayağa kaldırmak için Hopa’dan Samandağ’a kadar 28 ilin limanını gezeceklerini ve balıkçıların sorunlarını rapor edeceklerini belirten Barış Karadeniz, ‘’ Ziyaretlerimize, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nunstart vermesiyle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramında Samsun’dan başladık daha sonra Hopa’ya geçtik. Asıl amacımız Hopa’dan Samandağ’a kadar 28 ilimizin limanına ulaşıp balıkçılarımız ve sektörün tüm sorunlarını rapora dönüştürmek. Dediğim gibi bugün İnebolu’dayız, bütün limanlarımıza girerek projemize devam ediyoruz. 28 tane ilimiz var, denize kıyısı olan 28 ilin limanlarına tek tek gireceğiz ve bütün balıkçılarımızı dinleyeceğiz ve rapor edeceğiz. ’’

EN BÜYÜK HEDEFİMİZ DENİZCİLİK VE BALIKÇILIK BAKANLIĞI’NIN KURULMASI

 Türkiye’de Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı’nın artık bir gereksinim olduğunu ifade eden Karadeniz, balıkçıların hiç dinlenmediğini, bu yüzden de dertlerinin günden güne büyüdüğünü belirtirken “balıkçılarımız çok dertli; balıkçılarımızı dinleyen, dokunan olmamış. Balıkçılarımız kendi imkânları ile problemlerinin görülmesi için çok çaba sarf etmişler. Artık Türkiye’de balıkçılık neredeyse bitmek üzere. Balıkçılığımızı sürdürülebilir hale getirmek istiyorsak şimdiden önlemlerimizi almak zorundayız, balıkçılarımıza destek olmak zorundayız. Gittiğimiz her yerde varsa üniversite, tarım il müdürlükleri, liman başkanlıkları, fabrikalar ile balıkçımıza muhakkak uğruyoruz. Balıkçılarımızın problemlerini rapor etmek için yaptığımız çalışma ortak bir projeye dönüştü. Herkes görüşünü bildiriyor, 55 günlük bir proje sonunda balıkçılarımızın sorunlarını büyük bir rapora dönüştüreceğiz. 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde en büyük hedefimiz Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı’nın kurulması. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da bununla ilgili her yerde açıklama yapıyor. Ülkemizde bütün balıkçıların yıllardan beri ortak isteği, bu ülkede Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığının kurulması, denizlerimize sahip çıkılması, inşallah bunu başaracağız. Yakın bir tarihte bunun nasıl ses getirdiğini bütün memleketimiz görecek” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER