Müzik indir

19 Ocak 2021 Salı

‘Halk perişan halde’

‘İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz’

AK PARTİ Kastamonu İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi, partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi

23 Kasım 2020 Pazartesi 10:22
‘İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz’
 

AK PARTİ 7’NCİ OLAĞAN KONGRESİNDE TEKRAR İL BAŞKANI SEÇİLEN DOĞAN ÜNLÜ:

‘İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz’

AK PARTİ Kastamonu İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi, partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede mevcut İl Başkanı Doğan Ünlü, tekrar seçilerek güven tazelerken, geçtiğimiz günlerde aday olduğunu açıklayan Metin Topaloğlu’nun ise adaylıktan çekildiği öğrenildi. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ar-Ge Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kastamonu İl Koordinatörü ve Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, MHP İl Başkanı Emin Çınar, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen, AK Partili belediye başkanları, STK başkan ve yöneticileri, sendika başkanları, muhtarlar başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı.

ESGİN; “TÜRKİYE’NİN PARTİSİ OLARAK YENİ BİR DÖNEME KUCAK AÇIYORUZ”

Kongrede Divan Başkanlığı yapan Kastamonu İl Koordinatörü ve Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, yaptığı konuşmada şunlara değindi; “8 aydır büyük bir sınav veriyoruz. Salgınla mücadelede hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavi gören bütün hastalarımıza Rabbimden şifalar diliyorum. Allah’a şükürler olsun bu süreçte Türkiye örnek adımlar attı ve atmaya da devam ediyor. Tüm adımlarla dünyadan hızla ayrıştık. Filyasyon da dünyadan hızla ayrışan bir ülke olduk. Tüm il kongrelerimizde olduğu gibi bu süreçte de maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek kongremizi sürdüreceğiz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kutlu davamız 14 Ağustos 2001 tarihinde kuruldu. Cumhurbaşkanımızın o gün söylediği bir sözü bugün gibi hatırlıyorum; ‘Bu kutlu dava milletin gönlünde kurulmuş bir kutlu davadır, bize sadece tabelasını asmak düştü’ diye veciz bir şekilde ifade etmişti. Bugün kutlu davamız 19 yaşında. Genç bir delikanlı gibi yoluna azim ve inançla devam ediyor. 18 yıldır kesintisiz olarak milletimize hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Bunu her zaman yanımızda olan aziz milletimize borçluyuz, teşkilat mensuplarımıza borçluyuz. ‘Ben milletimin üstünde başka bir fani güç tanımam’ diyen bu başarının mimarı, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dua ediyoruz. Allah ondan razı olsun, Allah sizden razı olsun. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde oldukça Allah’a hamdolsun bu kutlu davaya hiç kimse zarar veremeyecektir. Büyük ve Güçlü Türkiye’nin önüne geçmek isteyenlerin oyunlarını her fırsatta bozduk, şimdi de Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak bir dava ruhuyla Türkiye’nin partisi olarak yeni bir döneme kucak açıyoruz.”

ÜNLÜ; “BİZLERİN BİR KENARA ÇEKİLİP OTURMA LÜKSÜ YOKTUR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de, bir mücadeleyle mana bulan bir hayatın içerisinde olduklarını söyleyerek; “Bu mücadele içerisinde insan manasını kaybetmemek için, istikametini değiştirmeden dayanabilmek, ruhuna ve fıtratına uygun sapasağlam bir kulpa tutunabilmek zorundadır. Dâhlimiz olsun ya da olmasın, dünyanın yaşanabilir hale gelmesi, adil bir yer olması, insanların birbirine hakkaniyetli davranması, hülasa huzura ve sükûna kavuşması akıl, vicdan ve mantık sahibi herkes için kaçınılmazdır. İdealler olmadan kişinin yaşamının izini sürmesi, hayatı idame ettirmesi, bu manalar olmadan söz konusu edilemez. Elbette ki hayat, bir amaç olmaksızın da yaşanır. Ama insanı diri tutan, olumsuzluklara, kötü şartlara katlanmasını sağlayan, geleceğin çok daha iyi olacağına dair kalbinde taşıdığı inancıdır. Yeryüzünde yaşayan herkes kabul etse de etmese de mecburen muhatap ve sorumlu olunan bir imtihan dünyasındayız. Bizler şuan imtihanımızda ülkemizin ve milletimizin hizmetkârı olma mükellefiyeti altındayız. Buna göre önümüzde iki seçenek var; Ya kulluk gayemize sahip çıkıp iyiliğin emri kötülüğün nehyi için çalışacağız ya da her şeyden vazgeçip ‘Kimin ne hali varsa görsün’ diyerek köşemize çekilip sonumuzu bekleyeceğiz. Ama biz beklemeyeceğiz. Tüm dünya mazlumlarının ümidi olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Başkalarının acısını duyan inanmış insanlar olarak, bizlerin bir kenara çekilip oturma lüksü yoktur. Bütün mesele bir başka dünyayı kurmaktır. Bu sebeple Kastamonu’muzda meydana gelen her hadise bizi ilgilendirir. İşte onun için Kastamonu'muza hizmet etmek zorundayız. Dolayısıyla bizler Kastamonu'muzun velisinden de delisinden de sorumluyuz” şeklinde konuştu.

İLÇELERDEKİ YOLLARIN HEPSİ ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YAPILACAK”

AK Parti tarafından geçtiğimiz dönemlerde birçok hizmetlerin Kastamonu’ya yapıldığına işaret eden Başkan Ünlü; “Batı Karadeniz’in sağlık üssü olması yolunda şehrimize Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi kazandırılmıştır. Yenilenen 112 istasyonlarıyla hastalarımıza daha hızlı bir şekilde ambulansların ulaşması sağlanmıştır. Aile sağlığı merkezleri yenilenerek hemşehrilerimiz için daha güzel bir sağlık hizmeti sunumu gerçekleşmiştir. Yine okullarımızdaki yenileme çalışmalarının çoğu bitmiş olup, bir kısmı ise hızla devam etmektedir. Köylerimize yapılan hizmetler artarak devam etmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilimize ve ilçelerimize olan yatırımları en üst seviyeye gelmiştir. Mahalli İdareler Eğitim Merkezi zamanımızın gereği olarak vasfı değiştirilerek ve eksiklerinin giderilmesine başlanarak hem ilimize hem de ülkemize sporcuların yetiştirilmesinde çok önemli bir görev ifa edecek olan Kamp Merkezi'nin tamamlanması için çalışmalar ihale aşamasına gelmiştir. İhalesi yapıldığı dönemde Cumhuriyet tarihinde yapılan en büyük yol ihalesi olan İnebolu yolumuz hızla devam etmektedir. Yapıldığında ilimizin 50 yıllık içme suyu ve tarım arazilerinin sulanması ihtiyacını karşılayacak olan Kırık Barajı ve baraj bağlantı yolları inşaatı devam ediyor. Önümüzdeki dönemde inşallah İnebolu ve Daday yollarının hızlı bir şekilde bitirilmesi, Tosya yolu başta olmak üzere ihtiyaç olan ilçelerdeki yolların ve diğer eksiklerinin giderilmesi için ilgili bakanlıklarımızla yakın işbirliği içerisinde olacağız” diye konuştu.

“KASTAMONU’DA ÜYE SAYIMIZ 66 BİNİ AŞTI”

Kastamonu’da 66 bin üye sayısını aştıklarını söyleyen Ünlü; “Sayın Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda başlatılan üye çalışmalarında Kastamonu’muzda üye sayımızı 66 bin 277’ye çıkararak Kastamonu teşkilatımız sıralamada en öndeki iller arasında yer almıştır. Bu vesile ile emeklerinden ötürü tüm dava arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bu çalışmalarımızı yaparken bütün milletimizin desteği arzumuzdur. Bu manada ülkemiz için oluşturduğumuz Cumhur İttifakı birlikteliğimizde güçlenerek devam edecektir. Vakit darlığı nedeniyle daha huzurunuzda sayamayacağımız ama önümüzdeki günlerde haberdar edeceğimiz birçok konuda insanımızın arzu ettiği birçok hizmet inşallah gerçekleşecektir. Zaten milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a güvendiği için 19 yıldır kendisini yalnız bırakmamıştır. İşte siz böyle bir liderle bu aziz milletin gönlünde yer edinirseniz, milletin hizmetkârı olursanız, değil 19 yıl nice 19 yıllar da geçse iktidarda kalırsınız. Ama bu necip milletin değerlerini tanımazsanız, değil 70 yıl, 700 yıl da geçse iktidara gelemezsiniz” ifadelerini kullandı.

“KASTAMONU'NUN İLERLEMESİ VE KALKINMASI İÇİN ZAMAN MEFHUMU GÖZETMEDİK”

Bulundukları makamın kendilerine bir emanet olduğunu, hiçbir zaman unutmadıklarını anlatan Doğan Ünlü, şunları kaydetti; “Kastamonu'muzun ilerlemesi ve kalkınması için zaman mefhumu gözetmedik. AK Parti İl Başkanlığı makamının bir emanet olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Bu makamda bulunduğumuz her anın hesabını en büyük karar vericiye vermek zorunda olduğumuzun şuuruyla adımlarımızı attık. Bu noktada azmimiz, heyecanımız, gayretimiz ve hizmet aşkımız Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdirleri ile 7. Olağan Kongremizde yeniden adaylığımız uygun görüldü. Bu kutlu göreve şahsımı yeniden layık gören liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyor, onun bizlere olan güvenini boşa çıkarmamak için gece gündüz demeden çalışacağımızı bilmenizi istiyorum.”

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK OLACAK”

Herkese kapılarının açık olduğunu vurgulayan Ünlü, şöyle konuştu; “Lügatimizde kin, nefret, haset ve husumete yer yoktur. Yaptıklarımızı şan şöhret, ikbal için değil, bir gün kendisine döneceğimiz âlemlerin Rabbinin rızasın kazanmak için yapacağız. Bizler karada gemiler yapmaya devam edeceğiz. Lakin inanacağız ki Allah denizi ayağımıza getirecektir. Bu dava mutlaka hedefine ulaşacaktır. Bu sebeple ihlasla, yılmaz, yorulmaz, yıkılmaz bir gayretle çalışacağız. Yorgunluk, bıkkınlık, ümitsizlik, karamsarlık, kırgınlık, küskünlük sözcükleri lügatimizde yer almayacak. Herkese kapımız açık olacak. "İnandığın yolda yürü" sloganıyla çıktığımız bu yolda kardeşliğimizi muhafaza edip, şuurlu olacağız. Yeryüzüne kulluk emaneti ve görevi ile gönderildiğimizi unutmayacağız. Adaleti ve düzeni sağlamanın, İnsanımızın refahı ve huzuru için çalışmanın, yaşadığımız şehri madden ve manen imar etmenin şuurunu ve sorumluluğunu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Bu makamın emanet olduğunu her daim aklımızda tutacağız” diyerek sözlerine son verdi.

ÇELİK; “AK PARTİ’NİN İKTİDARA GELİŞİYLE TÜRKİYE’NİN KADERİ DEĞİŞTİ”

Sözlerine, AK Parti’nin iktidara gelişiyle birlikte Türkiye’nin kaderinin her alanda değiştiğini belirterek başlayan Kastamonu Milletvekili Metin Çelik de; “AK Parti’nin, tek başına iktidara gelişiyle birlikte Türkiye’nin kaderi her alanda değişti. AK Parti iktidara geldiği dönemde, gelirinin yüzde 90’ını borç faizini ödeyen ve gelirinin sadece yüzde 10’unu yatırım bütçesi olarak ayırabilen bir Türkiye vardı, o da IMF yetkilileri ne kadar müsaade ederse. Yani hükümet kendi kendine hangi alanda yatırım yapabileceğine dahi karar veremiyordu. AK Parti’nin iktidara gelişiyle birlikte, az önce söylemiş olduğum yüzde 90’a 10 dengesi tersine döndü. Türkiye artık gelirinin yüzde 90’ını yatırım bütçesine ayıran milletin her alanda ulaşımda sağlıkta eğitimde en büyük bütçeleri ayırıp, İllerin ilçelerin beklentilerini bir bir hayata geçiren bir ak parti hükümet dönemi hamdolsun 18 yıldır yaşadı. İMF boyunduruğu altından kurtulan bir ülkeyiz hamdolsun.AK Parti İktidara geldiğindeTürkiye İMF’ye 23 buçuk milyar dolar borcu vardı.10 yıl içerisinde bu borcu, 2012 yılı Mayıs ayında bitirdik. AK Parti iktidara geldiğinde IMF’ye 23 milyar dolar borcu vardı,Merkez Bankası’nın kasasında da sadece o kadar para vardı. Tüm bunları tersine çeviren liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti kadroları oldu” dedi. 

“KASTAMONU’DA DA DURUM FARKLI DEĞİL”

Türkiye’deki gelişim ve dönüşüm göz önüne alındığında Kastamonu’da da durumun farklı olmadığını belirten Milletvekili Çelik, Kastamonu’daki AK Parti faaliyetlerine değinerek şöyle devam etti; “Kastamonu’da da yıllardır bekleyen işlerimiz, il merkezi ve tüm ilçelerimizin beklentileri bugüne kadar hamdolsun bir bir hayata geçti. Ulaşımda, eğitimde, sağlıkta, turizmde, spor altyapımızda… Belediyecilik anlayışında AK Parti büyük hizmetler ortaya koyuyor. Farklı vizyonlar ortaya koyuyor. Belediye başkanlarımız teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle uyum içerisinde o ilçenin ya da il merkezinin beklentilerini hayata geçirdi. AK Parti döneminde 2013 yılında Kastamonu Havalimanımızla buluştu. Türkiye’de havalimanı sayısı AK Parti ile birlikte 26’dan 56’ya çıktı, bunlardan bir tanesi de Kastamonu Havalimanı’ydı. Kastamonu’yu 47 kilometreden aldık, 330 kilometre, 7 katı bölünmüş yola ulaştırdık. Bugün arkadaşlar atıp tutuyor ya, kendi dönemlerinde bir tane çivi çakmamışlar, AK Parti’nin 7 kat hizmetini görmezden gelip maalesef milleti yalanlarla aldatmaya çalışıyorlar. Ama milletimiz olan bitenin farkında. Eğitim anlamında, yenilenen okullardaki öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz güvenle sağlık içerisinde eğitim faaliyetleri devam ediyor. Aynı zamanda herkesi hayran bırakan bir doğaya sahibiz. İşte bu zenginliklerimiz turizm altyapısı ile yaptığımız yatırımlarla ulaşılabilir, ziyaret edilebilir yatırımlar gerçekleştirerekKastamonu’nun gelişmesine katkı sağlayacak hayata geçirdik geçirmeye devam ediyoruz. Kış turizminde Yurduntepe Tesisleri geçen yıl hizmete açıldı, 60 milyonluk bir yatırım. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel İdare’nin işbirliğinde bugünkü yatırımı hayata geçirdik. Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde cam teras olsun, kanyonlar olsun buradaki yatırımlar o bölgeyi cazibe merkezi haline getrdi. Binlerce turist bölgeyi ziyaret ediyor ve Kastamonu tanıtımını en güzel şekilde yapmış oluyoruz. Spor alt yapımız noktasında şuan Kastamonu’nun en büyük spor salonunda bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Gelecek toplantımızı da inşallah 2 bin 575 kişilik Türkiye’nin en güzel spor salonlarından bir tanesinde yapacağız. 1-2 ay içerisinde bu spor salonuna Kastamonulu hemşehrilerimizi inşallah hizmetine girmiş olacak” şeklinde konuştu. 

“EL BİRLİĞİYLE BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIMIZA ŞÜPHEM YOK”

Kongrede tekrar İl Başkanı seçilen Doğan Ünlü’ye ‘hayırlı olsun’ diyen Milletvekili Metin Çelik şöyle konuştu; “Doğan Başkan’la 3 yıl boyunca görev yaptım. Kendisine bugünkü hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genel başkanımızın, karar merkezimizin takdirleriyle tekrardan il başkanı olarak görev alacak, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum. İnşallah hep birlikte Kastamonu’muzu daha da ileri taşıyacağız. Hizmetlerimizi hep birlikte hayat geçireceğiz. Önümüzdeki seçimlerde bugüne kadar olduğu gibi 2023 seçimlerinde de, 2024 seçimlerinde inşallah el birliğiyle büyük başarılara imza atacağımıza şüphem yok.”

DAĞ; “BİZİM BİR HİZMET DERDİMİZ VAR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise konuşmasında; “Biz bir dava partisiyiz, biz bir dava partiliyiz. Bizim bir hizmet derdimiz var. Bir tarafta Türkiye’nin ufkunu açmak var, öbür tarafta ne kadar engellerim diye hareket etmek var. Eğitimden savunma sanayine kadar bir şeyler ortaya koyarken, birileri engel olmaya çalıştı. Biz ‘Bir taraftan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak var, öbür tarafta ona engel olan CHP’nin yanında olmak var’ demiyoruz. Daha büyük bir davayı ortaya koyuyoruz. Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ile bir arada olmak var, öbür tarafta sesin Fransa’dan çıktığı, ABD’den çıktığı, zaman zaman Suriye’de ayrı düştüğümüz Rusya’dan çıktığı tarafta olmak var. Bunu bugünlerde yaşıyoruz. Canlı canlı yaşıyoruz. İçeriden dışarıdan sürekli saldırı var bize. S-400’leri alamazsınız dediler, aldık. Depoda çürüyecek dediler, kurulumlarına başladık. Şimdi bize S-400’leri kuramazsınız diyenler, ‘Bizi iktidar yaparsanız, biz S-400’leri kurmayız’ diyorlar. Suriye’de terör devleti kurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğimizi her zaman söyledik. Barış Pınarı, Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı operasyonlarla, Doğu Akdeniz’de yapmış olduğumuz hamlelerle, Libya’da yapmış olduğumuz operasyonlarla, Azerbaycan’da Dağlık Karabağ’a da yapmış olduğumuz işlerle, milletimizin desteği ve teveccühü partimizde artmış vaziyettedir” ifadelerini kullandı.

“SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN YARGILANMASI ZATEN DOĞAL BİR OLAY”

Selahattin Demirtaş ile ilgili tartışmalara da değinen Dağ; “Selahattin Demirtaş ile ilgili onlarca dava var. Onlarca davanın içindeki bir tanesi hepimizin bildiği bir dava, milli bir dava. Selahattin Demirtaş’ın terörist başı ‘Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ sözü, bundan dolayı yargılanması zaten doğal bir olay. 6-8 Ekim olaylarında kimlerin hangi rollerini aldığını şimdi daha iyi görüyoruz. 5 Ekim tarihinde PKK’nın başkanlarından Murat Karayılan’ın ‘Milleti sokağa çağırın’ çağrısından hemen sonra hem HDP Genel Merkezi’nden, hem de Selahattin Demirtaş’ın yapmış olduğu çağrıla binlerce insan sokağa çıktı ve 33 tane vatandaşımız bu olaylarda hayatını kaybetti. Azmettirenler suç dahilinde ceza almalıdır. Hukuk kuralları bunu demiştir. ‘Mahkemelere müdahale etmeyin’ diyorlar, mahkemelere müdahale etmiyoruz. Ama işinize gelmeyince siz müdahale edeceksiniz. Ayıp ya, el insaf. 18 yıldan bu yana mahkemeler bağımsızdır. Bağımsız şekilde yoluna devam ediyor” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN; “MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRLIĞINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, canlı bağlantı ile Kastamonu 7’nci Olağan Kongresi’ne katıldı. Erdoğan konuşmasında korona virüs önlemleri ile ilgili uyarıda bulunarak, kısıtlamalara uyulmazsa ilave tedbirler olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Milletimiz tamam diye ifade ettiğimiz kurallara hassasiyetle uyarsa birkaç hafta içeresinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi halde belki ilave tedbirler almak durumu ile karşı karşıya kalabiliriz" dedi.

Erdoğan konuşmasının devamında; “Biz 18 yıldır olduğu gibi bugün de, yarın da milletimizin hizmetkârlığını yapmaya devam edeceğiz. Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi açıklamaları hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez. Bizim nerede durduğumuz bellidir, istikametinde değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz” diye konuştu.

“ÜYE SAYIMIZ 11 MİLYON 200 BİNİ AŞTI”

Erdoğan son olarak; “Üye sayımız 11 milyon 200 bini aşarak tarihimizin en yüksek rakamına ulaştı. Her yıl 1 milyon yeni üye hedefi ile milletimizle olan gönül bağımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Ben şimdi salona bakıyorum salonda çok heyecan görmüyorum. Eskiden Gümüşhane’nin salonları Burdur’un salonları sürekli olarak alkışlarla inlerdi. Isparta aynı şekilde alkışlarla inlerdi. Bunu her an görmek yaşamak arzusu içerisindeyiz” dedi.

AK PARTİ İL YÖNETİMİ…

Kongrenin ardından Doğan Ünlü başkanlığında AK Parti İl Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu;

Yönetim Kurulu Üyeleri; Ahmet Emre Durakoğlu, Ahmet Rugancı, Ahmet Sarıahmetoğlu, Ali Rıza Mütevelli, Atilla Yamakoğlu, Aydın Bakar, Cengiz Zengin, Faruk Bitkin, Fatih Mehmet Konyalı, Faysal Yılmaz, Ferit Abayoğlu, Hakkı Ahmetoğlu, Harun Eser, Hasan Yağcıoğlu, Huriye Burkucu, Hülya Büyükgökmen, Hülya Purtul, İsmail Yılancıoğlu, Mahir Gevezoğlu, Mehdi Yenikomşuoğlu, Mervecan Yılmaz, Muhammed Sami Perk, Muharrem Özel, Musa Kalafat, Mustafa Çağlı, Mustafa Gülük, Muzaffer Gedikoğlu, Necati Boz, Nuran Bozok, Ömer Akdüzen, Recep Dinler, Resul Yorulmaz, Rıdvan Sevinç, Sadık Kışlı, Sedat Köse, Şehri Mutlu, Şevki Karagöz, Türkan Yurtsever ve Türker Kaya.

İl Disiplin Kurulu Üyeleri; Ahmet Eren, Mücahit Dağdelenoğlu, Mehmet Ataş, Ahmet Özdemir, İsmail Buturoğlu.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Üye Adayları; Abdullah Mehmet Özen, Musa İpek ve Hasan Yetişgen.

Büyük Kongre Delegeleri; Doğan Ünlü, Neslihan Kaya, Musa Kalafat, Güray Parçal, Akif Güzel, Mustafa Corcor ve Hüseyin Erol. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV