‘İktidarımızda, eğitimli ve kaliteli toplum olacağız’

9 MAYIS 2019 tarihinde Neşet Doğan tarafından kurulan ve Kastamonu’da da teşkilatlanan Ülkem Partisi Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Şefik Elmacı, partinin hedef ve projelerinden bahsetti

‘İktidarımızda, eğitimli ve kaliteli toplum olacağız’

 

9 MAYIS 2019 tarihinde Neşet Doğan tarafından kurulan ve Kastamonu’da da teşkilatlanan Ülkem Partisi Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Şefik Elmacı, partinin hedef ve projelerinden bahsetti.

Elmacı, şunları kaydetti; “Ülkem partisinin öncelikli projelerinden biride duygusuzlaşan duyarsız toplumu biran önce atası gibi komşusu açken uyuyamayan, düşenin elinden tutan, büyüğe saygı küçüğe sevgi gösteren toplum yaratmak. Ülkem partisi iktidarında eğitime önem vereceğiz. İlkokul öğrencisine tarihin yaşandığı alanları fabrikaları bilim merkezlerini yaşlı bakım evlerini cezaevlerini kısaca çocuğun zihninde iz bırakan yerler gezdirilerek gidilen yer anlatılacak. Anaokulundan itibaren kuranı kerim mecbur olacak. İlkokulda sınav olmayacak test olacak. Ortaokulda eğitim başlayacak.  Ortaokulda başarılı olduğu dalda liseye geçecek. Lisede 80 puan üstü üniversite ye 80 puan altı yüksekokulda okuyabilecek. Kısaca dini bilgisi ve kaliteli eğitimle duygusuz toplumun zamanla yerini kaliteli insanlar alacak ve gerçek kimliğimize kavuşacağız. Ülkem partisi iktidarında okullarda zorunlu para alımı yasaklanacak. Üniversite ye geçiş sınavsız olacak. Yurt ücreti alınmayacak. Hatta üniversite eğitimi 7 yıl olacağından 4’ncü yıldan sonra üç yıl staj dönemi maaş alacak. Kısaca Ülkem’le ülkemiz kaliteyi yakalayacak, eğitimli kaliteli toplum olacak. Büyük Türk Devleti olmamız için Ülkem Partisi kurtuluş reçeteniz hep beraber güzel günlere.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER