'Herkesi kucaklayacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) ayrılan Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi'nin 21 kişilik Kastamonu il yönetimi kurulu listesi, genel merkez tarafından kabul edildi

banner72

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) ayrılan Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi'nin 21 kişilik Kastamonu il yönetimi kurulu listesi, genel merkez tarafından kabul edildi.

Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, partilerinin misyon ve vizyonları hakkında açıklamalarda bulundu.Başkan Başesgioğlu, şu an merkez ilçe dahil 4 ilçede teşkilatlarının bulunduğunu dile getirdi.

BAŞESGİOĞLU: “20 GÜNDE 51 İLDE BAŞKANLIK OLUŞTURMAK REKORDUR”

Memleket Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu,  Memleket Partisi olarak Kastamonu'da göreve başladıklarını hatırlatarak,  ''Bugün itibariyle 51 ilde il başkanlıklarımızı oluşturmuş bir parti olarak 20 gün gibi kısa bir sürede, bu bir ülke rekorudur. 3 ay içerisinde tüm illerde örgütlenerek, çalışmalarımızı tamamlayarak, tüm kongrelerimizi yaparak, büyük kurultayımızı da başarıyla tamamlayarak yapılacak olan tüm seçimlere yasal olarak katılma hakkımızı kazanacağız'' dedi.

“ALTI BAŞLIK ALTINDA, BİR ANLAYIŞ İÇERİSİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR”

Gece gündüz demeden çalışacaklarını söyleyen Başesgioğlu, ''Adaletten ve doğrulardan ayrılmadan her türlü çabayı göstereceğiz. Halkımızı dinleyeceğiz, çözüm yollarını anlatacağız. Bir tek selama, kelama hasret kalanların, sesini duyuramayanların mücadelesini vereceğiz. Kastamonu halkının yıllardır süre gelen siyasi kavgalardan ‘Sen yaptın, ben yaptım’ kavgasının dışarısına taşıyarak, ‘Hep beraber, ortak akıl ile ne yapabiliriz?’ peşinde olacağız. Yok olan siyasi değeri, siyasi olgunluğu, güzel dili geri getireceğiz. Siyaseti öcü gibi bakan ülke gençliğinin önünü açacağız. Onlara örnek bir siyasi yol açacağız. Memleket Partisi’nin tüzüğünü halkımız, özelikle gençlerimiz, parti içi demokrasinin olduğunu görünce hiç tereddütsüz tercihlerini bizlerden yana kullanacaklardır” diye konuştu.

 “PARTİ İÇİ AYRIMCILIĞI KALDIRIYORUZ             

Memleket Partisi’nin parti içinde kadın kolları, gençlik kolları gibi ayrımlar olmadan hep birlikte mücadele edilecek bir particilik anlayışına sahip olduğunu dile getiren İl Başkanı Başesgioğlu; “Kadın kolları, gençlik kolları ayrımına son verdik. Hep beraber mücadele edeceğiz. Listelerimizi oluştururken bir bayan, bir erkek olarak yüzde elli oranını hayata geçireceğiz. Bir diğer çok önemli konu ise delege sistemini tamamen ortadan kalkması. Üyeyi esas kılan bir sistemi siyasi hayata dahil ediyoruz. Tüm başkanlıklarımız, ilçe, il, belediye başkan adaylarımızı, milletvekili adaylarımızı, Cumhurbaşkanı adayımızı, genel başkanımızı seçim kurullarının oluşturacağı sandıklarda,  tüm üyelerimizin oylarıyla belirleyeceğiz. Delege ağalığına son verdik. 2 seçimde partiyi 1. yapamayan genel başkan başkanlığı bırakacak ve aday olamayacak. Türkiye’nin parti içi demokrasisi eksiksiz olan tek partisi olarak siyasi yaşamımızda yerimizi aldık. Bir diğer önemli konu kesinlikle ve kesinlikle Millet İttifakı’nda yerimizi alacağız. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyoruz. Başbakan olmalı, halkın seçtiği insanlardan bakan olmalı. Hesap verilebilir, hesap sorulabilir yasalarla görev yapmalılar. Yine çok önemli bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Mevcut anayasaya göre milletvekili seçimlerinde 301 sandalye kazanmak gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde % 50 + 1 ile kazanılıyor. Şu an bu sonuçları tek başına alacak hiç bir parti görünmemekte. Tüm anketler bunu gösteriyor. Geçmiş dönemlerde adına ‘koalisyon’ denilen birlikteliğin adını iktidar, ‘ittifak’ olarak değiştirdi. Tüm yapılacak olan seçimlerde ittifak mecburi iken Memleket Partisi’nin halkın her kesiminden talep görmesi ve oy alması, Millet İttifakı’nın oyunu artırmasının matematiksel olarak hiç kimseye bir zararının dokunamayacağı çok açık iken; sözde ‘adil yayın, hak, hukuk, adalet diyen’ ulusal medyanın 20 gün içerisinde 51 ilde örgütlenmesini tamamlayan, en son İzmir’de başlayan, 50 ilde devam edecek olan il binalarımızın açılışlarının bir miting havasında geçmesini görmezden gelen ulusal medyaya buradan sesleniyorum: 1 ay içerisinde tamamınız tıpış tıpış cesur yürek Genel Başkanım Muharrem İnce’yi yayınınıza davet edeceksiniz. Halkın taleplerini görmezden gelemezsiniz. Tüm algıları yerle bir edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Ayrıştımayacağız. Kırmadan, dökmeden herkesi kucaklayacağız'' dedi. (Zehra Beyza Güler)

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER