Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

''İlçe başkanının haberi yoktu'

Geçtiğimiz hafta Pınarbaşı İlçesi’nde İYİ Parti İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı ve MHP İlçe Başkanlığı’nın imzalarının bulunduğu bildiri Kastamonu siyaset gündemini meşgul etmişti

08 Şubat 2021 Pazartesi 10:52
''İlçe başkanının haberi yoktu'
 

PINARBAŞI'DAKİ BİLDİRİ KRİZİ HAKKINDA KONUŞAN MHP İL BAŞKANI ÇINAR:

''İlçe başkanının haberi yoktu'

Geçtiğimiz hafta  Pınarbaşı İlçesi’nde İYİ Parti İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı ve MHP İlçe Başkanlığı’nın imzalarının bulunduğu bildiri Kastamonu siyaset gündemini meşgul etmişti. Cumhur İttifakı’nın içerisinde çatlamaların olduğu öne sürülen açıklamaların üzerine bu bildiri kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. Bildirinin yayınlanmasının ardında MHP Pınarbaşı İlçe Başkanlığı tarafından yayınlanan bu bildirideki imzanın bilgisi dâhilinde olmadığını belirterek ne İYİ Parti ne de CHP ile hiçbir siyasi birlikteliğe girilmeyeceğini söylemişti. Hem olumlu hem de olumsuz tepki çeken bu bildiri için bir açıklama da MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar’dan geldi. İl Başkanı Çınar,  hazırlanan bu bildirinin MHP İlçe Başkanının görüşleri alınmadan ve bilgisi dâhilinde olmadan yapıldığını belirtti. İl Başkanı Emin Çınar, Cumhur İttifakı’ndaki çatlakların olduğu iddialarını ise “MHP, Cumhur İttifakının Kastamonu’da kökleşmesinden yana siyaset izleyecek ve bu ittifaka zarar gelmemesi için elinden geleni ardına koymayacaktır” diyerek yalanladı.

“BU, MHP ÜZERİNDEN KARIŞIKLIK YARATMAYA ÇALIŞANLARIN BİR OYUNUDUR”

Konuyla ilgili, İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Mehmet Çıvgın’ın bildiri hakkındaki iddialarına yanıt veren MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar; “3 siyasi partinin imzası ile Pınarbaşı ilçesinin eksikleri noktasında yapılması gereken çalışmalara dair bir bildiri paylaşılmıştır. İYİ Parti İl Başkanı Çıvgın’ın iddiasına göre bu bildiriden benim talimatımla MHP imzasını çekmiş ve bizim bir akıl tutulması içinde olduğumuzu ortaya atmıştır. Sayın Çıvgın şunu iyi bilmelidir ki MHP teşkilatı attığı ve atacağı her imzanın arkasında dimdik duran siyasi bir harekettir. Pınarbaşı için hazırlanan bildiri, sadece İyi Parti ve CHP işbirliği ile hazırlanmış olup asla MHP İlçe Başkanının görüşleri alınmamıştır ve bilgisi dâhilinde değildir. Bunu İlçe Başkanımızla yaptığım görüşmeye dayanarak rahatlıkla söylüyorum ki söz konusu imza da ilçe başkanımız tarafından atılmamıştır. Aslında bu yaşanan durum, siyasi kulvarını değiştirdiği halde hâlâ MHP üzerinden karışıklık yaratmaya çalışanların bir oyunudur. Ne MHP siyaseti ne de Pınarbaşı halkı bu oyuna asla müsaade etmez. Pınarbaşı’nın sorunları diye hazırlanan bildiri iyice tetkik edilirse genel olarak şahsi meselelerin daha çok öne plana çıktığı görülecektir. Bizim ortaya koyduğumuz dik duruş, Cumhur İttifakına zarar vermek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmıştır. MHP kendi siyasi karakterine uygun olmayan hiçbir çalışmanın yanında yer almaz. Dolayısıyla teşkilatlarıyla değerlendirmediği ve MHP Genel Merkezi ile paylaşılmayan hiçbir çalışma partimizin kurumsal kimliğini bağlamaz” dedi.

“MHP, CUMHUR İTTİFAKININ KASTAMONU’DA KÖKLEŞMESİNDEN YANA SİYASET İZLEYECEK”

Cumhur İttifakı’nda yaşandığı öne sürülen çatlaklar ilişkin de konuşan İl Başkanı Çınar; “Bu beklenti de boşa çıkmıştır. MHP, Cumhur İttifakının Kastamonu’da kökleşmesinden yana siyaset izleyecek ve bu ittifaka zarar gelmemesi için elinden geleni ardına koymayacaktır. Bizler, Pınarbaşı İlçe Teşkilatımıza iletilen sorun ve sıkıntıların çözüme kavuşması için büyük bir gayret içinde olacağız. Her daim vatandaşımızın yanındayız. MHP, günü kurtarma siyasetini asla tercih etmemiştir. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben…’ demiştir” ifadelerinde bulundu.(Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV